WoW Szerver futatás VPS en

Indította Fiberhau1, 2012 november 18, 04:36:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fiberhau1

Üdv Mindenkinek!
Hallottam hogy VPS en is lehet WoW szervert futtatni és megszeretnék róla bizonyosodni hogy ez tényleg igaz-e?És hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a dolognak.Aki tud erről bővebb információkat az kérem ossza meg velünk roppantul érdekel a dolog!Válaszaitokat előre köszönöm!

Locutus

Szia!

Hát igen. Én is így tudom hogy VPS ről lehet wow szervert futtatni. Bár az kérdéses, hogy milyen hátrányai vannak. Lehet lassabb, bár kétlem. Nem tudom ki kell probálni...

Üdv Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

hunti

Futtatni lehet, de a korlátozott erőforrások miatt ne számíts sokra. Legtöbb vps esetén a merevlemez és általában a memória a szűk keresztmetszet, főleg ha több vps fut még arról a gépről. Hobbi célra elég lesz, de ha komolyan akarod csinálni, több játékossal, bérelj egy hostingtól wow szervert ahol ezzel foglalkoznak, ott jobb esetben úgy építenek szerver gépet hogy a játék szervereknek előnyös paraméterek legyenek. Nálunk például már évek óta nem volt panasz lagra.

EroniX

#3
Kérdés az, hogy mekkora populációval számolsz. Adott esetben a VPS előnyös lehet hisz mindent te irányítasz és nem vagy függésben senkitől. Nem kell napokig várakoznod arra, hogy a hostingos válaszoljon az egyre dühödtebb leveleidre (ami rendkívül idegőrlő, tapasztalat).

Ha hostingnál vagy ott se játszhat 1000ember ha csak 30slotos szervered van, ilyen tekintetben az erőforrások ott is korlátozottak. Nyilván van egy rendkívül fontos tényező és az a pénz, a VPS sokkal drágább.

Azért igaz ami igaz, huntinál eddig soha nem tapasztaltam laggot. Egy kicsit több idő befektetésével messze a legjobb hosting lehetne Mo-n.
Azuregos Delta Force

hunti

EroniXnak teljesen igaza van. VPS-en nem vagy függésben senkitől, bármit bármikor megcsinálhatsz, viszont cserébe értened is kell mindenhez. Hostingoknál viszont ott az ügyfélszolgálat, ők meg csinálnak szinte mindent neked, csak ott a reakció idő. Tény hogy például nálam is ilyen volt a helyzet az elmúlt kb 1 évben, rohadt lassú volt az ügyfélszolgálat, de most hogy újra aktívan dolgozok a hostingnál, ez talán nem lesz így a jövőben.

A korlátozott erőforrások terén nem igazán értek egyet, VPS és hosting esetén is bármikor bővíthetsz nagyobb csomagra, viszont az tény hogy VPS drágább.

Off: a kicsit több idő befektetésen pedig már dolgozok ;)

Powered by EzPortal