Dinamikus IP gond.

Indította Eisenberg, 2011 július 21, 02:54:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Eisenberg

Hali. Nem tudom jó helyre írok e, remélem igen. Csináltam egy WoW szervert (Mangos) viszont dinamikus IP címem van. Mikor másnap bekapcsoltam a gépet, és el akartam indítani a szervert nem engedte mivel új IP-t kaptam. A myip oldalán regisztráltam, és elmentettem azt az IP-t amire a szerver előző nap csatlakozott. A conf fájlokban nem írtam át az IP-t tehát elvileg működnie kéne...vagy nem? Ja, és sem a Navicat-tel sem a HeidiSQL-el nem tudom megnyitni az adatbázist gondolom mert a régi IP-re akar csatlakozni viszont most nem az az IP-m. Mi a teendő? Írjam át a conf fájlokban az IP-t arra ami most az IP címem, és változtassam meg a HeidiSQL-ben is, majd utána vissza az eredetire? Előre is köszi.

.TouCH

Hát nyilván hogyha Dinamikus az IP-d akkor ugye naponta változik, ezért ha nem használsz valamilyen DNS szolgáltatást akkor igen minden nap át kell irogatni az IP címet mindenhol. Gondolok a conf fájlokra,navicatra,heidisql-re és minden helyre ahol az IP-t kéri. Én azt ajánlom, hogy használd a No-IP-t nekem régen az jött be mikor még házi szerverem volt. Keress itt a fórumon vannak leírások, hogyan üzemeld be. :)

Sok sikert!

TouCH
Tanulj egész nap, játssz egész este!

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Eisenberg

#3
Köszönöm mindkettőtöknek! Ha gond lesz majd írok ^^"
Nah máris gond van. Ident linkjére mentem rá, és készítettem a FreeDNS nevű programmal egy IP címet. A programban ez szerepel, és a weboldalon is. Sikerült belépnem a szerverre (újraraktam az egészet) viszont kijelentkeztem, és az IP megváltozott a programban gondolom arra amit kaptam a szolgáltatótól. Aztán bejelentkeztem a weboldalra, és rákattintottam a programban a Get Domain List gombra ekkor visszaállt az IP ám a WoW, és A HeidiSQL még mindig úgy gondolja, hogy más IP-m van legalábbis ugyanazt csinálja mint eddig.Nem enged be.  A realmd, és a mangosd kis idő múlva kilép. Ötlet? Valamit rosszul csináltam?
Most nézem: Már a tegnapi IP sincs meg amit megjegyzett a FreeDNS. Egy másik van helyette hiába nyomok rá a Get Domain List-re..

Eisenberg


ident

http://www.whatismyip.com/

itt nézd meg mi az ip címed és az alapján hasonlítsd össze. A freedns progiban ha jól emlékszem 5 perc van beállítva hogy frissítse az ip címet, de ezt manuálisan is elvégezheted, ha más ip-t jelenítene meg a program.

Ha localon fut a mysql amire szeretnél csatlakozni, oda ne ezt a címet add meg, hanem vagy localhost, vagy 127.0.0.1.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Chriss

Üdvözlök mindenkit!

Nem tudom jó hejre fordulok e ezzel de a napokban segicséggel csináltam egy wow os szervert 4.0.6 patchel.A szerver localhoston nálam tökéletesen megy elindul.De ogye ha valaki csatlakozna nem bir.Erről ovlastam és állítólag valamilyen portot kell aktiválni és tudom is hogy hol már de nem vagy tisztában vele hogy hogy kell és adatbázisban is hogy kell realmot modositani....Ha esetleg valaki segitene nekem kérem pm ben vagy itt irjon eőre is köszönöm!

Raisen

#7
Chrissreg Amúgy nem letiltottalak csak elmentem filmezni majd írj rám ma 15 óra körül unokatesódal beszéltem neki is mondtam hogy szóljon majd neked. Ts3 ra majd gyere.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Chriss


cinca19

Egyszerű a gond például be regizel a dyndns-re  ott kapsz 1 progit amit felteszel és az majd frissítget. Heidisql el beállítgatod a realmodat pl: valami.dyndns.org-ra teszed. A saját hálózatodban magánhálózatra gondolok ott csatlakozhatsz a serverre 192.168.0.100 vagy ami éppen a géped ipje a routerenden érdemes dmz-t állítani és port forwardingot azokat a portokat ki nyitogatni amiket használ a játék.

Powered by EzPortal