Legális / Illegális?

Indította Kerge, 2011 február 07, 07:34:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Kerge

Hali!

Ismét hozzátok fordulnék egy olyan kérdéssel, ami már nagyon furdal minden embert szerintem.
Ilyen topic volt réggebben úgy emlékszem, de törölve lett.
Illetve más, ehhez nem kapcsolódó témákban is is láttam ezzel foglalkozó hozzászólásokat, ezért gondoltam nyitok egy ilyen témát, hogy mindenki ide írja le amit tud erről:

Legális / Illegális -e a WoW szerverek HOSTOLÁSA?

Ha "hivatalosan" nem, akkor van-e olyan pont, amivel "kikerülhető" a Licenc pl.: sok szerver honlapján látom a köv. kiírást:
Idéz
A szerveren kizárólag nyílt forráskódú, és/vagy szabadon használható programok futnak!

A szerveren a játék ingyenes!

A szerver/weboldal azért jött létre, hogy népszerűsítse a Blizzard által forgalmazott World of Warcraft nevű PC-s játékot.
[/b]

--> Ez segít valamit a szerveren? Illetve HOST cégek számára hogyan lehetne ezt valahogyan kideríteni, hogy érdemes-e belekezdeni a WoW szerverek futtatásába?



XMas WoW DEV

Shartigan

Ha adót fizeted, akkor elvileg legális, de mivel a Blizz nem szereti az ilyesféle hostingokat, tört szervert futtató egyesületeket ezért szerintem adóval se vagy teljesen biztonságban... :P


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

Action

Mivel az alap tört emulátor, a legelső lopott ezért erősen kétlem, hogy legális.
Játék szervereket csak a Blizzard üzemeltethet és erre fenn is tartja a jogát.

Erre aztán még jönnek a VIP rendszerek amik után az adót mindenki elfelejti befizetni.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Kerge

Köszönöm a válaszokat, de a témát valójában nem magamnak nyitottam, én személy szerint, semmi ilyen miatt nem aggódok, hiszen vannak azért olyan nagykutyák, amik már nagyon régen üzemelnek, és elvileg semmiféle összetűzésük nem volt. A téma a "közösségért" született, hogy ki-ki elriaszthassa / bátoríthassa az embereket, a wow emulálással kapcsolatban.



XMas WoW DEV

LuXXoR

$0undX: És tegyük fel hogy én megvettem az egész wowot de nincs kedvem feltelepíteni ezért elkérem a haveromtól akinek már fel van pachelve és felmásolom magamnak és onnan bontom ki a db-t?:P XD

Shartigan

Teljesen mindegy, mivel te használod fel illegális célokra és nem a haverod... :P
(amúgy DBC, gondolom elírtad)


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

LuXXoR

De én nem fogadtam el :D XD Jah igen elírtam :$ Picit ideges is vagyok fáradt is és siettem is :D Na nem db hanem DBC :D Elnézést :P

Skyne

És mégis az EULA-nak mi köze a törvényhez? ez csak egy a játék kiadójával, gyártójával kötött szerződés, amiben a megszegésre szabodd "szankciók" is le vannak írva, egyszer már kiveséztem valahol, tessék végigolvasni...

$0undX


Shyro

A törvény csak annyit követel meg tőled, hogy a szerver szolgáltatásai igyenesek legyenek. Ha pénzt kérsz értük, akkor ugyebár adózni kell. Az EULA csak annyit kényszerít rád, hogy ne módosíts a játékon. Amíg ezeket nem szeged meg a Blizzardnak nincs a kezében semmi amivel támadhatna.

Ha bíróságon megkérdeznék, ezt kell mondani:
- Linux OP van a gépemen (ingyenes), egy Apache webszerver + PhP (ingyenes), egy MySQL adatbázis (ingyenes), meg egyéb más nyílt forráskódú programok. A WoW-os weboldallal meg csak a játékot népszerűsíted. Lehet kötekedni, de ily módon nem szegsz szabályt.

Természetesen ha a Blizzard valakit perbe fog, annak nincs esélye egy ekkora vállalattal szemben.

XeRoX

A Blizzard elmehet a szőlősbe, kit érdekel? Ami nincs lebetonozva azt ellopják. Igaza van Shyro-nak, mindig vannak kis kapuk, de ha nem basztatják az első magyar privát wow szervert, akkor nem kell aggódni. A Blizzardnak így is van elég bevétele, mivel a 20 millió wowos ból 15 millió náluk játszik, és fizetik 2 havonta a 8.000Ft-t.

LuXXoR

XeRoX: És ez még haszon is nekik mert aki megteheti az tört szerverről megy eredetire :) És szerintem nem 1 olyan ember van aki nem ott kezdett ...

$0undX

A blizzardnak tényleg van jobb dolga is mint hogy velünk foglalkozzon, úgy se érjük el SOHA azt a szintet ami náluk van mert NEM TUDJUK ELÉRNI! mert ők írják a klienset, ők ismerik a struktúrát, hiszen az ő programjuk! ez a természetes, szóval amíg nincs hatalmas (több milliós) havi bevételed belőle addig nyugodtan aludhatsz, nem foglalkoznak veled :)

XeRoX

Hát több ezer tört szerver van a földön, nem hinném, hogy a blizzard ezért elkezdene minden szervert bezáratni, mert nagyon költséges illetve időigényes lenne, tehát nekik nem éri meg. egy a millióhoz, hogy kivesznek...

LuXXoR

XeRoX: De nem Pistikének akinek van egy szervere ahol 5 en játszanak hanem pl a Ta... ahol nem 5 ember játszik de nem is 500 hanem lényegesen több...És inkább akkor voltak ilyen ügyek amikor a szerverek elszálltak és annyit kerestek a szerverrel ami a blizz-nek már nem tetszett

Powered by EzPortal