Map bug

Indította Rhagnus, 2011 február 06, 06:36:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Rhagnus

Sziasztok! Egy olyan probléma adódott, hogy játékos 'M' betű nyomására wowerror-t kap.
Az esemény teljesen véletlenszerű, de leginkább az újabb karaktereknél fordul elő. Értem ezalatt pl. van olyan 80-as kari akinek sosem (régebbi) valamelyiknek nagyon ritka (szintén régi kari) és akinek sűrűn (leginkább friss 80as). Kis kariknál meg az esetek 95%-ban csinálja.
Hogy megelőzzem az általános kérdéseket, mapokat cseréltem (maps, vmaps) és majdnem a legújabb trinity emu-m van. Adatbázis hibát nem nem találtam egy log-ban sem.
Ha valaki találkozott már efféle érdekességgel, vagy lenne ötlete azt szívesen várom!
Előre is köszi!

$0undX

érdeksen hangzik :) , esetleg kari adatbázis újrahúzást próbáltál ? :) , és dbc cserét ? lehet kicsit képtelennek hangzik de ki tudja, hátha segít. :)

tunnr

Sztem próbálják meg cache ürítést. Mást nem tudok elképzelni még:)

Rhagnus

#3
Kari db

$0undX

csinálj 1 új db-t, importálj bele 1 tiszta char sql-t (core/sql/base) , és indítsd el a magot úgy hogy a confignak a tiszta kari db-t add meg (a régit ne bántsd) , és indítsd el az emut majd készítsenek a különböző alanyok accountokat és nézzétek meg lesznek-e wowerrorok. Ha igen akkor mélyrehatóbb a probléma, ha nem akkor a kari db-tek meghibásodott, ezt szerintem elég körülményes javítani, mivel nagyon nehéz a probléma miben létére rájönni az ilyen esetekben.

Rhagnus

Köszönöm $0undX!
ilyesmire már gondoltam, amint lehet ki is próbálom!
Már látom szomorú sorsom amint a db wiki-t és a saját adatbázisomat hasonlítgatom :)

Rhagnus

Hurrá! Megvan a megoldás.
Végülis mapokhoz semmi köze nem volt a dolognak, ez úgy a harmadik map/dbc/vmap cserénél már kezdett feltűnni :)
Egyszer beszélgettem egy játékosommal, akinek még sosem volt ilyen problémája. Veszettül kerestem adatbázisban mitől más ő, mint a többiek. végülis nem találtam különbséget, majd egyszercsak a fülembe jutott, hogy ő nem használja a beépített quest helpert.
És tényleg. Amint kikapcsolásra kerültek a térképen a küldi-infók, a gond nem jelentkezett. 
A problémát tehát a quest_poi és a quest_poi_points valamiféle hibája okozta. Konkrét dolgot nem tudok, lecseréltem és minden működik!
Immár ezt is tudjuk :)

Powered by EzPortal