Áthelyezés

Indította Tudvari, 2011 január 10, 09:48:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tudvari

Üdv,azért nem a kérdések és válaszok topicba írtam,mert már kicsit kihalt,ami még nem lenne gond de én írtam az utolsó hozzászólást,amit ha szerkesztenék akkor tudtommal senki se venné észre,de ha szerkesztésnél is új válasz érkezését jelzi akkor szóljatok :D

Az lenne a kérdésem hogy átszeretném helyezni a toplistámat egy byethostos ftp-re mert van nameservere így hozzá tudom csatlakoztatni a .tk-s domaint így nem a .szunyi.com-os lenne.

Az megoldható lenne hogy az adatbázis konfigurációját meghagynám a régiét vagyis csak egyszerűen letölteném a jelenlegi fájlokat a szunyi.com-os ftp-ről és feltöltöm a bythostosra,így aki megnyitja a byethostosat úgy érezné mint ha a szunyi.comosat nyitná meg.
Csak az a baj hogy a html kódja a vote buttonoknak gondolom nem változik meg automatikusan így a meglévő regisztrált emberek a szunyi.com-os oldalra mennének :D,így arra gondoltam hogy a szunyi.com-os oldal átirányítana,az újra,csak nem tudom hogy így érzékelné-e a szavazást,mert ha az egész index.php-t lecserélném egy html-re amiben csak átirányítás van akkor lehet ha valaki rákattint a vote buttonra,akkor átirányítja csak ezt nem rögzíti le a rendszerben.

Röviden:

http://www.myworldofwarcraft.szunyi.com/toplista/  ezt át rakom erre:
http://www.myworldofwarcraft.tk/toplista és hogy mivel az indexes oldalt kell átírnom az átirányítósra,vagy ah csak a headerbe(nem tudom hogy oda kell-e) beírom az átirányító kódot akkor működni fog-e a rendszer azoknak akik régebben regisztráltak és a szavazással a régi oldalra viszik át őket majd átirányítja?

vagyis a fő kérdés: Ha beszúrok az index.php-ba egy átirányító kódot akkor ugyan úgy átírja az adatbázist(vagyis hozzá adja a szavazatot),vagy átirányítja de nem írja át az adatbázist?

Másik kérdés az hogy melyik fájlban van az aadvark topsites php-ban az hogy megjelenítse a listában a szerverek bannerjét?Egy topsites tlajdonos odaadná az ő működőjét? mert az egyik themevel sem működik de már letöltöttem ezerszer felül írtam a fájlokat de nem megy :D
köszi előre is a válaszokat

Action

Az új oldalon, új tárhelyen is létre kell hoznod egy adatbázist.
Mentsd le a régit és importáld be az újba, majd úgy irányítsd át. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Tudvari

de ha a csatlakozási infókat is lementem a config fájlból és azt töltöm fel akkor elvégre az új oldal a régi adatbázishoz fog csatlakozni nem?

Action

Úgy igen, de mi értelme egy olyan adatbázist használni, ami csak van és nincs ráépítve semmi az adott host-nál?
Egyszerűbb kimenteni az adatbázist és ráhúzni a másikra, kb. 10perc. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Tudvari


Skyne

meg mivel az ingyenes webtárhey majdnem biztos hogy nem enged külső mysql kapcsolatot, nem is tudod elérni az új host-ról a régi db-det

Powered by EzPortal