MangosWebEnchanced 3

Indította Nonameman, 2011 március 15, 02:23:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Nonameman

Sziasztok!

Trinitycore emulátorhoz használom a MangosWeb 3-as verziószámú változatát, lefordítottam a nyelvi fájlt, meg a modulokat, vannak olyan helyek, ahol normálisan írja az ékezetes betűket, de például a menüben és a főcímekben kérdőjeles szimbólumot tesz be ezek helyére. Az összes fájl kódolása és az adatbázis tábláinak tartalma is UTF-8 kódolásban van, átnéztem mindet.

Mit tudnék csinálni hogy rendesen kiírja az ékezetes betűket mindenhol?

Előre is köszönöm :)
Nonameman

Gunner

Idézá - á
é - é
í - í
ó - ó
ú - ú
ö - ö
ô - ô
ü - ü
û - û
Á - Á
É - É
Í - Í
Ó - Ó
Ú - Ú
Ö - Ö
Ô - Ô
Ü - Ü
Û - Û

Nonameman

Idézetet írta: Gunner Dátum 2011 március 15, 02:56:52 DÉLUTÁN
Idézá - á
é - é
í - í
ó - ó
ú - ú
ö - ö
ô - ô
ü - ü
û - û
Á - Á
É - É
Í - Í
Ó - Ó
Ú - Ú
Ö - Ö
Ô - Ô
Ü - Ü
Û - Û

Köszi, de ez így kicsit hosszú lenne. :D Nem lehet valamit állítani, hogy ugyan úgy érzékelje mint kéne? Mert pár helyen teljesen jól írja ki.

Gunner

Ezt illeszd be a kódba.
Idéz<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Techweb

De elég ha notepad++-al csinálod és a kódolást UTF-8ra teszed BOM nélkül és akkor rendesen adja.

Nonameman

Kipróbáltam mindkettőtök megoldását, de nem sajnos nem változott semmi. :(

Tudvari

Notepad++ -> Keresés -> Csere
Beírod a dolgokat hogy pl.: Á &Aacute;

wajinsky

Hali! Nekem is volt ilyen problémám, csak az 1-es verzióval. Megnyitod a Notepad++ -al >>> Kódolás >>> Átalakítás UTF-8-ra! És nálam így jó is lett! Próbáld ki hátha segít! 

Nonameman


Tiby

hogyan csináltad ? mert először vágólapra kell másolni  és kitörlöd ami  a file-ben van majd úgy átállítod a kódolást és beilleszted a file-ba a vágólapra másolt cuccot

Nonameman

Idézetet írta: Tiby Dátum 2011 március 17, 09:35:15 DÉLUTÁN
hogyan csináltad ? mert először vágólapra kell másolni  és kitörlöd ami  a file-ben van majd úgy átállítod a kódolást és beilleszted a file-ba a vágólapra másolt cuccot

Még megpróbálom így is, ha nem megy, akkor keresek más megoldást és le is zárhatjuk a témát.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

boss74

Hello!


MangosWeb 3-t beüzemeltem,de egy érdekes hibát találtam:

Server Characters - ok,működik
Players Online - ok,működik

de érdekes módon a top kills menü pontja kuka nem mutat semmi játékost etc...már többször átnéztem a dolgokat...bár lehet,hogy át siklottam a hibán de nem találtam semmit se  >:(!Valakinek volna 5lete,hogy merre keresem,vagy hogyna tudjam működésre bírni?
Cata szeróhoz lenne skyfire modolt db-el!
Köszönöm előre is!


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

Powered by EzPortal