Wow szerohoz adatbázis kezelő program

Indította xD, 2011 július 21, 09:59:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

xD

Helo, 2.4.3 as arc emus wow szervert használok, de nem tudom, hogy pontosan hogyan is álljak neki, annak hogy valami adatbázis kezelőt rendeljek hozzá?
Mégis mit kell tennem? Részletes leírást megköszönném...:)

Markionni

#1
Telepíted a Navicatot, Sqlyog ot, vagy phpmyadmin-t, beírod a mysql ed jelszavát meg a felhasználónevét, és ráböksz hogy connect, és már bent is vagy az adatbázisban

xD

#2
Ok felrakom, akk navicat (mind1 melyik verzio?) és phpmyadmin rakjam fel és ennyi kell csak hozzá?
Még annyi lenne, hogy a progi honan tudja hogy az én szeromrol lesz a szó? (ha tutsz linket akk jólenne)
mysql jelszót meg honann vegyek?

Felpakotlam a gépre, egy navicatot és egy Sqlyog, msot hogyan tovább? phpmyadmin is rkajam fel?
Leszedtem egy phpmyadmint is de nem találom a setupját.S ez ni phpMy_Admin_3.4.2_alllanguages.zip
(de ez zip)
Most hogyan kezdjem el, hogy fent van a navicat? léci segitsetek..

Markionni

#3
Nem kell mindegyik elég a Navicat, és te tudod a jelszót, mert te adtad meg mikor telepítetted a mysql-t. Ha meg repack, akkor meg nézd meg a jelszót a conf file ban(általában be vannak confolva).

Ja és a progi onnan tudja hogy a tied, hogy megadod hogy hova csatlakozzon. (localhost)

(De egy picit inkább olvasgass és ne nyiss mindennek külön topicot. Sok minden le van írva itt.)

xD

#4
Rendben hallgatok rád, folyamatosan olvasok googleba, youtubon és még ezer helyen, de nem igen áll össze a kép...
Tehát, valami jelszót kéne beírni... Hol tudnám megnézni? Csak mert megvan nyitva a navicat és kéri az adatokat:
Connection name:
Hostname/Ip addres
Port
username
Password
Hova mit irjak, vagy hol keressek rá? /"localhost" helyett írd a "127.0.0.1"-es ip címet /? Lehet navicat oldalán kellet volna regelni? és azok az adatok kellenek? (házi wow szerom van/

xD

LAN és Netre történő átállitás részletesen

Saturday, 9. October 2010, 15:56
Ehhez elöször is inditsuk el a szervert.

1. Kapjuk le a Navicat progit.
2. Dobjuk fel és inditsuk el.
3. Katt a Connection gombra és válasszuk ki a MySQL-t. Ekkor előugrik egy új ablak.
4. A Port-ot legyen 3306 és a Password-höz irjuk be hogy ascent majd OK.
5. Ekkor megjelent a Connection gomb alatt egy localhost_3306 nevü cucc. Katt rá duplán és megjelenik egy halom másik cucc. Keressük meg a realmd nevüt és dupla katt rá.
6. A jobb oldali részben keressük meg a realmlist nevü cuccot majd dupla katt rá. Előugrik egy új ablak ahol végre látni egy IP címet. (alapesetben 127.0.0.1)
7. Ezt kell átírni LAN esetén a helyi hálózat IP-re, NET esetén a netes IP-re, amit whatismyip azonnal meg is mond nekünk illetve ha neten keresztül a port nyitás bonyolultnak tünik, akkor hamachi-s IP-t is belehet irni.
8. Ha átirtuk zárjuk be, kilépéskor nyomjunk a SAVE-re, majd végül World of Warcraft\Data\enGB\realmlist.wtf-ben átirni az IP-t arra, ahova csatlakozni szeretnénk.

NET esetén ha van router a 8085 és 3724 portokat kell kinyitni UDP és TCP-re is (LAN-nál nem kell router esetén se)


Neten még nem teszteltem, ha valaki megtette irja le tapasztalatait, köszöntem.


Így kéne valamelyest?

Markionni

kb, de ez repack vagy te fordítottad? (sejtésem szerint repack-- ha írd le honnan töltötted le)

navicat:
host: localhost
username: felhasználónevet (ha te telepítetted az sql-t akkor root)
password: értelemszerűen jelszó
port: a port száma, általában alapba be van írva

(de mondom ha repack a .conf file okban benne van a jelszó is meg a felhasználónév is, kitudod onnan nézni)

xD

#7
repack...
Innen szedtem le: http://www.mediafire.com/?pce00wzfgmt
ez hol van pontosan, hol keressem léci ird meg...
.conf file
/ezt használom, ez jó? :Navicat for MySQL
Ha nem zavarlak, még leírhatnád azt is, hogy hogyan kell másképp szerot csinálni, mármint nem repackal... hanem forgatva stb, de akk részletes leirás kellene vagy link...

Markionni

#8

De ha repack, nem kell sok mindent csinálnod, elindítod a mysqlét, átírod a db-ben a realmját a külső ip-dre és rátudnak menni (perzse ha csináltál accountot) a conf file ok pedig a bin  mappában vannak...

és remélem dbc-t meg vmapot tettél bele, mert anélkül nemfog menni...

LOL most nézem ez egy .exe, valami telepítős hülyeség, szerintem ezt hagyd a francba  ;D ;D ;D ;D

xD

#9
Dbc van, maps is van benne... Sokan ezt az exe-st használják, enynire nem lehet szar? vagy mégis? Ha igen, akkor hogy ajánlod, hogy elkészitsem az első normális házi szerveremet, amin egy baráti társaság eltud lenni?
De ha nagyon értesz ehez, vagy ismersz valakit aki megcsinálná a gépemen akkor honorálnám valamivel.. Teamviever... Hasznos progi... mit szólsz? De akk rendes forditós emu stb.. tod...
Ám ez az "exe" szarabb, mint egy repack vagy mi?


xD

Oda hogy menjek fel? léci részletesen segits, úgy neekd is gyorsabb lessz velem..:)

Markionni

mibbit.com ---------> launc webchat

server re klikk-> irc.rizon.net
szoba: #wowemuf
nick: oda a nickeved

xD

#13
Megnyitottam...
http://mibbit.com/
Keresem, hogyan tovább...
Most mi is jőn pontosan, merre van?xD

Fent vok azon a chat félén, de téged nem látlak.S

Markionni

mibbit, középen van 1 olyan hogy LAUNCH APP

utána katt a szerverre és igy nézzen ki

kép
http://kephost.hu/kep/2011/07/irc.png

Powered by EzPortal