[C#] Szó keresése, a könyvtárfában

Indította EroniX, 2012 július 25, 09:00:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

EroniX

Sziasztok,
a napokban egy számomra ismeretlen területen kellett tevékenykednem, ez a web. Elég bosszantó volt, hogy az időm több mint felét azzal kellett eltöltenem, hogy a PHP, CSS esetenként HTML filokban keresgélek. Végül is annyira elegem lett belőle, hogy csináltam egy C#-os applikációt mely jelentősen felgyorsította a munkálataimat.

Lényege az, hogy kiválasztasz egy mappát majd egy szöveget. Ezt követően a program átnézi az összes (a mappában) található szöveg filet és kilistázza azokat, amelyek tartalmazzák az általad keresett szöveget.

Kód: http://pastebin.com/X71ZWFPP (aki ért hozzá az tudja, hogyan használja fel)
Azuregos Delta Force

zerus

Grat, egyébként van ilyen funkció a TotalCommanderben.  :P

EroniX

Igazság szerint a célom nem feltétlen az volt, hogy akkor ezt majd az emberek használják. Biztos vagyok benne, hogy itt a Forumon rengetegen szeretnek vagy szeretnének C#-ban kódolni, hisz egy fantasztikus nyelv. Ebből kifolyólag ők nyilván átfogják nézni ezt a kódot (és mivel rengeteg nyelvi elem van benne) tanulni is fognak belőle.

Mindenesetre megnyugtató, hogy TotalCommanderben is van ilyen, ennek ellenére én inkább maradok a saját megoldásomnál, hisz ez "házi", az pedig jó!  :)
Azuregos Delta Force

NevemSenki

Notepad ++ nem lett volna kézenfekvőbb megoldás? Még mintaillesztés is van. Én a C#-hez nem értek, de a Noptepad ++ -hoz annál inkább. Csak egy lehetséges megoldásként jegyeztem meg.
Mert amikor én letöltöttem mind a 80 000 Spell-t wowhead-ről, az több mint 80 000 HTML fájl, akkor én ezzel csináltam a változtatásokat.
Mintaillesztés --> Replace
És a végén így került be egy adatbázisba.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

$0undX

Nos,
a kód amit átadtál magában tök jó de így nekünk kell formot és vezérlő elemeket illeszteni mögé, ezért az egész project összecsomagolva mediafire-ön használhatóbb lett volna. (no offense, csak megjegyzés)
Egyébként meg megy a +1 mert a házi megoldásokból mindig tanul az ember, csak így tovább.

Powered by EzPortal