Észrevétel, avagy mélypont ?!

Indította Gyuri., 2011 szeptember 17, 01:08:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyuri.

Sziasztok mostanában is mint mindig fel fel járok naponta többször is körülnézni, úgy mint más ezzel foglalkozó oldalakra, gondoltam itt tc, mango, ac-w, stb... hát, ami már nagyon egyértelmű hogy pang az emulálás =) ha visszaemlékezünk BC idejére, zsúfolt topicok tömkelege teli kérdéssel, megoldatlan feladatokkal =)
Ki Mangost, ki ascentet, ki akkor belépő trinityre tette a voksát és próbálta jobbátenni milyen szép is volt ez az időszak :D BC-t sosem felejtem el egy Illidan kill , méghogy kill? akármég bt első 2 bossát ütni is királyvolt :D .

Nos aztán a LK érkezésével felborult ez a mítikus jing és jang :D ugyanis tuti befutó lett a TC, mint azt érezhettük is =) Ezért maradt egy oldal amit mindenki istápolt =) Majdhogynem tökéletesre eszkábálta a vállalkozó szellemű emberek tömkelege =) ki evvel, ki avval :D, Lehetett funserver, vagy lehetett Blizz, a karakterek jól működnek az insták nagyrésze elfogadható. De lehetett egy funszerver egy tele npc vel meg vendorokkal 500 fős( meg ugyebár a nagyérdemű 25 fős GM sereggel :D) , még egy blizz server egy alig alig ingame és fejlsztgető odaadó csapat mögötti szerver 20 playerrel =).

Jelen helyzet azt mutatja, hogy igen is kataklizma van :D az emulálás annó szerteágazó és sokszínű terén =)
Persze ez nem biztos hogy minden helyzetben rossz =), lehet hogy ismét egy lesz a befutó ( Skyfire-re gyanakszom  xd ) Az is azt igazolja, hogy mango tc és még régebben elfeledett ascent alapú emulátorai már igen csak a végelgyengüléssel küzdenek =) .  Nem igazán foglalkoznak már evvel az emberek, néhány kocka akinek tényleg nincs élete :D még a cataclysmnek is nekiállt =)

Szó mi szó, kihalófélben van a fórum, hiszen megannyi sok év után leáldozóban van ez a " történet"

Azt gondolom, hogy a BC korszak volt a legnagyobb mérföldkő és egyben lehet hogy az utolsó is =)
Jó lenne ismét egy olyan népes szerveren játszani ahol újra BT- TK SSC és Sunwell cuccok tehetnek igazán májerré:D ( mármint a karid =) ) nem egy szétfarmolt lepubolt boss =)

Várom a hozzászólásokat, ha o betű hibavan akkor sozz csak bnőm laptopja és csopa az O betü xd

Roamer

Ott a pont!
Eleinte mikor én is jártam ide, akkor mindig voltak jobbnál jobb kérdések és válaszok (persze még a wotlk előtt). Mindig voltak új felfedezések és hasonlók, most meg naponta feljárok (jó szokáshoz híven) és csak azt látni, hogy minden külföldi küldözgeti a hülyébbnél hülyébb szövegeket ezekkel az oldalakkal és kezd kihalni a fórum.
Ennyire megcsappant az érdeklődés? Vagy már nem lehet újakat kérdezni/találni?
Ha szétnézünk a világhálón, mindenki csinálgatja a szerókat és legtöbben innen merítik a tudást, ennek ellenére mégis kezd leállni a fórum.
Esetleg újabb észrevételeket lehetne feljegyezni, "újra lehetne éleszteni a fórumot" az aktív fórumozókkal!
Amennyiben időm adódik én is jövök új postokkal, hiszem most alakítgatom az előző weblapot, amin dolgoztam és már ha minden igaz, akkor admin felülethez is kapok egy kis segítséget és lehet az is lesz majd benne, valamint dolgozok egy wotlk-es és egy bc-s weblaptémán!
(Bocsánat a kis off-ért!)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Gyuri.

Idézetet írta: Roamer Dátum 2011 szeptember 17, 01:30:11 DÉLUTÁN
Ott a pont!
Eleinte mikor én is jártam ide, akkor mindig voltak jobbnál jobb kérdések és válaszok (persze még a wotlk előtt). Mindig voltak új felfedezések és hasonlók, most meg naponta feljárok (jó szokáshoz híven) és csak azt látni, hogy minden külföldi küldözgeti a hülyébbnél hülyébb szövegeket ezekkel az oldalakkal és kezd kihalni a fórum.
Ennyire megcsappant az érdeklődés? Vagy már nem lehet újakat kérdezni/találni?
Ha szétnézünk a világhálón, mindenki csinálgatja a szerókat és legtöbben innen merítik a tudást, ennek ellenére mégis kezd leállni a fórum.
Esetleg újabb észrevételeket lehetne feljegyezni, "újra lehetne éleszteni a fórumot" az aktív fórumozókkal!
Amennyiben időm adódik én is jövök új postokkal, hiszem most alakítgatom az előző weblapot, amin dolgoztam és már ha minden igaz, akkor admin felülethez is kapok egy kis segítséget és lehet az is lesz majd benne, valamint dolgozok egy wotlk-es és egy bc-s weblaptémán!
(Bocsánat a kis off-ért!)

=) Az is nagy igaz amit Te mondtál. Lehet hogy újra új szemszögből kellene elkezdeni egy szerveren. Huhh... de bazi nagy ötletem támadt =D.  Visszatérve a lényegre,  pedig átkellene gondolni azt hogy eddig mit lehetett megoldani, és mit hol használnak, és hogy ezek mellé mekkora játékosszám fűződik =), és egy egészen újat kellene kidobni, és egy teljesen új fejlesztési ágra gondoltam =) mármint lehet ez egy emulátor is vagy akár egy emulátor MOD ugymondva =) Nekem most született egy nagyon jo kis gondolat a fejemben =) Ismeri valaki az APB-t ? :P

Raisen

#3
Tulajdonképpen nem a fórummal van a gond vagy az emberekkel. Mondok egy egyszerű példát zenei vagy videó ágon régen nem minden 3. ember tudott zenét készíteni most már egy 11 éves gyerek megcsinál egy olyan zenét mint pl tiesto erre jöhet a kérdés hogy miért nem ő van a helyén erre annyit hogy előbb emelték fel és szinte egy stílus megalapítója továbblépve egy zenét 1 programmal megcsinálsz 3 vst vel már a csapon is ez folyik. Videók régen  nem 2 perces munka volt egy videó vágása és effektezése most www.google.hu Adobe after effects cs5 torrent  leszedi az illető videosmart 2 tutorial és olyat csinál mint 5-6 évvel ezelőtt a legjobbak. Vagy mondhatnánk több példát modellezés stb ezeket is már megoldja egy hétköznapi ember minden fajta nehézség nélkül amikor régen hónapokat töltöttek ezzel. Az egész lényege az hogy a kezdés a nehéz minden hol amikor a classik kijött nem volt annyi embernek nete vagy azt se tudta mi az hogy mmorpg bc idejére nagyon sok embernek lett nete és innen onnan halott egy játékról ami ver mindent hírtelen nagy lett a kereslet a szerverekre és akik kezdték a játékot nem foglalkoztatta őket hogy ez megy az nem mert nem ismerte a játékot én oly szinten nem voltam tisztába az egésszel hogy 61 es szintig alap spellekel fejlődtem. Amikor át tértem revolra én kemény csávó megmutatom hogy kell raidezni igen aha :D kb 3 percig éltünk az instába és akkor jött hogy hoppá ez nem így volt a régi szerveren. Ekkor még hihetetlen kevés ismert szerver volt 3 at tudok mondani bc időből ahol élvezet volt játszani Tauri Revol BP szerver <----- Akár ki szidja bc idején ezen a szerveren lehetett eltölteni a legtöbb online időt. Amikor ki jött a wotlk mindenki ment wotlk ra az első patchek jók voltak amikor elértük 3.3.0 patchet akkor már sok szerver volt és annyira értettek hozzá hogy össze raktak egy mezei szervert. 3.3.5a káosz már minden 3. ember tud szervert készíteni hostok elapadnak nem tudnak nyújtani olyan minőséget mint egy átlagos ember tudna magának. Cataclysm minden ember tud 15 perc alatt szervert készíteni Scripteket beforgatni adatbázisba modosítani. Ebből a tanulság régen nem volt ilyen lehetőség mint most hogy egyből mindenre van magyarázat mit hogyan merre meddig régen annak volt szervere aki rájött magától most meg wowemuf keresgél és kész nincs mivel bővíteni mindent ki lőttünk amit meg postolnák csak értelmetlen lenne mert mindenki megtudja szinte csinálni szóval lehet próbálkozni web vagy szerver szinten a népnek nem mutatunk újat. Régen az volt hogyha álmodból felébresztenek akkor is kell tudnod a szorzó táblát. Most ha álmodba felébresztenek akkor is tudnod kell a comandokat. Lehetne folytatni még hogy aki szervert készít az tuti tud html-t vagy php-t ez már csak így van szóval nem tudom mi fog történni még 3-4 év eltelik :D

Kicsit sok lett de a lényeget ki tudjátok szűrni.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Roamer

Van benne igazság, de azért azt megcáfolnám, hogy nagyon sokan tudatlanul mászkálnak ám és a keresésre is sokan úgymond hülyék. Igaz ez is csak régebben volt, de egy időszak volt itt a fórumon is, amikor minden második ember megkérdezte, hogy mit hogy kell, miközben vagy 20 topic volt már róla. De végül is ha már újat nem lehet mutatni, akkor a régit kell csiszolgatni.
Mi is folyton úgy csináltuk a haverokkal, ha már valamit megcsináltunk, akkor találtunk rajta hibát és csiszolgattuk lépten-nyomon.
Esetleg itt is lehetne akkor. Rengeteg elkezdett munka kering az éterben, amit sokan meglátnak, elszörnyülködnek hogy hozzá se tudnak kezdeni és keresnek egy könnyebbet. Manapság én csak webbel foglalkozok így abból tudok pl-t hozni. Aki nem ért a webhez mit csinál? Felkér egy webest, tudom, de ha nincs rá pénze? Feltesz egy Joomla-t vagy egy e107-et, keres hozzá egy témát (mert nem tud csinálni magának, vagy nincs ideje), aztán használ egy rosporát regoldalnak. Ezek mellett rengeteg szimpla html weblapok vannak fent, ami semmivel nincs felruházva. Szóval újat mindig lehet csinálni, csak fantázia kell hozzá, meg idő (időből gondolom mindenkinek kevés van, mert nekem is a fősuli mellett).
Bocsánat a hosszú post-ért.^^"
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

wandermaster

Re:
#5
Amugy j

NevemSenki

Idéz
magyarul 1-1.5 év alatt a wow majdhogynem elfogja veszteni az előfizetőinek a felét, de legalább 1/3-át.

Pontosan, én halottam olyat is hogy jön egy új patch ami eltünteti ezt a tüzes szart. Mostanában egyre több Guild bomlik fel, nem teszik nekik a játék. Egyik barátom édesapja is játszik, még classic-al kezdte, de ő is abba hagyta, és a guildban 7 ember maradt amikor ő is eljött. Nagyon sokat veszítettek a playerekből az biztos.
Hülyeség az hogy nincs mit csiszolni, lehetnének még új témák. Közel nem tökéletes még 3.3.5a sem.
Én szerény véleményem szerint, igaz nem számít sokat, de akkor lenne fullos az emu, ha minden egyes Achit meg lehetne szerezni. És ahogy említetted is, Cata-t lehet hogy nem is éri meg újra ilyen szintre felturbózni. Szerintem nem éri meg. Én is feljárok minden nap, és hát rossz ezt a fórumot így látni. De ha lesz valami téma, én biztos ott leszek.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

wandermaster

Olyannyira igaz hogy mindig van mit javítani hogy a blizz maga is adott ki kis patcheket 3 havont 3.3.5-re ugyeattúl függetlenül hogy az a patch gyakorlatilag 1 évig volt és ugye mint katán a pecsek nagyon nagyon gyorsan jönnek ebből is láccik, a kontent challange csökkenése, és az érdeklődés lankadása. igazából ez azért van mert semmi nem változott wotlk-höz képest. tehát a concept a blizz részéről 1 az 1 ben ugyan az maradt, de én ismerőseimnek akkor mondtam ha katában nem változtatnak vége lesz és úgytűnik ez kezd beigazolódni.

de amugy a törtöt még mindig rendesen fejlesztik én azért nézem trinityin jönnek ki nonstop az uj revek,  dbt is jön időnként lassan mert, az olyan de jön. szóval bőven él ez a tört sőtt :P túlfogja élni a "szülőjét" ha ugyevgesszük mert amikor az eredeti szervereket lekapcsolják, mert ez el fogjönni egy idő után, akkor bizony tört még mindig lesz (gonosz kacajj WÁHHÁÁHÁHááá)  XD :D.

unitology

Egyszer a wow-nak is lejár az ideje. Max az dobná fel ha tényleg tovább fejlesztenék pl új grafikus motor. Akinek érdeke lenne az úgy is költene pc-re, hogy ne maradjon le róla :-)

Raisen

#9
Igazából a grafika nem foglalkoztat engem mert így is jó ahogy van azzal még több játékos vesztés lenne ha bika gépek kellenének hozzá + lassabb lenne a betöltés. A régi jól megszokott játékmenet maradjon bár elrontották már wotlk nál bc-n az ember tudott 4-5 órákat úgy wowozni hogy nem is vette észre az időt cataclysmnél már az van b+ mikor érünk már ki ebből a sz*r instából :D Grafikára meg semmi kép ne most kezdjenek gyúrni mert jön ki a guild wars 2 aminek eszméletlen jó lesz a grafikája remélhetőleg a játék élménye is. Én mindenképp ki fogom próbálni.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wandermaster

A grafika fontos egy crysisnál tuti, mert az a játék arról szól, a wow emg a közösségről, és a nagy classicok, mint pl dio2/warcraft3/heroes3 és ezen kívül még visszább mehetnénk, nem a grafikájuk miatt lettek híresek. jó wc3 pont egy áttörés volt, de akor sem volt egetrengető. amugy wow-ra egy év és jött oblivon, összehasonlíthatatlan a két game :D tehát a wow grafikailag már akkor elavult volt amikor kijött :D, de ennek köszönhetően jó lett a motor mert rendesen letudta kezelni azt amire kitaláltak, egy ideig aztán elkezdték foltozgatni és most ott tartasz katával hogy ha minden fullra rax nincs az a 3vga-s 12magos atomerőmű ami elviszi akadás nélkül.
a játékmenet a lényeg. amugy simán lehet ötvözni a kettőt ha nagyon akarnák, de minek ha ez is jó és nem ezért hadják ott? szóval ja.

guildwars 2-t én is néztem és én a grafikát télleg többnyire leszarom de meghkell hagyni mmo-hoz képest szép, de remélem élvezhető is lesz talán meg is veszem :D, de inkább mjad dio3-at ami meg 1 full wow remake lesz, imádkozzunk hogy havidíj nélküli maradjon(akit érdekel).

TwL

#11
Egyetértek az előttem szólókkal, és hozzátenném, hogy mindezek felett végre színre lépett egy konkurens, egy potenciális "WoW-killer" MMO is. Ez nem más, mint a RIFT. Jóval korszerűbb és profibb technologiákat eszközöl, mint a WoW. Játszani nem játszom vele, beta teszter voltam, és számomra már ott lehagyta a WoW-ot majdnem minden tekintetben. Majdnem, ugyanis kötve hiszem, hogy egy MMO-nak valaha is lesz jobb története és lore-ja, mint a Warcraft-nak. Ettől eltekintve jobb, ezt igazolja, hogy jó pár ötlet bekerült a WoW-ba is a béta után. Ezzel természetesen semmi probléma, hiszen a RIFT tulajdonképpen egyenlő a WoW-al, de más a története, és nélkülözi annak hibáit.

Több sebből vérzik már a WoW community, és ez bizony a Blizzard elkurvulásából fakad.




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

wandermaster

Idézetet írta: TwL Dátum 2011 szeptember 18, 08:52:12 DÉLUTÁN

Több sebből vérzik már a WoW community, és ez bizony a Blizzard elkurvulásából fakad.

Amugy én ezt nagyon sajnálom, a wownak valójában ott lett vége hogy a classic után menesztették a játékos/fejlesztői gárdát (aki csinálták dio1/2 + wc 1/2/3-at) mert nem egyezett a nézet - pénz vs feeling -
A rift is tényleg nagyon jó game lehet, csak mivel fejlődős alapból kiesik, nincs energiám még egy játékba annyi időt ölni mint anno wowba, hacsak nem élvezem legalább annyira mint wowot amit kétlek, mert idősebben már nehezebb.

LuXXoR

Nem a Grafika a lényeg hanem a játékélmény :) Lásd Minecraft :)

$0undX

Szerintem a rift-et többen tolják mint a minecraftot :)

Powered by EzPortal