Hibás worldserver.exe?

Indította daviez, 2010 december 31, 02:29:55 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

daviez

Hello, a topic maga azért jött létre, ill. jön létre mivel:
- Sikeresen megcsináltam az Armani által nyitott topicban leírtakat - (http://infobarkacs.hu/index.php?topic=4728.0) - de miután elindítottam az authserver.exe-t, és elindítom a worldserver.exe-t, az lefut idáig:

2010-12-31 02:22:41 Using configuration file worldserver.conf.
2010-12-31 02:22:41 TrinityCore Rev: 10868 Release Hash: 2279a6653bea (Win32, little-endian) (core-daemon)
2010-12-31 02:22:41 <Ctrl-C> to stop.

2010-12-31 02:22:41  ______                       __
2010-12-31 02:22:41 /\__  _\       __          __/\ \__
2010-12-31 02:22:41 \/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \ ,_\  __  __
2010-12-31 02:22:41    \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
2010-12-31 02:22:41     \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
2010-12-31 02:22:41      \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
2010-12-31 02:22:41       \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
2010-12-31 02:22:41                                  C O R E  /\___/
2010-12-31 02:22:41 http://TrinityCore.org                    \/__/


Ezután kalap-kabát, szóval kilép.

A kérdés ezzel kapcsolatban, pedig az, hogy ilyenkor mit lehet tenni, ill. miért nem jó, hogy lehet "megszervizelni"!

Ha egyértelmű, és csak én nem értem hogy miért nem okés, akkor is írja le aki tudja, ugyanis ma kb. 15-20x csináltam meg. /cry

UP: Mivel azonnal kilép, nem látom, de nekem úgy tűnik, hogy ennél tovább is fut, körülbelül 3 vagy 4 sorral. Nemtudom jelent e valamit. :-[

Markionni

Üdv.
Nekem pontosan ugyan ez volt. (azaz ugyan úgy lefutott eddig, és kilépett) Rengeteget szenvedtem vele, többször megcsináltam mindent de semmi. Tunnr nézte meg, és nálam az segített (azt hiszem) hogy újra kellet húzni az adatbázist (characters, realmd,) ja és persze a frissítések, utána ment. Konkrétan én sem tudom h mi volt,  de vmi az adatbázissal az tuti, próbáld meg újra húzni őket, ha így sem megy, akkor biztos jár valaki erre, aki tudja mi lehet a gond!  ;)

Próbáld meg akkor újra húzni, és sok sikert!  ;)

caesarwow

Minek ez az újabb fölösleges téma???? Egy modi, ha erre jár trashbe dobhatná.
http://infobarkacs.hu/index.php?topic=5286.30
Olvassatok mielőtt kérdeztek!

daviez

Futattam debug módban, és az adatbázissal van gondja, mégpedig a következőt írja:

Using configuration file worldserver.conf.
TrinityCore Rev: 10868 Release Hash: 2279a6653bea (Win32, little-endian) (core-d
aemon)
<Ctrl-C> to stop.

______                       __
/\__  _\       __          __/\ \__
\/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \ ,_\  __  __
  \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
   \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
    \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
     \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
                                C O R E  /\___/
http://TrinityCore.org                    \/__/

Opening databasepool 'world'. Async threads: 1, synch threads: 1
MySQL client library: 5.1.50
MySQL server ver: 6.0.0-alpha-community-nt-debug
[WARNING] MySQL client/server version mismatch; may conflict with behaviour of p
repared statements.
[ERROR]: In mysql_stmt_prepare() id: 0, sql: "SELECT entry, pool_entry FROM pool
_quest"
[ERROR]: Table 'world.pool_quest' doesn't exist
~DatabaseWorkerPool for ''.
~DatabaseWorkerPool for ''.
~DatabaseWorkerPool for 'world'.
A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt . . .


És itt lép ki. Azt látom, hogy az adatbázissal van a gond, de én újrahúztam - realmd/auth-ot, world és a characters-t is -

És innen nézve, a world beli pool_quest táblával van baja, ami hiányzik is.
A TortoiseHG-val lehúzott TDB fájlok közt, én a - már kicsomagolt - TDB_335.10.32_8874 nevűt húztam a world-be. (Ezt írta Armani is)
Most megpróbálkozom valami újabbal, ezzel: TDB_335.11.36_10818
Gondolom nem lesz jó, és nem is ez a baj:D

Bluerák

Biztos hogy az adatbázissal van probléma.
Javaslom tedd fel a legújabb TDB-t azzal jónak kell lennie, vagy esetleg configban nem-e állítottál el valamit.

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Skyne

[WARNING] MySQL client/server version mismatch; may conflict with behaviour of prepared statements.
::)

daviez

Sikerült megcsinálnom, újrahúztam a db-t egy újabb worlddel, majd indítottam, akkor még kiirta, átnéztem a configot, és elfelejtettem átírni a root/pass-os dolgokat, átírtam.
Sikeresen elindult, létrehoztam Navicatban(SQLyog-gal nemtudom hogy kell  ;D) egy accountot magamnak-->
'acc.név/sha_pass'_1 mit kell még beleírni? Ugyanis amikor először léptem be, akkor kiírta hogy helytelen acc.név vagy jelszó. Ezután ha újrapróbálkoztam megállt a Handshaking résznél, a bejelentkezés közben.:/

Amúgy köszi hogy foglalkoztok a szerencsétlenkedésemmel.  :-[

caesarwow

Jelszót nem tudsz beállítani navicattel. Azt hiszem a world serverbe beirod, hogy:
account create név jelszó
vagy
leszedsz egy wamp servert egy regisztrációs oldal.

daviez

Tehát ennek a gondnak az orvoslása:

Ha azt írja ki, amit nekem, akkor töröld a world adatbázist, majd SQLyog Enterprisevel(én ezzel csináltam, sokkal gyorsabb mint a navicat) húzd fel a legújabb DB-t(én ezt használtam, és jó lett: TDB_335.11.36_10818). Ettől fogva jó lesz.

És ha van olyan aki nem tudná(mint ahogy énsem tudtam  ;D):
Elindítod a TrinityCore.exe-t(vagy worldserver.exe), majd ha lefutott, akkor beírod hogy:
account create acc jelszó
Példa: account create pistike jelszavacska
Majd ütsz egy entert.

Köszönöm a segítséget. ^^

Powered by EzPortal