Crafted web magyarositása

Indította zoltta, 2012 október 23, 11:14:03 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zoltta

Hy all mivel még nincs ilyen téma, azért nyitottam ezt :)

Na szóval nekem olyan kérdésem lenne, hogy a napokban csináltam egy craftedweb alap motorral rendelkező weboldalt ez így szép és jó , de egy gondom van a magyarosítás.
Ha leforditok egy részt és frissitek akkor fura kódolt betüket kapok erre példa ( � ) és társai ha tudtok tuti biztos megoldást, hogy működjön a magyarosítást azt szívesen venném :) 

Minden ötletet szívesen veszek!

ui. ezt már kipróbáltam utf8_general_ci  ez helyettesítésére UTF-8

Reconka

Idézetet írta: zoltta Dátum 2012 október 23, 11:14:03 DÉLELŐTT
Hy all mivel még nincs ilyen téma, azért nyitottam ezt :)

Na szóval nekem olyan kérdésem lenne, hogy a napokban csináltam egy craftedweb alap motorral rendelkező weboldalt ez így szép és jó , de egy gondom van a magyarosítás.
Ha leforditok egy részt és frissitek akkor fura kódolt betüket kapok erre példa ( � ) és társai ha tudtok tuti biztos megoldást, hogy működjön a magyarosítást azt szívesen venném :) 

Minden ötletet szívesen veszek!

ui. ezt már kipróbáltam utf8_general_ci  ez helyettesítésére UTF-8
karakter kodolas problema..   ha utf-8 at hasznal az oldal akkor mentsd  utf8 ba

zoltta

#2
Na már a menük jó a news rész is de a regisztrációs oldalon a fejléc címe még mindig hibás és nem tudom h merre tovább :) itt a kép róla




És ami ez alatt van szöveg ékezettel az is pont ilyen kérdőjeles.

Reconka

Idézetet írta: zoltta Dátum 2012 október 23, 12:47:22 DÉLUTÁN
Na már a menük jó a news rész is de a regisztrációs oldalon a fejléc címe még mindig hibás és nem tudom h merre tovább :) itt a kép róla




És ami ez alatt van szöveg ékezettel az is pont ilyen kérdőjeles.

amikor elmented a dokumentumot,  akkor  utf-8  kodolassal mented el?

zoltta

#4
Nem mivel csak az index.php fájlban találkoztam az utf-8 al így beírtam azt amit mondtál és most így néz ki 

<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf8'/>

és mikor a pages mappában lefordítom magyarra a különböző oldalakat ott mindig eljön a kérdőjelek.

most átírtam erre <meta http-equiv='Content-Type charset=utf8'/>  az oldalak tökéletesen megjelennek

magyarul, de már a menü magyar szavai átíródnak erre   



Sunny

Az egész megoldható Notepad++ használatával...

Megoldása:

megnyitod a magyarosítani kívánt "oldalt" notepad++-al, felül kiválasztod a "kódolás" menüpontot, a legördülő eszköztárban pedig az " utf8 kódolás BOM nélkül" sorra kattintasz.

ezek után ha "űáéúőóüöí" karaktereket használsz azt úgy is jeleníti meg!


Következő probléma: karakterek a HOZZÁSZÓLÁSOKBAN
nekem( meg sokaknak ) abba a problémába kellett fulladniuk hogy hiába tesszük utf8 kódolásúra az oldalakat a hozzászólásokban nem jelennek meg az ékezetes karakterek.
Van valakinek valamilyen megoldása erre?

Reconka

#6
Idézetet írta: Sunny Dátum 2012 október 23, 05:41:40 DÉLUTÁN
Az egész megoldható Notepad++ használatával...

Megoldása:

megnyitod a magyarosítani kívánt "oldalt" notepad++-al, felül kiválasztod a "kódolás" menüpontot, a legördülő eszköztárban pedig az " utf8 kódolás BOM nélkül" sorra kattintasz.

ezek után ha "űáéúőóüöí" karaktereket használsz azt úgy is jeleníti meg!


Következő probléma: karakterek a HOZZÁSZÓLÁSOKBAN
nekem( meg sokaknak ) abba a problémába kellett fulladniuk hogy hiába tesszük utf8 kódolásúra az oldalakat a hozzászólásokban nem jelennek meg az ékezetes karakterek.
Van valakinek valamilyen megoldása erre?

https://github.com/Nomsoft/CraftedWeb/blob/master/pages/news.php


$text = mysql_real_escape_string(trim(htmlentities($_POST['text'])));

htmlentities  utf-8 as kodolast   elcseszi


ki lehet problani.. csinalj  egy  php fajlt es ments el utf-8 ba illetve ansiba is:

print (  htmlentities(".Apa cuka funda luka, funda kávé kaman duka, ap cuk funda luk, funda kávé kaman duk")  );



Sunny

#7
Idézetet írta: Reconka Dátum 2012 október 23, 06:25:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sunny Dátum 2012 október 23, 05:41:40 DÉLUTÁN
Az egész megoldható Notepad++ használatával...

Megoldása:

megnyitod a magyarosítani kívánt "oldalt" notepad++-al, felül kiválasztod a "kódolás" menüpontot, a legördülő eszköztárban pedig az " utf8 kódolás BOM nélkül" sorra kattintasz.

ezek után ha "űáéúőóüöí" karaktereket használsz azt úgy is jeleníti meg!


Következő probléma: karakterek a HOZZÁSZÓLÁSOKBAN
nekem( meg sokaknak ) abba a problémába kellett fulladniuk hogy hiába tesszük utf8 kódolásúra az oldalakat a hozzászólásokban nem jelennek meg az ékezetes karakterek.
Van valakinek valamilyen megoldása erre?

https://github.com/Nomsoft/CraftedWeb/blob/master/pages/news.php


$text = mysql_real_escape_string(trim(htmlentities($_POST['text'])));

htmlentities  utf-8 as kodolast   elcseszi


ki lehet problani.. csinalj  egy  php fajlt es ments el utf-8 ba illetve ansiba is:

print (  htmlentities(".Apa cuka funda luka, funda kávé kaman duka, ap cuk funda luk, funda kávé kaman duk")  );


huh, és mit ajánlasz?

vagy esetleg kaphatnánk egy "javítást"?  ;D  :)

őő eddig eljutottam hogy már csak ?? jelennek meg a karakterek helyett. ( töröltem a htmlentities-t )

Reconka

csak beleneztem  a forraskodjaba,   valami komoly gond lehet a karakter kodolassal,  oszinten szolva nincs kedvem masok  kusza  buta kodjat bongeszni

NevemSenki

#9
Egy ötlet, én így basztam el de nagyon csúnyán ezt a karakterkódolást.
Most nekiáltam ennek az " Eredeti wow-os oldal " oldalnak, és ebbe én is beleütköztem.
A megoldás az volt, hogy Meta-val a fejlécben UTF-8-at állítasz be, más nem kell.
Notepad++ -al pedig UTF8 BOM nélkül-ben mented el.
Nekem mindenem jó volt, kivéve a láblécem. Azt csak simán UTF8-ban mentettem el. És ezért az egész oldalon, mindenütt szar volt az ékezet.
Egy javaslat, amit érdemes kipróbálni. Notepad++ Keresés, csere a fájlokban, és mondjuk a " > " karaktereket lecseréled " > " karakterekere. De a kódolást átállítod BOM nélkülire, és így ráengeded az összes fájlra. Szerintem ebben az esetben lehet elég a *.php is. Így megnyitja a fájlokat, majd lecseréli a > karakter > karakterre, vagyis em lesz változás, de amikor elmenti, BOM nélkül menti.
Szerintem így jónak kell lennie. PHPBB3-nál is akadtam ilyen problémába, és ott is ez oldotta meg.

Szóval én pluszolom Sunny hozzászólását.

Másik dolog a _ci, az azért van, vagyis amit én tapasztaltam, hogy nem tesz különbséget a kis és nagybetűk között, de van hogy az ékezetek sem érdeklik. Szerintem azt is sima UTF8-ra állítsd.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Sziasztok!
Lenne arra valamilyen módszer, hogy a hozzászólásokban használhassuk az ékezeteket?
Nekiálltam én is magyarítani meg átírni a részeket, de a hozzászólásokban  az á betű helyett a kódját jeleníti meg: &aacute;
Esetleg valami tipp?
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Én úgy kezdeném, hogy megnézném az adatbázisban, ahol a hozzászólásokat tárolja, hogy pontosan mi az a szöveg ami le van tárolva. Mert láttam már olyat is, hogy az ékezetes betűket replace-vel a php lecserélte a kódjára, majd azt írta be az adatbázisba. És visszaolvasáskor a böngésző fordította a kódot vissza ékezetes betűre. Ha az adatbázisban jól van megadva, és jól is olvassa ki, jól is jeleníti meg az összes ékezetes betűt, kivéve az " á " betűt, akkor view_xyz php-ket kéne átnézni. Akkor valahol megtalálod a többi betűt, és ott keresgélj a hiba után, vagy pedig keress rá Notepad++-al a kiírt betű kódjára [ &aacute ].
Így nagy valószínűséggel ráakadsz majd a hibára.

Én így állnék neki.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Köszönöm a gyors választ. Az á betűt csak példának hoztam fel, mert a többivel is sajnos ezt csinálja. Néztem az adatbázisban is és ott is ugyan úgy van tárolva, ahogy a weblapon a böngészőben jeleníti meg. :/ Azon gondolkoztam, hogy esetleg azt a karakterkódolást be lehetne-e állítani valahogy, ami a hírek szerkesztésénél van.

Ezt rendesen megjeleníti a weblap, minden ékezetet megjelenít:
Idéz&lt;p&gt;Ez a weblap egyenlÅ're csak tesztel&eacute;s alatt &uuml;zemel, de megpr&oacute;b&aacute;lom a lehetÅ' leghamarabb kifejleszteni a v&eacute;gleges form&aacute;j&aacute;t.&lt;/p&gt;&lt;p&gt;Tudom, hogy ezt a cikket rajtam k&iacute;v&uuml;l senki nem fogja elolvasni, mivel localhost-on megy a weblap (alak&iacute;t&aacute;s miatt), de att&oacute;l m&eacute;g a tesztel&eacute;s &eacute;rdek&eacute;ben meghagyom a rendszerben.&lt;/p&gt;&lt;p&gt;Tov&aacute;bbi sz&eacute;p napot!&lt;/p&gt;

A kommentbe amit írok az pedig így jelenik meg a weblapon is meg az adatbázisban is: Komment&aacute;ld a bejegyz&eacute;st...
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Milyen karakterkódolás van beállítva a META tage-ben?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal