Recruit a Friend

Indította DeTrOiT, 2011 április 16, 06:35:15 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

DeTrOiT

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy hogy lehetne megoldani a Recruit a Friend-et úgy mint eredetin? Mert eddig erről nem találtam topicot.
Ha tudsz vmit róla írhatod :)

Explo

Erről ident tudna neked mesélni, ő megcsinálta a Fhatyson anno.
Soha nem lesz már olyan, mint régen. Más lesz. De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.

ident

#2
Meg is keresett, de mivel megmondtam amikor leálltunk, hogy Fhatys-os dolgokat nem adok ki, így nemleges választ kapott tőlem.

Viszont tudok pár támpontot adni.

Amire szükség lesz:

Egy login panel, ami a realmd adatbázisra csatlakozik, ugyanis itt tárolja az adatbázis a Recruit -a- Friend-del kapcsolatos adatokat. Az account tábla recruiter mezőjében tárolja azt aki meghívta az illetőt, tehát account szintű a dolog. A TC core-ban van lekezelve a távolság, mivel csak adott távolságon belül működik és ha jól emlékszem a configban megadható az xp szorzó és a szintkülönbség amin belül aktív az xp bónusz (de talán a távolság is yard-ban, ebben már nem vagyok biztos). Én csináltam egy kis lekérdező modult a belépés után, ahol karakter névre keresve kidobta annak az account id-jét, valamint a saját accountod id-jét is kiírta. A php-ban egy sql lekérdezéssel pedig utána be lehetett szúrni a fent említett mezőbe az id-ket. Tehát a meghívóhoz is be kell szúrni a meghívott id-jét. A kereső modulhoz kell majd tudnod csatlakozni a characters adatbázishoz is, tehát ennek megfelelően készíts config fájlt.

Röviden ennyi a lényege a dolognak. Amire nagyon vigyázz, hogy inject ellen védve legyen a beszúrás/keresés, mert egy ügyesebb emberke akár admin jogokat is szerezhet, vagy szétbarmolhatja az egész adatbázist. Inject védelemről szóló oldalakat pedig megtalálhatod a neten, rengeteg leírás van róla.

Amire ügyelni kell még:

Be kell építeni egy hülyebiztos lekérdezést és szép nagy piros betűkkel felhívni a figyelmet keresés során, ha a keresett account online, nem szabad, hogy elvégezzék a beszúrást. A meghívónak és a meghívottnak is offline-nak kell lenniük!

Ez alapján remélem már sikerül.

Nehézségi szint: 3/5
Adatbázis: 2/5
PHP: 3/5
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Archangel

#3
Köszi Ident, ez támpontak nagy segítség  :)

Off:
igazából Én is meg szerettelek volna keresni, szerver ügyben, ha lennél oly kedves és meghallgatnád, akkor írok PM-et.

ident

Idézetet írta: smore09 Dátum 2011 május 11, 04:39:52 DÉLUTÁN
Köszi Ident, ez támpontak nagy segítség  :)

Off:
igazából Én is meg szerettelek volna keresni, szerver ügyben, ha lennél oly kedves és meghallgatnád, akkor írok PM-et.


Nincs mit :)

Hallgatni még ingyen van :D küldjed nyugodtan azt a pm-et :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal