Account Management - TrinityCore - JAVA

Indította Szilárd, 2012 június 27, 02:03:37 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szilárd

Üdv!

Belekezdtem egy kisebb projektbe, aminek a lényege, amint a címben is szerepel a felhasználói fiókunk kezelése lenne, egy virtuális felülettel rendelkező program segítségével. Ugye itt nem feltétlenül lehet kihozni magunkból akkora stílussal rendelkező felületet, mint egy webes környezetben, de azért itt sem panaszkodhatunk.
Ha esetleg valaki gondolja, akkor fejleszthetné velem együtt ezt a programot, aki ért Java nyelven, vagy még, ha annyira nem is, de érti a felépítését egy ilyen rendszernek, annak is nagyon szívesen várom a jelentkezését.

Szeretném kérni egy saját WoW szerverrel rendelkező egyén jelentkezését is, amennyiben van rá lehetőség, akivel majd PM-ben megbeszélem, hogy miről is lenne szó.

Szilárd
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

$0undX


Reconka

Ahoy!

Es ha barkinek lenne kedve  megszokott webes feluletu acc managert irni, tobb funkcioval,  erdekes otletekkel,
annak is nagyon szivesen varom jelentkezeset. :)

Ettől függetlenül az ötlet tetszik, mindketten kaptok egy plusz 1et


Recon

Szilárd

https://bitbucket.org/doro_szilard/accountmanager/overview

Ma éjjel kezdtem el commitolgatni, ha esetleg valakit tényleg érdekelne a dolog, akkor szóljon nyugodtan! :)

Egyébként, hogy kicsit hozzászóljak a forrásokhoz, az adatbázis kapcsolódást jelenleg konfigurációs fájllal oldottam meg, ami természetesen nem jó megoldás, ha a felhasználók kezébe akarom adni, mert minden adata benne van az SQL szervernek. Ehhez kicsit át kell portolni néhány helyen, és máris meg van oldva.
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

#4
Egy egyelőre kopár verziót szeretnék bemutatni csak a tesztelés kedvéért, mert még nem volt szerencsém nem saját gépen kipróbálni a programot.

rev_70d295e411ef_AccountManager.rar

Ha a konfigurációs fájlt módosítjátok úgy változik a *.ser fájl is, ha a konfigot kitörlitek, akkor az előző indításkor mentett adatok lesznek érvényesek. Remélem ez elég biztonságos művelet. Visszafejteni nem lehetséges, csak a programon belülről, aminek a kiíratása karakterekkel nem lehetséges a felhasználók számára.

A README fájlban leírtam minden működtetéshez szükséges dolgot. Próbáljátok ki kérlek, ha esetleg errorba ütközik a program, akkor azt az ErrorLog.log fogja tartalmazni, megköszönném, ha ezt elküldenétek nekem valami féle úton-módon.

EDIT: Továbbá szükséges hozzá a saját gépeden lévő `auth` adatbázis és abban egy létező account, hogy beléphess vele.

EDIT2: A véleményeiteket ha kérhetem, akkor megosztanátok velem? A source fájlokat az aláírásomban található repo-n nézhetitek meg, ha esetleg valami változtatást eszközölnétek a rendszeren, akkor szóljatok!

EDIT3: Link frissítve - Kifelejtettem az SQL supportot a projekthez.

EDIT4: Visszatérve a konfigurációhoz: Természetesen felmerülhet bennetek az(ok) a kérdés(ek), hogy mi van akkor, ha valaki mégis megírja újra a konfigurációs fájlt a sima felhasználók közül, vagy megszerzi valahonnan?
A megszerzésről kizárólag a program közzétevője tehet, ha pedig megírja magának, azzal csak annyit ér el, hogy elindítja a programot, az átírja az access.tri.man.ser fájlt, majd azt veszi észre, hogy a program nem kapcsolódik a szerverhez, majd újra meg kell kérnie a program közzétevőjét, hogy küldje el neki az általa konfigurált access.tri.man.ser fájlt.

Szilárd
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

zerus

Idézetet írta: Szilárd Dátum 2012 június 28, 11:58:37 DÉLUTÁN
Ha a konfigurációs fájlt módosítjátok úgy változik a *.ser fájl is, ha a konfigot kitörlitek, akkor az előző indításkor mentett adatok lesznek érvényesek. Remélem ez elég biztonságos művelet. Visszafejteni nem lehetséges, csak a programon belülről, aminek a kiíratása karakterekkel nem lehetséges a felhasználók számára.

Ezt gyorsan cáfolnám: TC-ben F3 és mindent adat kiolvasható a .ser fájlból.

Több okból sem okos dolog a kliens oldalon tárolni ilyen adatokat:
1. megszerezhetik, akármennyire biztonságos is
2. ha változik bármelyik adat (a jelszó fog a leggyakrabban változni), akkor használhatatlan az egész
3. egyébként sem szép megoldás, legalább is szerintem

Szilárd

Character Arrayokat ha visszaolvastatsz vele, akkor azt vissza tudja fejteni valahogy?

Valóban, én is tudom, hogy nem a legjobb megoldás, ez volt a legelső gondolatom, mikor így elkezdtem írni, de ha ez nem az igazi, akkor majd rewrite... :D
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

Üdv!

Szívesen fogadok annyi segítséget is akár, hogy az interface hogy nézzen ki, mert most sajnos ennyi programkód láttán elment a fantáziám.
Ebben a topikban is írhatjátok az ötleteiteket, amiket megpróbálok megvalósítani. Nekem is van 1-2, de ti biztos többet tudtok. :)

Szilárd
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

#8
Egy apr
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

#9
A legfrissebb let
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

#10
Üdv!

Partnereket keresek a fejlesztéshez!

  Elvárások:
   - Java/C++ (nem csak a TrinityCore Framework)/C# (C Sharp) programnyelv alap szintű ismerete. (Legalább 1-2 konzol VAGY grafikus program felmutatása)
   - Alap szintű angol tudás esetleges elakadások során, amikor a nyelvtudás segít a továbblépést illetően. (Természetesen én is segítek, ha kell.)

  Jól jöhet:
   - SQL programnyelv ismerete (adatbázis struktúrák felépítése)
   - NetBeans/Eclipse IDE használata

  Amit kínálhatok nektek:
   - Barátságos programozótársat
   - Később, a projekt közzététele után díjat a munkáért

  Jelentkezés:
   - info@colibricore.hu
   - wowemuf.org-on PM formájában (Szilárd névre)

Szilárd
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

Üdv!

A legújabb rev-ben (rev_b2ea7d26f52b) már nagyon jól kezd kinézni az interface, egy pillantást vessetek rá, ha megtehetitek. Az SQL-t ne felejtsétek el importálni. A hír részleget majd megfagyasztom a következő újításokban, mert még majd dolgozom vele.

Itt tölthetitek le: AccountManager for TrinityCore

Szilárd
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Szilárd

#12
A leg
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Powered by EzPortal