Wow ünnepi díszítések

Indította ladiszlai, 2012 november 03, 04:53:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ladiszlai

Hogy lehet beállítani az emun hogy pl:karácsony vagy halloween diszítés legyen ?

Meg lenne még egy kérdésem :
Ha egy másik clientből egy scriptet átmásolokegy másik-ba akkor menni fog ?
mert a másik client-nél nem működött a worldserver.exe de a másiknál működött

NevemSenki

Hát, ez nagyon nem ilyen egyszerű. Először is a Script-ek. Minden Script használ más és más Script-ekből bizonyos részeket. Ha te egyikből átmásolod a másikba, akkor elég kicsi az esélye hogy működni fog.
Az Event-ekkel pedig az a helyzet, hogy azok akkor kerülnek letételre, amikor az Event aktív. Így lehet változtatni a díszítéseket, hogy aktiválod az Event-et. De vigyázz, mert akkor lekerülnek az NPC-k is, és minden ami ahhoz az Event-hez tartozik, és benne van az adatbázisban.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

zerus

Nem bántásból, de másikból másolsz másikba akkor hova is másolsz pontosan?
Milyen kliensből másolsz át scriptett hova? Hogy kapcsolódik egyáltalán a kliens a scripthez?
Hogy kapcsolódik a scripthez az hogy a szerver elindul-e vagy sem?
Főleg hogy a script a szerverhez tartozik nem a klienshez....
Nem ártana az alapokkal tisztában lenni, főleg ha kérdezni is akarunk...

ui.: Persze egy hozzáértő ki tudja hámozni hogy mit is szeretnél, de ha ilyen eget verő hülyeségeket írsz le, nem fognak fáradozni a válasz adással.

Válasz:
Lehet másolgatni scriptet ide, scriptet oda, de ha nem értesz a programozáshoz vagy legalább is nem érted az alap struktúrát, hogy mi miért van ott, akkor csak az idődet pazarlod, mivel 99% hogy nem fog működni.
Ha ilyen egyszerű lenne hogy a CTRL+C és CTRL+V nyomogatásával megoldható, akkor a tört szerverek már lekörözték volna az eredetit.

ui2.: Elnézést a kirohanásomért, de felháborító nap mint nap olyan emberekkel találkozni, akik mások tudásán, energiáján és idején élősködve akarnak valamit megvalósítani, majd a hosszú és rögös úton megtett első lépés után (amit másnak a segítségével érnek el) rájönnek, hogy mégsem akarják...

mrd

Idézetet írta: zerus Dátum 2012 november 03, 05:25:18 DÉLUTÁN
Lehet másolgatni scriptet ide, scriptet oda, de ha nem értesz a programozáshoz vagy legalább is nem érted az alap struktúrát, hogy mi miért van ott, akkor csak az idődet pazarlod, mivel 99% hogy nem fog működni.

Szia! Nem vagyok valami einstein C++ programozó, de szeretnék megismerkedni ezzel mélyebben, ahogy említetted is a "struktúrát át szeretném látni". Ehhez hol találok jól értelmezhető, (ha ne adja isten van magyar dokumentáció erre az lenne a legjobb) dokumentációkat/leírásokat?

zerus

Idézetet írta: mrd Dátum 2012 november 03, 05:47:15 DÉLUTÁN
Szia! Nem vagyok valami einstein C++ programozó, de szeretnék megismerkedni ezzel mélyebben, ahogy említetted is a "struktúrát át szeretném látni". Ehhez hol találok jól értelmezhető, (ha ne adja isten van magyar dokumentáció erre az lenne a legjobb) dokumentációkat/leírásokat?

Milyen tapasztalataid vannak eddig programozás terén? Esetleg dolgoztál más nyelven? (pl: pascal)
Csak hogy jobban tudjak ajánlani.

NevemSenki

Én tudok adni neked egy könyvet, és mellékelve a könyvben szereplő példákat. Még annó régen begyűjtöttem, de nem jutottam odáig hogy nekilássak, mert most a PhP-nál akadtam el egy kicsit. De ha gondolod, akkor PM formájában megbeszélhetjük.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

mrd

Idézetet írta: zerus Dátum 2012 november 03, 05:54:18 DÉLUTÁN
Milyen tapasztalataid vannak eddig programozás terén? Esetleg dolgoztál más nyelven? (pl: pascal)
Csak hogy jobban tudjak ajánlani.

Tanultam pascal-t, jelenleg webprogramozással ténykedek hobbi szinten. Sokak szerint a PHP hasonlít legjobban még C nyelvek nyelvtanához. C#-pal foglalkoztam még egy jó ideig ezelőtt, de inkább XNA részével, azt is amolyan tutorialokból el lesett technikákkal, de komolyabb szinten nem annyira. ANSI C-ben azért tudok annyit hogy "Hello World"! :D

ladiszlai

Ha nincs még feltelepítve a wow attól még lehet forgatni szervert úgy hogy
működjön?( a dbc,vmaps,maps fájlok megvannak)

Zolee

Persze, hogy lehet. Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, kivétel: a maps, vmaps, dbc fájloknak. :)

ladiszlai

És én egy régebbi clientot akarok forgatni ahoz a legújabb db-t kell letölteni?

NevemSenki

Ha egy régebbi Kliens-hez használható Emut akarsz lefordítani, akkor ahhoz nem a legújabb DB kell, hanem a hozzá tartozó. ( Legújabb DB alatt, a legújabb TDB-t érted? )

Jól értettem a kérdést?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

ladiszlai

#11
a visual 10 programom nem tudott 4 fájlt létrehozni (nem láttam a bin/debug-ban a worldserver.exe,authserver.exe meg az ehez tartozókat) mi lehet a gond ?

zerus

Idézetet írta: ladiszlai Dátum 2012 november 09, 06:26:15 DÉLUTÁN
a visual 10 programom nem tudott 4 fájlt létrehozni (nem láttam a bin/debug-ban a worldserver.exe,authserver.exe meg az ehez tartozókat) mi lehet a gond ?

A gond az, amit kiírt hibaként amikor lefordítottad a szervert.

ladiszlai

Valami 10 successed 4 faided 1 skipped
és ez miért van?

Powered by EzPortal