[CMS]CraftedWeb II

Indította FantasyGFX, 2012 július 05, 07:13:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Roamer

#30
Elkezdtem egy témát szerkeszteni a cms-hez, de kis problémába ütköztem. Esetleg tudnátok segíteni?
A szerver státusz és a bejelentkező menü valamiért nem marad ott, ahol szeretném. Olyan, mintha fix menü lenne és amikor görgetem a weblapot, akkor legördül vele a menü is és ilyenkor a hírek miatt nem használhatóak.
Esetleg lenne rá ötletetek?

Így néznek ki az adatai:
templates.html:
Kód (html5) Kijelölés
<div id="leftcontent">
{login}
{account}
</div>

<div id="rightcontent">               
{serverstatus} 
{social}                 
</div>


style.css:
Kód (css) Kijelölés
#leftcontent { 
position:static;
width: 250px;
margin-top: 80px;
margin-left: 725px;
}

#rightcontent {
position:static;
width: 250px;
margin-top: 280px;
margin-left: 725px;
}


Úgy szeretném megoldani, hogy figyen abban a pontba maradjon a menü ahol van, de nem jön össze sehogy, pedig a hírek az ott marad, ahova tettem :/
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Szerintem a "  position " résszel van a baj.

Csináld így:

position:fixed;

Kód (css) Kijelölés
#leftcontent { 
   position:fixed;
   width: 250px;
   margin-top: 80px;
   margin-left: 725px;
}

#rightcontent {
   position:fixed;
   width: 250px;
   margin-top: 280px;
   margin-left: 725px;
}


Elvileg így nem fog mozogni, ha görgeted az ablakot.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Köszönöm a gyors választ, de nem sikerült így sem. Próbálkozásként megpróbáltam egy már meglévő témát átalakítani és furcsa mód ugyan azokkal a paraméterekkel sikerült. o.O
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Akkor valószínűleg nem ez a két kis div a hibás, hanem az ami egybefogja őket.
Mert a css-ek érdekes dolgok. Meghatározhatják egy link kinézetét úgy mikor simán egy link, vagy pedig akkor amikor ez a sima link egy bizonyos div-ben van. Más és más.
Lehet akkor nem a konkrét 2 kis divvel van a baj, hanem amiben vannak, annak a részeit nézd meg a css-ben.
Biztos hogy megoldható valahogy.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

#34
Amit most módosítok témát, abban ezt a részt átírtam és megint ugyanaz lett a hiba:
Kód (css) Kijelölés
.box_one { position: relative; width: 280px; background-color:#0B0B0B; padding: 5px; margin-bottom: 10px;
background-image: url(images/scrollSside.jpg); background-repeat:repeat;border: 1px solid #343434;
-moz-box-shadow: 0px 0px 14px #000; -webkit-box-shadow: 0px 0px 14px #000; box-shadow: 0px 0px 14px #000;
float: left;}
.box_one_title { position: relative; width: 225px; height: 30px; background-image:url(images/scrolltopbar.png); background-repeat:repeat color: #fff;
margin-left: -17px; margin-top: -10px; padding-top: 10px; padding-left: 90px; font-size: 15px; text-shadow: 1px 2px 2px #111;}

Ez volt úgy, hogy ne mozogjon a menü.

Ez pedig az, ami miatt mozgott:
Kód (css) Kijelölés
.box_one {
position: fixed;
width: 240px;
height: auto;
background-color:#191919;
padding: 5px;
padding-bottom: 8px;
margin-bottom: 20px;
background-image: url(images/content_left_bg.png);
background-repeat:repeat-x;
border: 1px solid #343434;
-moz-box-shadow: 0px 0px 14px #000;
-webkit-box-shadow: 0px 0px 14px #000;
box-shadow: 0px 0px 14px #000;
float: left; opacity: 0.84;
}

.box_one_title {
position: relative;
width: 240px;
height: 30px;
background-image:url(images/box_one_title.png);
background-repeat:repeat-x;
color: #fff;
margin-left: -5px;
margin-top: -6px;
padding-top: 7px;
padding-left: 10px;
font-size: 15px;
text-shadow: 0px 1px 1px #111;
}

Amint a másodikat lecseréltem az elsőre, már jó volt a menü és semmi csúszás nincs már vele :)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Sziasztok!
Tudom túl sokat kérdezek, mielőtt bármi után járnék, de elképzelhető, hogy a Vote és a Donate Shop nem működik? Nem tudom, hogy csak rosszul csatlakozott az adatbázishoz, vagy mi lehet a gond. Amikor rá akarok keresni a boltban a tárgyakra amiket lehetne venni, nem talál semmit :S Azt írja, hogy: No results found!
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Tomika

Hogy tudom át állítani a menüsort ??? Hogy keresem meg??

Sunny

Idézetet írta: Tomika Dátum 2013 január 19, 06:02:24 DÉLUTÁN
Hogy tudom át állítani a menüsort ??? Hogy keresem meg??

Mit szeretnél "átállítani" rajta?

Tomika


imdawe

Frissítsd ismereteidet a webfejlesztés terén, és kezd újra esetleg használj egy meglévő keretrendszert jobb abban építkezni.

Okok amiért én ezt mondom:
Fejleszthetetlen.
Lassú
Nagyon lassú
Lassabb nem is lehet.
Átláthatatlan kód
Gányolt a kód
Rossz a kód
Egyszerűbben meg lehet csinálni a felét

Egyszóval kitudom fejezni ezt a munkát. Mindenesetre kisvérpistikéknek megfelelő kis rendszerke sokra nem viszik vele.
Mind amellett hogy hemzseg a biztonsági hibáktól ami aztán tényleg vicces úgy hogy "PayPal donation rendszer" -t raktatok bele.

Az ok hogy miért ÉN mondom ezt:
Nagy a pofám bla bla bla és szidni akarom más munkáját ofc. De mikor megkér valaki hogy legyek szíves segítsek a webjét átalakítani mert a spártai 300 sem bírt vele és hozzám jönnek már és én rálátok a dolgokra úgy 10+ év tapasztalat után akkor ugye megnézem a kódot és bíztan állítom hogy tanulóéveim alatt én is írtam nem szép kódot de nem publikáltam őket. Pont  ezért.

Ennyit a negatívumokról.

Pozitívumok:
sok a szabadidőd. ne hülyeségekre töltsd hanem inkább tanulj ameddig van mit megtanulni és úgy már te is érteni fogod miről beszélek.

Ui.:
Hozzá állás kérdése hogy veszed a hozzászólásomat. Elkönyvelhetsz bunkó parasztnak ez esetben leragadsz ezen a szinten a másik esetben parasztnak könyvelsz el de legalább fejlődni fogsz ennek hatására.

Gameka

mukodo letoltesi linket tudna adni hozza? halas volnek. :)

zoltta

Idézetet írta: the_scv Dátum 2013 április 09, 10:00:11 DÉLUTÁN
mukodo letoltesi linket tudna adni hozza? halas volnek. :)


Tess !

                                                                                 Letöltés.

Gameka

Idézetet írta: zoltta Dátum 2013 május 06, 08:16:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: the_scv Dátum 2013 április 09, 10:00:11 DÉLUTÁN
mukodo letoltesi linket tudna adni hozza? halas volnek. :)


Tess !

                                                                                 Letöltés.

Koszonom szepen, kozben megtalaltam github-on mar en is, es szet is bontottam atomjaira.. :D De azert koszonom szepen meg egyszer, es elnezest a hulye keresert!

zoltta

nem volt hülyeség :D jó ha van frissítés =)

Powered by EzPortal