Memória egy Wow Szerverhez?

Indította chrissx1, 2012 január 31, 06:14:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

chrissx1

Üdv. Igazából azért indítottam ezt a topicot , mert páran tapasztaltabb emberek azt mondták egy Burning Crusades szerverhez elég 2-3GB Ram 300-400 playerhez !  Ez valóban ígyvan?  Természetesen rendes emuval , profi gép mellett , és normális nettel !

Raisen

Szerintem többet is elbír mint 400 :) De ha számolsz 3-4 gb lenne 400 player akkor bp szerver régen 30 gb ram 3k player ? :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

chrissx1

#2
Tehát akkor Raisen ha jól értem te azt mondod 2-3GB Rammal több playert elbír egy szerver mint 400 ?


Intel Xeon 2x2,6 GHZ , 3GB Ecc Reg. RAM , 340GB NSAS Tárhely ,  Dedikált 100/100 hálózat!


Mert most egy ilyen szervergéppel fogunk bele a szerverezésbe és azért jó lenne tudni mennyi playert lehet egy ilyen configból max kicsikarni :)

Raisen

#3
Inkább net függő de van egy orvosság mint ahogy a többi szerver is csinálja egy megadott player szám felett kezd bebolondulni akár milyen géped van a core és dc-k halmaza lesz viszont ha több realm fut így orvosolható lekorlátozod 2 k playere a realmokat és nem lesz gond szerintem ezzel a konfigal 1 k playert vinne bár 1 gb ram bele férne még :)

"Kezdeti max 700 playere bőven elég"


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

chrissx1

Igazából , ha már evvel a configgal a 400-500 playert bírja a szervergép akkor "zsír a buli" :).

chrissx1

Amúgy Raisen szerintem nem Net fűggő annyira a dolog , inkább memória függő ! A netnek pont annyinak kell lennie hogy magát a szervert stabilan lagg nélkül üzemeltesse.  Szerintem ahhoz hogy egy szerver megfelelően működjön nemkell eget verő sávszélesség , 50/50 - 70/70  is bőven megteszi ! Persze , az olyan szerverek , ahol már 1000+ player létszám van oda lehet kell 100/100 de ezalatt nem nagyon kell a dolognak nagy sávszélesség. Ami lényeges a dologban az a Fizikai Memória ( RAM )  , minden MMORPG-ben inkább a RAM amit húznak a szerverek nagyon , sávszél  annyira nem játszik létfontosságú szerepet a dologban , persze nem azt mondom hogy 10/10 -es nettel minden oké:). Úgy gondolom ha valakinek nincs rá keret , hogy dedikált 100/100-at fizessen a szervergépére , bőven megteszi a szerverekhez egy kisebb is mint , hogy írtam is 50/50 vagy 70/70

Raisen

#6
400 playere írtam innen már csak net függő lesz hogy lag nélkül mennyen a vas megfelel bőven az elvártaknak amit szeretnétek sőt többre is <----röviden ennyi lenne a hosszú hsz em le rövidítve :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

chrissx1

Raisen nem tudom , szerintem a netnek nem sok köze van a szerverekhez , ahogy mondtam 50/50 - 70/70 sávszélesség elég egy wow szervernek :). Max ilyen 1000+ playernél kell már 100/100 .

De amúgy nekünk  dedikált 100/100 úgy hogy nekem evvel nincs gondom :). Csak gondoltam megvitatom ezt a sávszélesség témát :)

Raisen

Nem offolok inkább infót kérünk aztán válaszolok mert már azt se tudom mire válaszoltam ezelőtt. :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal