Észrevétel, avagy mélypont ?!

Indította Gyuri., 2011 szeptember 17, 01:08:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

wandermaster

Idézetet írta: LuXXoR Dátum 2011 szeptember 18, 09:38:15 DÉLUTÁN
Nem a Grafika a lényeg hanem a játékélmény :) Lásd Minecraft :)
otta pont :D amugy nemtudom azzal ki tud jáccani XD

Gyuri.

Idézetet írta: $0undX Dátum 2011 szeptember 18, 10:55:14 DÉLUTÁN
Szerintem a rift-et többen tolják mint a minecraftot :)

XFiren top 5 be bennevan a Minecraft =) játszott idővel =)

Gyuri.

Egyébként sokat játszottam eredetin, sógorommal ő még most is játszik ( bár minek?! ) LK óta ugyan az a játékmenet. Mindent ki kell hogy farmolj és megvan, a környezet és a tulajdonságok változtak a lényeg nem. Hogy nem kell egy nagyon erős összetartó guildan legyél ahhoz hogy meglegyen szinte mindened. Mint ugyebár annó BC ben egy illit ütő guild azért fingatós volt :D voltak elvárások dkp minden =) Jelenleg ? pubolják a bosszok 90 százalékát... régen még be se mert egy public menni BT-be....  nos szerintem itt valóban gyökeres változtatás kellene. Valami új ami feléleszti újra a nagyérdeműt.

Diablo 3 at várom én is már nagyon... de nemvéletlen nincs kint =D nem hülyék a blizznél bár már rongyosrakeresték magukat a wowwal =)

Reconka


$0undX

senki nem becsülte le a játékot ; én csak annyit jegyeztem meg nem ugyan az a kaliber egy minecraft meg egy rift

ident

#20
Kanyar vissza:

Tegnap try-oltuk Shannox bácsit és pug-ba jött egy angol srác a warriorjával. Feljött TS-re is és adott rengeteg jó tanácsot. Aztán beszélgettünk arról is, hogy milyen sztereotípia van a wow közösségben angoloknál a magyarokról:
seggfejek, önzők, ******ök, nincs semmi kitartásuk és mindenért rinyálnak.
Annyit mondott az 5-6-ik try után, hogy kellemesen csalódott bennünk, mert ennek ellenkezőjét tapasztalja, ami tanácsokat ad azt megfogadjuk és a legjobb tudásunk szerint meg is próbáljuk végrehajtani, nem adjuk fel és nem rinyálunk folyton. Szóval egy nagyon jó kis élményben lett részünk és neki is :) Shannox amúgy 1,4 milla hp-ig jutott, kedden újra próbáljuk a sráccal.

Tehát ami az egyik legnagyobb ereje a wow-nak a lore-on kívül, az a community.

Grafika:

A wow grafikus motorja egyáltalán nem elavult, sőt! Valaki próbálta már kimaxolni a garfikáját? Egy mai közepes gépen szaggatni fog mint a fene. A grafikai stílus az, ami merőben eltér más játékoktól (low-poly style - más kérdés, hogy az egyik velejárója hogy nem igényel túlzott számítási kapacitást). A mai grafikus kártya gyártók azon versengenek, kinek a kártyája tud egyszerre minél több polygont megjeleníteni, ezáltal növelve a realisztika szintjét. WoW-ban szó sincs realisztikáról grafikai szinten, hiszen eleve fantasy.

Érdekes grafikai motor:
http://youtu.be/00gAbgBu8R4
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Action

Nekem kimondottan tetszik a jelenlegi WoW...
Igenis vannak elvárások, igenis vannak taktikák és egy FL-t egyáltalán nem könnyű végigjátszani.
Mennek PUBok igen, TRASHekre...
Az a klán aki komolyan veszi és megy neki egy heti 4-5 raidet lenyom és folyamatosan pakolják a GB-t.

Olvassatok taktikákat FL bossokra és képzeljétek bele, hogy 25 embernek be kell tartani, na ez persze anno is így volt Classic idején, tehát mi változott?
Hoztak be újításokat tény, Valor, Justice, stb... de, ettől még nem kapsz mindent a kezedbe, hogy nesze Pistike örülj. Nem az van mint 3-4 éve, tény, aláírom de, mi a különbség?
Classic, friss 60as, kék itemekbe X statokkal szaladgál. Lenyomja mondjuk akkoriba MC-t és BWL-t és X statokhoz adjunk mondjuk 20at.
Cataclysm, friss 60as lila itemekbe Y statokkal rohangál. Raidel és kigyűjti a heroic itemeket és Y+20 statokkal rohangál így is.

Tehát? A különbségek megmaradtak.. a PVP nem lett könnyebb csak másabb. Az egész játék megváltozott de, nem értem miért kell egyből negatív dolgokat lehozni belőle. Ha nem változott volna a játék akkor mindenki azért sírna, hogy bezzed az xyz játékbe jönnek a patchek.
Mikor kijött a Cata még mindenki odavolt érte, mindenki istenítette, hogy úúú de jó stb.. most pedig mindenki ellene van? Hogy van ez?

Ahhoz, hogy valakinek olyan karaktere legyen amire büszke, nem elég 30-50 óra total played. Nem elég lemenni puggal raidelni és nem elég AH-ba felvásárolnod magad.
Nyílván a Cata egy tört szerveren értelmetlen, olyan újításokat tartalmaz, hogy lehetetlen tökéletesíteni. Igen LK **** volt, unalmas volt. De pl. Catába csak a Molten Frontos questek hetekig tartanak és még akkor se érnek véget (daily). Izgalmas és szép acsik vannak. Élvezhető, érthető, nem lehetetlen és nem "már megint 10 mob" quest láncok visznek végig az új területeken.

Szóval tényleg nem értem, unalmas ZA/ZG? Komolyan?
Menj klánnal időre... vagy csináljátok meg az acsikat. Tuti unnád? :)
Nagyon jó elkészíthető tárgyak vannak amikért 2-3 hetet farmolni kell (van, hogy többet). Hol is van akkor ,hogy ingyen?

Nyilván jönnek új játékok? Nyilván teret hódítanak de, könyörgöm... Blizzard.
Szerintem eddig majdnem mindent megoldottak és ha valaki olvassa a Blizz fórumot akkor ott is hasonló gondolkozásmóddal találkozhat. Felkészült már a Diablo 3 kidobására is, valami biztos lesz a WoW-ban is vele egyidejűleg.

Na ennyit a WoW-ról... természetesen minden álláspontom megtudom védeni, nyugodtan ragadjatok ki mondatokat. :)

Fórum:
Ezvan. Röviden tömören.
Rájött a Magyar társadalom, hogy felesleges folyamatosan szervereket nyitni, kellett hozzá 2 év (akkor indult be úgy igazán a szerver biznisz).
Akik a csúcson vannak nem hülyék, hogy becsukjanak aki pedig újat akar az látja, hogy értelmetlen. 2 év alatt havonta 2 szerverrel gyarapodtunk (átlagosan).
48*2 = 96 szerver és van egy olyan érzésem, hogy durván el is találtam. Ebből mennyi is fut jelenleg? 5-6-7? Persze azokra gondolok ahol legalább 200+ :)

Lehet tévedek a számolással de nem sokat. És ez csak az elmúlt 2 év.
Inkább fizetek havi 3500Ft-ot eredetire ahol megy minden és több ezren vagyunk mint havi 1500Ft-ot VIP-re, hogy hú legyen Legendarym.... Remélem érzitek az iróniát.

Semmi sem állandó, ezt így lezárásnak írom. Ha ennyi a WoW-nak? Hát így jártunk. Jön másik... de, komolyan szerintetek a Blizzard hagyna elúszni egy ekkora bevételt? :) Egy ekkora közösséget hagynának széthullani?
A WORD elszáll, az írás megmarad.

wandermaster

Idézetet írta: Gyuri. Dátum 2011 szeptember 19, 12:20:43 DÉLUTÁN
Egyébként sokat játszottam eredetin, sógorommal ő még most is játszik ( bár minek?! ) LK óta ugyan az a játékmenet. Mindent ki kell hogy farmolj és megvan, a környezet és a tulajdonságok változtak a lényeg nem. Hogy nem kell egy nagyon erős összetartó guildan legyél ahhoz hogy meglegyen szinte mindened. Mint ugyebár annó BC ben egy illit ütő guild azért fingatós volt :D voltak elvárások dkp minden =) Jelenleg ? pubolják a bosszok 90 százalékát... régen még be se mert egy public menni BT-be....  nos szerintem itt valóban gyökeres változtatás kellene. Valami új ami feléleszti újra a nagyérdeműt.

Diablo 3 at várom én is már nagyon... de nemvéletlen nincs kint =D nem hülyék a blizznél bár már rongyosrakeresték magukat a wowwal =)

ez igazából a lényeg, darabjaiból összelehetett szedni az én mondókáimból is, de ez így tömörebb lényegretőrőbb bár sok részlet kimarad, de pontosan ez a baj a wow-al sajnos.

Most igazából  a megoldás barom egyszerű lenne amugy megfogni az összes 10/25-ös instát és kivágni a francba mert ezzel a konceptel amit tolnak ott vannak mintha az a napi/random 5fősket tolnád ami komolyan mondom 100x jobb feeling, én speciel imádtam dec 7. én kijött kata 20-ára már minden hc lement és részemről ott vége is volt, 1x-2xer még ujra ujra mehetett de.... sok értelme már nem volt, raidekkel meg francnak van kedve az embernek szórakozni jó mondom én aki 120% os pvp ****. Bár a game 70%-a mármint aplayereknek, az pve beállítottásgú, arénát messzről szagolja csak 1500 alatt, és randbom bg-re is csak fragnek megy be, aki meg hc pvp az kb 15% se, szóval azokkal alapból nincs is gond mert kevesen is vannak, és 80x80yard elég nekik :D nem kellenek bossook mennyivel egyszerűbb nem ? :D no script no work, csak bent van 6 idióta és püföli egymást XD.

diablo 3-al az a para hogy full wow... de REMÉLEM jólesz most ez a valós pénz => online érték-be cucc hogy fog elsülni hát nemtudom kissé piramis játék szaga van :S ... de ha dio kijön wow/2 amugy tényleg érdekel hogy mi lesz akkor :D emélékszem mike-nak kommentjáre kata kiadása előtt " az eddigi legnagyobb és legtartalamass kieg" az biztos de hiába ha nem tudjátok hiasználni lol l2p.

Pont ma beszéltem két ismeretlen sráccal egy előadáson elcsíptem hogy wowról dumáltak, de mintkiderült, már ők sem jáccanak, első kérdésem volt hogy "az elmult fél évben hagytátok abba?" mondták ja, mondom én is 2 ó után, állítólag ellepték a 12évesek origit, de amugy jogos csak ők lehetnek a potenciális uj playerek másnem, és a blizz ezt pontosan tudja ezért az ő IQ-szintjükre teszi a kontentet a 0-köré.

amugy ez a "mindent ki kell farmolj" sztem tök jó dolog, gondolj bele mennyivel jobb ha van 2-3 haverod és tegyük fel nem jön össze a 220-fős guild akkor, elmehettek 3-5en instázni és kitartóan összeszeditek ami kell és meg van az eredménye, teljesen jó LENNE, nem értem miért nem csinálják meg nomrálisan ez még az fogyatákosok IQ-jába is beleférne, az idejükbe meg főlleg mert napi 26 órát tudnak jáccani 10-18 évesen az emberkék.
én élveztem 5fsőket mert lehetett taktikázni és az első 1-2 hétben oan volt mint az aréna, szívesen toldtam volna még oanokat  bőőven, és nekik is egyszerűbb megcsinálni, 2-3 uj kis 5öst mint 1 raidet 4 verzióban ...

igazából ennek a commentnek a végre eg kis blue stahli idézet "say a benediction for a new addiction" jólenne már egy XD

wandermaster

Idézetet írta: Action Dátum 2011 szeptember 19, 05:45:18 DÉLUTÁN
... Egy ekkora közösséget hagynának széthullani? ...

Mit tegyen ha mennek, nincsnek nagyon egyedi itemek a blizz maga mondta hogy nem legendary az ami a raidelők 25%-nek megvan, ragna hammer ANNO más volt nem 1 nyomoronc dropp, ne vedd sértésnek blizz-t szidom. Amugy meg visszamentem classira, ott a leveling jó volt persze lool rengetek kis script hiányzott ami kellene ma mert megszoktad és rohattjó, annyira kicsik h észre sem veszed őket de hasznosak bár a játékélménybe összeségében soakt nem tolnak a végére.?
Amugy achikat épp ezért csinálták hogy csinálgassa őket mindenki!!! akinek fontos, hogy erre mennyire van szükség az csak a saját magad manipuláltságától függ.
"ölj meg 10000 cittert" MICSODA ?? XDXDXD na ne


wandermaster

Idézetet írta: ident Dátum 2011 szeptember 19, 05:30:59 DÉLUTÁN

Érdekes grafikai motor:
http://youtu.be/00gAbgBu8R4

Ez már időleges volt, tetves mód elavult ez a polygonozás, tényleg mindenki ezen trükköl hogy hogy oldja meg hogy jól nézzen ki, de ugyanakkor fusson el és minden okos, ugyes talpraesett, észre a laikusoknak nem vehető kis vágást tesz be, de aki jobban körbenéz látja hogy HÉÉÉ átverteteek.
jó persze az egész game egy illúzió, a grafika a scriptek amik lefutnak ez mind csak 1 program az hogy a szerencsétlen véletlen által a headshot miatt pont meghal a polygonkomplexum, csak a véletlen egybesés műve.

márcsak arra lennék kíváncsi hogy HA kész lász bár ugytíűnik már afelé halad ezt mégis hogyan lehet majd elérni és menniyért?
egy biztos forradalmasítani fogja a játékipart minden téren, és ezt a mobil fogja a legjobban élvezni, ahogy most az a leg feltörekvőbb piac sajnos, és gyakorlatilag hasonló teljesítményeket lehet majd ott is elérni.

Mivelis pont efelé a téma felé haladok, az ien információk számmra nagyon tettszetősek, végre a levelet nem kamu alfás lapokkal oldják meg, és nem 5 ellesnég jön majd felénk mert 200 millió polygonból állnak egyenként.

Ja igen a wow, hát az biztos hogy low poly szerintem egy kari nem áll 300-nál többől de lehet hogy sokat mondtam de komolyan. ettőlefüggetlenül én imádom, de akkor is szar :D XD :D

Action

#25
Nem hagyja szétesni, és tartom magam hozzá. Jelenleg persze, hogy mindenki azt látja, hogy úristen mi lesz ebből? Bár őszintén bevallom, hogy én nem vettem észre csak miután már mindenki írta, hogy fogynak a játékosok.
Nem hagyja szétesni tehát, tenni fog az ügy érdekében, ebben biztos vagyok.

És nekem azt ne mondja senki, hogy anno classic idején nem voltak unalmasak az insták (blackrock, ahol mindig eltévedtem). Kezdjük ott, hogy törtön az emberek 85%-a nem is járt 1.8on dungeonokba csak raidelni. Azt pedig erősen kétlem, hogy az itt jelenlevő fórumozók akár 5%-a is eredetin játszott annak idején. Tisztelet a kivételnek.
Minden unalmas egy idő után, ezért vannak a patchek... Egy content teljesen tiszta? Megvan FL HC-ban is, kivettél mindent Ragnából ami kell? És unatkozol? Aláírom, igen lehetséges. Mit teszel?
Csak pár ötlet: alt, virágszedés, bányászat, achievement gyűjtés, klánnak segítesz, akár alt karakterrel klánt alapítasz vagy nekiállsz és erősíted a PVP geared, arénázol....
Nem értem, hogy mit lehet unni benne... mindig van 100 és 100 tennivaló. Akikkel játszom nagyon régóta űzik a játékot és egyik se vette volna észre, hogy romlott a játékélmény. Pedig ők tényleg kockák. :)

Ha te/ti meguntad(tátok) nincs semmi gond de, ne találjunk már ki olyanokat, hogy felmész játszani és nem tudsz mit csinálni... FS lehozott egy hírt, hogy csökkent a játékosok száma (előfizetők) és ez akkor egyből azt jelenti, hogy szar az egész és a Blizzard is leszarja a WoWot?
Nincs azzal semmi gond ha te úgy döntesz, hogy köszönöm szépen elég volt, velem is megesett LK elején, nem tetszett. DE nem találtam ki mindet azért, hogy bemocskoljam.
A classic-ra is lehetne írni nagyon sok olyan dolgot ami miatt "szar" volt... PVP szerveren volt, hogy fél napig nem engedettek mozogni egy karaktert mert rámásztak és megölték. Volt sírás? VOLT... és? :)

Amit az előző HSZ-embe írtam, azt kellene átrágni, a Cata és Classic közötti hasonlóságokat kellene észrevenni.

Behozták a 10/25öt? Vajon miért?
A klánok egyre nagyobb méretek öltenek és nőtt a player szám. Sokszor van olyan nálunk is, hogy 12en vagyunk fent és lemegyünk egy 10es XY instát. Van, hogy fentvagyunk 36-an... Akkor most 26 ember maradjon le? Vagy indítsunk 3x10-et?
Anno 40 miért nem volt jó?
Sírtak az emberek, hogy nehéz ennyi játékost összeszedni és tényleg az volt.

Szóval a gond az, hogy sokan akarnak sokmindent 10-11 millio embernek megvan a saját véleménye. Mit tesz a Blizzard?
http://frostshock.eu/2011/09/12/a-blizzard-hallgat-rad/
http://frostshock.eu/2011/09/10/a-miertekrol/

Tehát nem olyan egyszerű.. van akinek pont ez tetszik ami most van és ez a többség.

EDIT:

Ha olvasol FS-t már pedig szerintem igen, 3 új 5fős HC insta is jön a 4.3-al. :)
Illetve vannak azért olyan HC dungeonok még most is amik mint healer néha engem is megviccelnek pedig a gearem már bőven megvan hozzá és a 2-3 éves healer tapasztalatom is.
DPS-ként nem a legnehezebb de egy tank illetve egy healer azért néha igenis küzd. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

wandermaster

Kétségtelenül élvezed a játékot ez jó.
Nemtudom kire értetted a mocskolódást, nem veszem magamre én konkrét tényket irtam épp ezért hogy ezt elkerüljem egy pár postal feljebb.

És ahogy a game is mi is válatozunk mint ezt szintén feljebb is irtam én mára annyira nem élvezem hiányzik és sajnálom hogy nemtudják elérni hogy ujra játtszak vele, és emellet sajnos akár ki/mit ír a tény az hogy nagyon sookan hadják ott (BÁRMIÉRT IS), amin a mi beszélgetésünk nem fog változtatni szinte semmit.

Action

Nem rád értettem, sőt nem is itt a fórumozókra.
Régen valószínűleg azért élvezte az ember annyira mert új volt. :)
Egy új addig ismeretlen játékot persze, hogy jobban élvezünk mint már egy 5-6 éveset. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Raisen

Ha sokat wowozol megunod egy idő után 1 hónapos szünetet tartasz vissza jön a kedved :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

wandermaster

Idézetet írta: Raisen Dátum 2011 szeptember 20, 02:46:30 DÉLUTÁN
Ha sokat wowozol megunod egy idő után 1 hónapos szünetet tartasz vissza jön a kedved :)

bocs gány helyesírásért

nekem most kezd hiányozni megint aréna íígy 8 hónap után de, már nem lenne erőm megint összerakni, betanítani, és megszokni egy új teamot :D még ha 2200+osok is. Majd dio3 remélem azzz :D, addig meg leköt más .

ja igen végülis actionnak részben igaza volt, télleg csak a sziktok megy egy szinten meg a qq, de amugy ahogy te is irtad a másik oldal hogy a haverjaid "nagyon" kockák tehát őket ez pont nem érti mert ígyis ugyis jáccanak ha az uccsó 1.5 millkóban vannak akkor is, azaz ők nemt artoztak bele abba 10% ba akik az elmúlt félévben leléptek, és ha a klánotok oan, valszeg nem a többbiek sem, voltek benne, azt meg hogy az ogrimmari populációtok 5-10%-al megvágódik senki nem veszi észre.
az biztos hogy a következő egy inkább fél mint egy évben valószínüleg sok minden eldől wowterén.

az insták jó hogy kiadnak 3 uj hc-t am nem olvasok fs-t annyira inkább minden mást, dee nem zavarna (zavart volna) ha 2 hetente kidobnának 1-et, sztem tok fun lenne de az a baj hogy max 3 kínai vendégmunkás programozó dologzik még a wowon, meg 2 arab modellező feketén.

       "...amugy fasza minden!" ale Balogh Tibi: Argo

Powered by EzPortal