World of Warcraft: Mists of Pandaria

Indította TwL, 2011 október 22, 12:42:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

TwL





https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

FantasyGFX

#1
Hát azert az igen komoly xd. Attól hogy vannak wowba pandás képek még nem gondoltam arra hogy kijön egy új kiegészítő is :D. De amugy szerintem annyira nem rossz csak kicsit fura az a kínai rész ott meg hogy pandák lennének az új fajok... xd de meg most nem értem most jött ki 1 éve lassan a Cata és már új kiegészítővel állnak elő mikor még 1 csomó szerver nem állt át catára de mind1 a Blizzard tudja :D

ident

#2
Chirs Metzen a következőket mondta az új kiegészítőről, amit egyébként ki is lehet próbálni a BlizzCon-on:

A Pandereneket már a Burning Crusade-be be akarták tenni Alliance oldalon, mint játszható fajt, de a Dranei-ekre esett végül a választásuk. Tehát régóta kezdeni akartak valamit ezzel a WC3-as fajjal. Gondoljunk csak bele az eddigi kiegészítőkben minden főellenség őrült volt, káoszt hozott és pusztított. A Pandarenek a béke ígéretével tűnnek fel a horizonton, amolyan vihar előtti csendként. Több tízezer évvel a mostani fajok előtt már jelen voltak, békésen éltek, harmóniában és nemsokkal azelőtt tűntek el, hogy Azeroth mai képe kialakult. A következő kiegészítőkben nem szuper ellenségek lesznek akik uralomra akarnak törni, vagy épp elpusztítani a világot, hanem a fő ellenség maga a háború lesz. (ezzel előre vetíti, hogy a Mists of Pandaria egy leginkább PvE kieg. lesz, majd ezután pedig több szerepet kap a PvP content) Képzeljük el, hogy a battlegroundon két Pandaren szembe találkozik, egyikőjük Alliance, másik pedig Horde oldalon. Nem egymást szapulva hatalmas csatakiáltások közepette fognak egymásnak rontani, hanem intenek egymásnak: Hey buddy wasssuuuup? :D Egy békés, de harcedzett fajjal fog tehát kiegészülni a World of Warcraft.

Olvasgatva a trade chatet Arathoron, még mindig vannak akik szerint ez egy vicc és nem gondolja komolyan Blizz :D És külön röhögök azon hogy van aki előre kijelentette hogy nem fogja megvenni, mindezt látatlanba mondja :D Szerintem éppen ideje egy kis nyuginak, ezt csak megerősíti bennem, hogy bejelentette a ceo: aki 12 hónapra lefoglalja és előfizet a World of Warcraftra, az ingyen, a megjelenés napján megkapja a Diablo III-at és ráadásként egy béta kulcsot a következő WoW kiegészítőhöz. 26 ezer ember sikított fel örömében. Teljesen máshogy gondolkodnak a tengerentúlon. Nem a WoW-ot szeretik, hanem magát a Blizzard céget. Haris Pilton és a Red Shirt Guy mellett bőven belefér egy ilyen faj a játékba. Nem beszélve arról, hogy a Deathknightok óta először egy új class is lesz, a Monk. Az új talent rendszerről egyelőre még nincs infó.

És akkor még nem beszéltünk a:

StarCraftII - Heart of the Swarm
Blizzard DOTA
Diablo III

játékokról :)
Kíváncsian várom mit mondanak majd a MoP-ról a dev. panelen.

Pet Battle:

Végre egy újabb minigame!!!!!111111!!!! :D

Challanging Mode:

Ez is nagyon jó lesz, remélhetőleg a régi instákra is kiterjesztik majd.



PS: Fantasy csak megjegyezném, hogy a világon először TBC óta az összes hivatalos szerveren a 4.2.2 - 14545 verzió van, amerikától ázsiáig :) És mint már többször is volt róla szó, a Pandaren az eredeti játékban is benne volt amiből később a World of Warcraft lett ;)

Érdemes amúgy magát a streamet nézni, vissza lehet tekerni a nyitó ceremóniáig is, vagy megvárni amíg kikerülnek a részletes videók youtube-ra, mint hírportálokról csemegézni.
http://eu.battle.net/blizzcon/en/live-stream/
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

FantasyGFX

Érdekes amit írtál és erről nem is tudtam , hogy vannak benne de most már tudom szóval köszi az infot  :)

lokal

gondoltam, hogy csak idő kérdése és a wow is olyan lesz mint a többi mmorpg tehát felveszik ezt a kínai/japán kúltúrális kinézetet..

Explo

#5
Az új kiegészítőről megkaptuk a Blizzard első infóit!

Official Preview Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nyeZ8khSEC0

New Race: Pandaren

Az első Race, amely egyaránt elérhető hordásként és allisként is!

Avaible Classes for Pandaren: Monk! ; Mage ; Rogue ; Warrior ; Hunter ; Priest ; Shaman


New Class: Monk

Armor: Cloth ; Leather

Weapon: Fist Weapons ; One-Handed Axes ; One-Handed Maces ; One-Handed Swords ; Polearms ; Staves

Az összes fajjal készíthetünk Monk kasztot, kivéve Worgen és Goblin!


New Features:

- New Talent Calculator (erről egyenlőre még nincs infó, hogy miként módosul)

- Challenge Modes (avagy Dungeonok időre)

- Pet Battle System (avagy Pokemon..)

Nos a Pet Battle Systemről azt hiszem megéri kicsit véleményt nyilvánítani..

Véleményem szerint ez egy teljesen fölösleges, és nem utolsó sorban gyerekes funkció. Nekem elsőre a Pokemon jutott róla eszembe, és ahogy olvasgattam az új kiegről a fórumokat, bizony másoknak is ez a funkció verte ki a biztosítékot. Volt aki már csak Ash-t hiányolta az új kiegből..

Ha már az új kiegről szóló fórumok: rengetegen fejezik ki nem tetszésüket az új kiegészítővel kapcsolatban, mivel gyerekesnek tartják, és nem eléggé kidolgozottnak (mondhatni elkapkodottnak). Szerintem azért még egy trailer meg pár infó alapján fölösleges eldönteni, hogy ez a kieg most jó-e vagy rossz, majd meglátjuk milyen is lesz.

A fórumok közül egyet emelnék ki (úgy értem egy topicot): http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/2868708392

A srác bizony nagyon jól leírja, hogy minden játék fölött elmúlik az idő, és ezzel a kiegészítővel a World of Warcraft a saját halálos ítéletét írta alá.

Zone Previews: http://eu.battle.net/wow/en/game/mists-of-pandaria/feature/zone

Remélem sikerült néhány érdekes infóval szolgálnom!

Ui.#1: Ejj.. Milyen jó is lett volna ezeket a dolgokat a criticale-n közzétenni, de hát Hunti b*szik bármit is csinálni!  ;)

Ui.#2: Most láttam, hogy már lett topic nyitva a dolognak, azért remélem itt leírtam pár plussz dolgot.



Soha nem lesz már olyan, mint régen. Más lesz. De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.

Explo

#6
Soha nem lesz már olyan, mint régen. Más lesz. De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.

lokal

Vettem a bátorságot, hogy lefordítsak egy rövid szövegrészt erről a pve scenariosról ami így szól:

Ez a rendszer olyan playereknek lett kitalálva akik fel szeretnék fedezni a battleground-okat de nem szeretik a PVP-t, vegyük például Alterac Valley-t, ebben a scenarios rendszerben lesznek questek amik pár főre lettek tervezbe lényegében annyi, hogy elmennek pl AV-ra, de nem azért, hogy harcoljanak, hanem azért hogy a küldetés részeként mobokat öljenek meg valamint tornyokat tulajdonítsanak a saját frakciójuknak és felfedezzék magát a pályát mint BG, valamint a régi instákat is újra aktívvá teszik számos küldetéssel. Maga az egész hasonló lesz a Dungeon Finder működéséhez, de új helyekre is számíthatnak a playerek mint például Battle of Goldshire, ahol pl 3részből álló küldetéseket kell megcsinálni groupban, 1.részben pl ölj meg x koboldot, második részben ments meg x gyereket, harmadik részben pedig öljétek meg a bosst. Jutalomként Valor pontokra számíthatnak olyasmi mint a daily questeknél.
Én is ideírom, akár a szerkesztők, hogy ez az egész még változhat az új kieg elindítása előtt!

Explo

Idézetet írta: lokal Dátum 2011 október 22, 02:41:28 DÉLUTÁN
Vettem a bátorságot, hogy lefordítsak egy rövid szövegrészt erről a pve scenariosról ami így szól:

Ez a rendszer olyan playereknek lett kitalálva akik fel szeretnék fedezni a battleground-okat de nem szeretik a PVP-t, vegyük például Alterac Valley-t, ebben a scenarios rendszerben lesznek questek amik pár főre lettek tervezbe lényegében annyi, hogy elmennek pl AV-ra, de nem azért, hogy harcoljanak, hanem azért hogy a küldetés részeként mobokat öljenek meg valamint tornyokat tulajdonítsanak a saját frakciójuknak és felfedezzék magát a pályát mint BG, valamint a régi instákat is újra aktívvá teszik számos küldetéssel. Maga az egész hasonló lesz a Dungeon Finder működéséhez, de új helyekre is számíthatnak a playerek mint például Battle of Goldshire, ahol pl 3részből álló küldetéseket kell megcsinálni groupban, 1.részben pl ölj meg x koboldot, második részben ments meg x gyereket, harmadik részben pedig öljétek meg a bosst. Jutalomként Valor pontokra számíthatnak olyasmi mint a daily questeknél.
Én is ideírom, akár a szerkesztők, hogy ez az egész még változhat az új kieg elindítása előtt!

Köszönöm szépen!  ;D
Soha nem lesz már olyan, mint régen. Más lesz. De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.


ident

Idézetet írta: EXPLO Dátum 2011 október 22, 02:07:23 DÉLUTÁN
Továbbá érdekes, hogy Chris Metzen a Mists of Pandariat vihar előtti csendként jellemezte

Eddig oké.

Idéz
és azt is elárulta, hogy a következő kieg. a PvP-re fog épülni.

Ezt a következtetést már én írtam, hogy szerintem ez fog történni, mert a vihar előtti csend erre utalHAT. Tehát akár tévedhetek is :)

Mindenképpen korai bármiféle messzemenő következtetést levonni, húzni a szájunkat, hogy keleti kultúra majmolás, de túlságosan dicsőíteni sem szabad. Egy biztos, egy nagyon színes résszel gazdagodik majd a WoW.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

ident

#11
A Pet Battle Systemről csak annyit, hogy minden mmo-ban van egy hasonló fun faktor. Korábban is jelezte a Blizz, hogy több minigame-et szeretne majd a játékban, mert van rá igény, nem is kicsi (a Singing Sunflower-es minigame volt az első lépés és rengeteg pozitív visszajelzést kapott a dolog). Akinek csak emiatt nem tetszik majd, az nem más mint a már megszokott rinyagép kategória, akik a megjelenés óta játszanak és minden új dolognál rinyálnak egy sort. Nekem bejön az eddigi infók alapján, de tényleg korai bármit is mondani :)

Térjünk vissza egy kellemetlen tényhez:

Blizz nem a tört szervereseket szolgálja ki, hanem a fizető klientúrát. Ezt sajnos hajlamosak vagyunk időnként totálisan elfelejteni. Aki nem hiszi, hogy mennyire tetszett az új kieg bejelentése a 26 ezer fős tömegnek, az nézze meg amikor Chris Metzen bejelenti azt :P

PS: Összevonva a hírrel.

PS2:

Itt az új talent rendszer leírása:

http://eu.battle.net/blizzcon/en/blog/3167724/World_of_Warcraft_Class_Talent_System_-21_10_2011#blog

Pandaren Monk skillek:
http://www.youtube.com/watch?v=GRQhsQBdRJA
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

NevemSenki

Hali.

En csak annyit mondanek, hogy ez a kungfupanda nem illik a jatekba. A tobbi uj dolog pedig lehet hogy jo lesz, majd kiderul.

Udv. Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Üdv!

Tényleg meglepő, hogy ilyen gyorsan kiadnak egy új kiegészítőt, vagyis hogy bejelentik a következőt, de valamilyen szinten érthető is. Egy másik post-ban már említették, hogy a World of Warcraft játékosainak száma jelentősen csökkent az elmúlt kiegészítők alatt és ebből kifolyólag gondolom hogy a Blizzard szeretné visszacsábítani a játékosokat.

Azzal hogy egy már bent lévő fajt beraknak játékos karakternek, méghozzá keleti kultúrával, eléggé csábítóan hangzik szerintem. Az új kaszt, a Monk, pedig már nagyon régóta része az RPG-nek. Példa kedvéért a DnD játékoknál a törpék nemzeténél eléggé felkapott kaszt, valamint több RPG-ben szeretettel használják.

A Pet Battle System meg annyiból lesz hasznos, hogy (amint említették az előttem szólók) bővül a minigame tár, ami valljuk be, nem hátrány, ha épp nincs kedve a játékosnak komolyan játszani és csak lazulni szeretne.

Kicsit fura lesz majd szerintem mindenkinek az új terület, de mint a Worgen és a Goblin esetében megint rengetegen kezdenek az új fajjal, valamint az új kaszttal.

Mindent összegezve, lehet leszólni az új kiegészítőt, hogy nem eléggé kidolgozott és hasonlók, de még az is elképzelhető, hogy ez hozza meg az újjá éledést a Warcraft világának.

Hasznos információkkal nem tudok szolgálni, mert én is most hallottam róla és most olvasgatok utána, de a WoW is elindult a MMORPG olyan világába, ami már a játékosok lekötésére és beszerzésére próbál törekedni, hiszen ezekkel a lépésekkel jó pár DnD-s és hasonló RPG-s játékost tudnak lekötni a gépek elé.
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Mr. Tauren

Idézetet írta: Fantasy Dátum 2011 október 22, 07:28:16 DÉLELŐTT
Hát azert az igen komoly xd. Attól hogy vannak wowba pandás képek még nem gondoltam arra hogy kijön egy új kiegészítő is :D. De amugy szerintem annyira nem rossz csak kicsit fura az a kínai rész ott meg hogy pandák lennének az új fajok... xd de meg most nem értem most jött ki 1 éve lassan a Cata és már új kiegészítővel állnak elő mikor még 1 csomó szerver nem állt át catára de mind1 a Blizzard tudja :D

Amit utoljára írtál, az csak a tört szerverekre vonatkozik, és arra a Blizz magasan szarik. :D Decemberben lesz 1 éve, hogy kijött a Cata, de azt ne felejtsük el, hogy még nincs befejezve mert még hátravan a legnagyobb patch. Itt vki nagyon jól mondta, hogy kicsit sűrűbben fognak mostmár jönni a kiegek. Minél hosszabb ideje nyúlik el ez a játék, annál hamarabb válik unalmassá, és mindig fel kell dobni. Arról nem is beszélve, a játékosok is egyre tapasztaltabbak, túl hamar kipörgetik az adott Contentet, és muszáj az újítás.
Kicsit télleg keleti oreientált lesz az új kieg, pandákkal, pokémonokkal. ( a Dragon Ballt hiányolom picit) :) Én is azon az állásponton vagyok, hogy a Blizzbe még nem kellett csalódni azt kell mondjam, soha nem gyártott B kategóriás játékot, ezután se fog. Részben érthető is ez, mert Kína nagy játékostömeggel bír ezt nem kell tagadni se, elég jól forog ott az üzlet, és még eddig semmi nem került be ami az ő kultúrájukat tükrözné.
Szerintem nem lesz ezzel gond, csak most a sok amcsi meg európai finnyás kölyök vinnyog ezen. :D
Edit. Vki nem vágja mi lesz ebben a kiegben a főboss? :P   

Powered by EzPortal