My Web

Indította Nonszensz, 2011 január 10, 11:00:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tunnr

nagyon fasza oldal :)
jah és shartigan ez az oldal sztem már a mocskolódásról szól mert bejött 1-2 hülye gyerek és elkezdett mocskolódni....

DJ

Sound hagyd már ezt a hülyeséget! Elegem van már, hogy olvasom a fórumot és mindig szóba jön az, hogy dj respect szintje, dj szintje, szánalmas dj. Mit kell hasonlítgatni? Annak már vége. Régen volt. Kész. Ne hántorgasd fel a múltat, engem hagyj és foglalkozz a saját dolgoddal. Ennyi

DJ

Skyne

Apa kezdődiiiik!!! (egy modi MOST splietelje a témát, mert holnap ilyenkor már trashérett lesz xD)  ;D

$0undX

Ami igaz az igaz ha nem tetszik ez van. Cső

Tudvari

Ezt az alsó gyorsító tárat hogy lehet megcsinálni?és a jobb klikk gátlást?:D

$0undX

Jobb klikk "gátlást" sehogy mert az okos user fogja, lementi, kiveszi a javascriptet vagy akármit ami blokkolja és boldogan kimásolja amit akar :) , a gyorsító tárat meg próbáld meg megkeresni a forrás kódban.

Action

Nos, a témát szépen kiválasztottad, a betűszínek jók, nem rikítóak.

Egy hátránya van, kevés a hely.
Ha később módosítani szeretnél akkor nem lesz hely.

Aztán látom, hogy két oszlop igazából két külön menüpontot jelent.
Lehet egyszerűbb lenne egy sáv középre, ami szélesebb és felülre egy kis menü.

Túl sok a border, kb. az oldal felét az teszi ki.

Alapnak tökéletes, ki tudsz indulni belőle. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Shyro

Szia! :)

A webfejlesztés egy érdekes terület, és aki betéved oda annak tisztában kell lennie azzal, hogy van szabványa, követelménye, sőt még divatja is.

A weboldal első feladata, hogy a böngészők által elfogadott szabványoknak általánosan "valamennyire" megfeleljen. A FireFox 4.0, az Internet Explorer 9, a Safari, Google Chrome, Opera legújabb verziói már minimális eltéréssel fogják megjeleníteni a HTML-t. Reméljük a HTML 5.0 korára ez már csak javulni fog. :)

Miután megvan, hogy mire is szánjuk a weboldalunkat, jöhet a követelmény. A követelmény a "userek" függvényében változik. Ezen a ponton el kell döntenünk, kik fogják látogatni a weboldalainkat, és körülbelül mennyien. Ez meghatározza a weboldala felépítését, funkcióit, felületét is, azaz a kinézetét.

Ha megnézel néhány weboldalt, akkor nagy túlzással 3 csoporta lehetne osztani őket. Vannak az olyan weboldalak, amelyek embertelen mennyiségű információ mennyiség közvetítésére születtek. (Hogy példával is éljek: www.origo.hu) Ezek bizony nem mindig "szép" weboldalak. Vannak az olyan weboldalak, amik viszont a kinézetre, a külsőre építenek. Egyet érdemes megjegyezni, nem minden szép weboldal sikeres. Tehát az arany középút, egyben a harmadik csoport is, a szép, sikeres weboldalak.

Ezzel, csak annyit szerettem volna elmondani, hogy a weboldal megtervezése miért is lényeges. Amúgy a szabványnak megfelel az oldalad, a "design" nekem bejön. 2 hibát viszont találtam, gondoltam szólok. :) 

CSS:
a.dock-item2-nél a szín megadásánál, a jellow 3 l-el van.
#statbox-nál a padding megadásánál a px lemaradt.

Sok sikert a továbbiakban!  ;D

Nonszensz

Köszönöm a hozzászólásokat.

Az észrevételek és javaslatok alapján próbálom javítani a hiányosságokat és hibákat :D

+Néhány dolgot még bele is rakok majd..


Nonszensz

köszi szépen :) mostmár ezt is tudom, arról eddig is tudtam hogy nem zártam le egy csomómindent, de lezárás nélkül is ugyanúgy működik, vagy tévedek? (remind: kezdővagyok)

és hamarosan a js hibái is javítva lesznek mivel kiveszem a gyorsítótárat és egy java menüt teszek be, csak tetszett ez a mac-es vonás

Action

Nos, igen. Van, hogy működik a dolog lezárás nélkül de, ha komolyabban ráépítesz valamit egy lezáratlan dologra akkor lehet, hogy az egész szétcsúszik.
Ez egy több menüpontos, tartalmas, tényleg "nagy" oldalnál akár végzetes is lehet... na meg persze idegessítő. :)

A WORD elszáll, az írás megmarad.

Powered by EzPortal