Legális / Illegális?

Indította Kerge, 2011 február 07, 07:34:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

XeRoX

Mennyi az az annyi? Ha a blizzárd keres 5000Ft-t és a Tájuri abból az 5.000Ft-ból elvesz 0,1Ft-t (az arányokat nézd) akkor mi lesz? jaj nem tud csokit venni, vagy mi? Nagyon sok tört szerver van és egyre több azon szerverek száma akik 5k playerrel bírnak, de ez se jelentős kiesés. nem fognak minden Pistikét felkeresni, se minden tajuri nagyságú szervert mert nem éri meg...

Skyne

mindig lesz 1-2 nagyobb botrány, de csak azért hogy megmutassák hogy még mindig ők az úr...
de ennél komolyabban sosem fogják "üldözni" (értsd miden szerver bezáratása), nem véletlen az sem hogy az előzetes félelmek ellenére mégis törhető lett az új kieg is. Azt senki ne akarja nekem meg magyarázni hogy ha akarnák nem tudnák megcsinálni hogy legalábbis ne érje meg törni... (lásd pl. Allods a szépkis starforce-ával, két éve sakkoznak fölötte és semmi...). Meg ez a kliensoldali wdb cachelés, eztis meglehetne úgy védenihogy a jóisten se fejtse vissza, ráadásul olyan adatokat is cachel amit kb semmire nem használ kliens oldalon...

Nagy reklám ez a blizznek, akárhogy is nézzük, ha másban nem, kliens bugokat is találunk mi nekik bőven, még ha nemis szándékosan, és nem is tudunk róla...

Visszatérve az eredeti témára, mind a szerver üzemeltetés mind a törötszerveren való játék sérti az EULA-t

XeRoX

Ennyi. Meg is beszéltük. Szerintem azt is feltehettétek volna, hogy a windows beperel, mert többmillióan krek-el csinálták meg, hogy ingyenes legyen? NEM MERT NEM ÉRI MEG! Nem veszel meg 40 Ft ért egy zsemlét amikor van 8Ft ért...

$0undX

#18
Enyhe off, de r

XeRoX

ha lassítani akarna, megtette volna... ( Amit SoundX írt annak a fele nekem kínai xD)

Skyne

oka lenne, nem véletlenül fizetett jópár dollárkát a jogászainak hogy meg fogalmazzák a különböző EULA-t stb.-t, a másik, mint mondtam, ha akarnák megoldhatnák hogy ne legyen törhető a cumó, létezik olyan védelem amivel nem lehet mit kezdeni (lásd a cataclysm eredeti network rendszere, szvsz ez se véletlen maradt megkerülhető...)
a másik ide kicsit illő téma, a kinect és annak a (nem) védelme, nah nemondmár hogy az MS azér hagyta védtelenül mindenféle akár gyenege kódolás nélkül is azt a szutykot amit sok százezer dollárból elég sok idővel és elég sok ember fejlesztett, mert "elfelejtették", ugyan... de gondold el hányan veszik meg így? hány ember hall róla + mire kijön a win8 akkorra lesz egy szépen megírt stabil driver, azt lenyúlják/felvásárolják és hurrá...

Az SC2 botrány is (részben) a reklám miatt volt, ha megnézted az összes valamit érő játékokkal foglalkozó oldal írt róla egy cikket, számolgass hány olvasó az...

Vissza a cata-ra, "a fejlesztő közösségben van pár nagy agy" gondolod a játékfejlesztőknél idióták dolgoznak?


Üzlet, üzlet, üzlet, ekkora téteknél már az utolsó légy fingását is beleszámolják mindenbe, na nemár hogy ilyenekre nem gondolnak, hogy pár lelkes feltöri, vagy ha elsőre nem is, a megjelent nemtom hány verzió óta semmi?  (pl. a login rendszer BC óta ugyanaz), na hagyjukmár...

Ez azért elég nagyra törő elképzelés hogy a játékóriás minden egyes alkalmazottja egy idióta és ez a hozzájuk képest apró közösség pedig zseni...

wandermaster

Az sc2-es dolgok azért kissé undorítóak blizzardtól, főleg hogy az activison is beleszólt akinek aztán totál semmi köze nincs hozzá, hogy ki mit csinál a gépén található eszközökből, főleg hogy az 1 mod.
A wowhosting mindenkinek megéri nem fognak senki piszkálni, esetleg ha otthonrról futtatod és MONDJUK visznyolagosan nagy tehát 500 ember van rajta de legyen csak 200-300 akkor szerintem 1-2 Megabyte net folyamatos adatforgalom ( ha neted birja) a szolgáltatódnál ESETLEG feltűnik de talán még ott sem.

.TouCH

A lényeg, hogy nincs para mivel ha tegyük fel egy Szerverüzemeltetési bírósági ügy lenne ebből, simán kikerülhető egy értelmes jól megfogalmazott beszéddel. Pl.: Én a Szerveremen népszerűsítem, kipróbáltatom a játékot a játékosokkal, hogy ha már eléggé kitapasztalta a játékot, ismerettséggel mehessen a nagyvilág felé(Eredeti) szóval egyáltalán nem nagy ügy. Ráadásul annak az esélye, hogy a több ezer törtszerverből a Blizzard pont kifogja a te magyar szerveredet, hát annak az esélye kb 1 az 1000000-hoz.
Tanulj egész nap, játssz egész este!

Techweb

Magyar szervereken amúgy is nevetségesen alacsony a player szám.
Ha a blizz annyira vadászni akarna akkor úgy is azokat találná be akik komolyabban űzik ezt.
Lásd Molten-wow.
Igazából ők is tisztába vannak ezzel hogy nem mindenkinek megfizethető az eredeti blizz élmény.
És valahol még meg is éri nekik mert akit annyira megfog a játék az úgy is különít el arra keretet hogy megvegye és havonta fizesse ergó ingyen reklám.

wandermaster

Idézetet írta: Techweb Dátum 2011 február 22, 02:38:39 DÉLUTÁN
"Igazából ők is tisztába vannak ezzel hogy nem mindenkinek megfizethető az eredeti blizz élmény."
Tisztába??? Kelet-Európa egyes országain kívül, a világban ahol ilyen szinten el van terjedve az internet, havi 8-10 euró az aprópénz. Arról nem is beszélve hogy mindenféle Európai országból játtszanak törtön, nem csak magyar/ukrán/romániai (a szegényebb országok) törtösök vannak...
A blizz szarik az egész wowra, úgy ahogy van. Régi kontenteket dobja fel újra meg újra. Nem érdekli őket.

Raisen

Szerintem direkt nem foglalkoznak vele mert megunja a nép tört szervereket és fizetnek eredetire. ők aféle Alpha demonak tekintik a tört szervereket szerintem :D Amúgy akkor van szabálysértés ha DBC fájlokat modosítod.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Reconka

"blizzard nem akarja se lelassítani se kiölni az emu közösséget, mert jó reklámnak "

szoval ha jol ertem, ha mcdonalds mellett nyitok egy mcdonalds hungary  kajaldat, es romlott husbol csinalom a hambikat, es ingyen adom akkor jo reklam a  mcdonalds-nak?

LuXXoR

Idézetet írta: Reconka Dátum 2011 április 22, 03:10:34 DÉLUTÁN
szoval ha jol ertem, ha mcdonalds mellett nyitok egy mcdonalds hungary  kajaldat, es romlott husbol csinalom a hambikat, es ingyen adom akkor jo reklam a  mcdonalds-nak?

Pontosan... Azért mert aki próbálta az "igazit" az max 1x bemegy és megkóstolja ha ízlik neki oda fog járni(Amit nem hiszek) ha pedig nem ízlik neki marad az "igazinál" Szal veszíteni nem veszített ...Nah mármost aki pedig betéved a "másolatba" és oda jár mert nincs pénze megfizetni az "igazit" annak egy idő után elege lesz a szar minőségből és 1. Vagy keres egy másik helyet ahol hambikat ehet :D 2. megnézi milyen az "igazi"  és ha az jobban tetszik neki és van pénze megfizetni azt akkor marad :) 


Amúgy meg szerintem akinek van esze és pénze az úgyis eredetire megy ... Mert nem 1 olyan ismerősöm van akivel régen együtt játszottam Xyz tört szerveren és ő már azóta eredetire ment ...  (Az lehet hogyha nincs tört szerver akkor egyből ott kezdi de az is lehet hogy inkább nem veszi meg a játékot mert nem ér neki 20 000 ft (Nem tudom mennyibe kerül most az egész játék csak mondtam valamit) + havi 3500ft -ot(Mert ugye 23500ft nem kevés azért hogy kipróbálj egy játékot amit lehet 2perc után megunsz... legalábbis nekem nem olyan kevés az a 23500ft ....de hát van olyan akinek 123500 ft is semmiség... )


Azt meg amúgy csak a blizzard tudja hogy jó reklám e neki a tört (Meg ugye nem 1-2 olyan "fegyver" van a kezében amivel lassíthatja vagy csak simán megszüntetheti a tört szerverek fejlődőset )

kagebunshin

IdézMert ugye 23500ft nem kevés azért hogy kipróbálj egy játékot amit lehet 2perc után megunsz...

Ha jól tudom van 10 napos próba lehetőség eredetin is. Ne érts félre nem beszólás. Én is törtön kezdtem és eredeti szervernek még a közelébe se voltam soha. Csupán az jutott eszembe erről a mondatról, hogy milyen érdekes, hogy ki lehet próbálni ingyen is és mégis sokan először egy tört szervert néznek meg.

És hogy ne csak offoljak szerintem is illegális, viszont a fiatalokra jellemző, hogy szeretnek a tilosban járni. :)
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Devis

Idézetet írta: kagebunshin Dátum 2011 április 23, 01:37:00 DÉLUTÁN
IdézMert ugye 23500ft nem kevés azért hogy kipróbálj egy játékot amit lehet 2perc után megunsz...

Ha jól tudom van 10 napos próba lehetőség eredetin is. Ne érts félre nem beszólás. Én is törtön kezdtem és eredeti szervernek még a közelébe se voltam soha. Csupán az jutott eszembe erről a mondatról, hogy milyen érdekes, hogy ki lehet próbálni ingyen is és mégis sokan először egy tört szervert néznek meg.

És hogy ne csak offoljak szerintem is illegális, viszont a fiatalokra jellemző, hogy szeretnek a tilosban járni. :)
jaja nekem pl még megvan a 10 napom ^^
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Powered by EzPortal