[Script] Általános megoldások

Indította Kerge, 2010 december 10, 04:08:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Kerge

valami ötlet a creature scriptre ???  A ScriptLoaderben benne van. Cmake-hez hozzáadva, creature_template.scriptname beállítva...

Illetve olyan kérdésem lenne, hogy van olyan oldal ahol meg lehet nézni trinity függvényeit?



XMas WoW DEV

$0undX

gossip script?
mert ha igen akkor npcflag legyen 1 ; valamint ellenőrizd hogy a scripten belül van OnGossipHello és OnGossipSelect hook, és hogy nincs utánuk semmi hányadék.
VS-ben ha létrehozol 1 player osztályú objektumot, majd így hivatkozol rá: playerpointer-> akkor vs kilistázza pl a player osztály összes public függvényét (többnyire ezekre van szükséged) , ha esetleg nem működne akkor próbáld újraindítani vs-t, vagy megnyomni a left ctrl+spacet. ha ez se jönne be akkor töröld csak az intellsense fájlokat és restart vs.

Kerge

http://pastebin.com/Y6NdRGL4
Itt láthatod a scriptet, van benne OnGossipSelect is meg OnGossipHello is :S A trinity exampleja átalakítva...


(@$0undX: Egész jól haladok a C++ -ban ;))



XMas WoW DEV

$0undX

a script jónak tűnik, scriptloader vagy scriptname lesz a ludas.

Kerge

xD egyik sem ludas... de most komolyan :P ScriptLoaderben
felül voidnál: void AddSC_magdi_anyus();
alul: AddSC_magdi_anyus();

creature_template.scriptname: magdi_anyus

npcflag: 1
:P nade akkor ezt hagyjuk. Most nekiálltam egy sokkal egyszerűbbnek, ami majd jobban átlátható lesz, szerintem azzal nem lesz baj. Sima spellezős npc.



XMas WoW DEV


Kerge

#21
Szervusztok :P
Van egy pici gossip scriptem, csak éppen nem akar lefordulni
Error:
Idéz3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\Custom\lab_area.cpp(31) : error C2512: 'lab_area' : no appropriate default constructor available

A Script: http://pastebin.com/mgEkBk3P

Lényege:
Egy labirintus végén az npc-nek el kellene teleportálnia...
Próbáltam AreaTrigger scriptet is, de az nem akart működni. Ott nem a fordításnál volt a hoba, csak szimplán nem ment :P


Előre is köszi a segítséget!
EDIT.:
Bocsánat... :S Meg van a hiba BOCSI!
Idéz
public:
   lab_area() : CreatureScript("lab_area") {}



XMas WoW DEV

Bluerák


MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

$0undX


Kerge

jaja :P De am egész jól haladok nem?? :D ezeket már majdnem fejből írom....



XMas WoW DEV


Kerge

#26
Halihó :P
Van egy GameObject Buffer scriptem, aminek az alapját innen a fórumról szereztem be, de átalakítottam.

A következő hibákat kapom:
Idéz
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1171) : error C2236: unexpected 'class' 'go_buffer'. Did you forget a ';'?
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1171) : error C2143: syntax error : missing ';' before ':'
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1171) : error C2059: syntax error : ':'
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1171) : error C2059: syntax error : 'public'
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1172) : error C2143: syntax error : missing ';' before '{'
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1172) : error C2447: '{' : missing function header (old-style formal list?)
3>..\..\..\..\TrinityCore\src\server\scripts\World\go_scripts.cpp(1331) : error C2061: syntax error : identifier 'go_buffer'

Számomra érthetetlen, hogy mért írja a hibákat, amikor ebben a file-ben, már van egy szinte pont ugyan ilyen script is :D (Meg még jó pár...)
És azoknak a mintájára alakítottam át.

Azért egy meglévőhöz írtam hozzá, mert itt m1 xD szóval jó helye van :P
Ebben a fileben található: http://pastebin.com/caWXFiCs
(1153-1277. sor)

Előre is köszi a segítséget!

EDIT.:
player pointert javítottam pPlayer -re...



XMas WoW DEV

$0undX

   - Unknown paste ID, it may have expired or been deleted!

Kerge

#28
Bosi $0undX nem értem :S:S  ???  :(  :-\

EDIT.:
BOCSI xD felfogtam felraktam mégegyszer...



XMas WoW DEV

$0undX


Powered by EzPortal