Custom GM level!

Indította Locutus, 2012 december 07, 11:17:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Locutus

Sziasztok!

Valaki nem tudna nekem utirányt adni ahoz hogy tudok létrehozni custom GM leveleket?? Szóval ne csak 1től 4ig legyen hanem 1-7,8 ig körübelül.

Előre is Köszönöm.
Üdv Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Sunny

Hali,

Ez nincsen előre behatárolva...

amekkora gmszintet adsz 1 command-ak olyan szinten lehet csak használni

például:

.bann %    gmlevel-> 6 

Akkor csak a 6-os szintű gm-ek tudják használni.



És persze gmszintet az auth->account_access     táblában tudsz magadnak állítani. ( átírod a mostani 4-es szintedet 6-osra például )

Locutus

Hali.

Közben rájöttem hogy lehet nem ilyen egyszerű ahogy leírtad. A common.h határozza meg a gm level neveit. Ha ott nem írod felül addig nem adhatsz nagyobb szintet egy Gm nek.
enum AccountTypes
{
    SEC_PLAYER         = 0,
SEC_VIP            = 1,
SEC_MODERATOR      = 2,
SEC_GAMEMASTER     = 3,
    SEC_ADMINISTRATOR  = 4,
    SEC_CONSOLE        = 5,                                  // must be always last in list, accounts must have less security level always also
};

Szerintem. De tévedhetek.

Üdv Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Aimedshot

Én úgy tudom  255-ig lehet gm levelt adni valakinek (account_access) a commandoktól ez nem függ,ha pl 1 command 6-os gm levelen van akkor  a 255 gm is használhatja.

Locutus

de azt definiálni kell nem?? Amit meg a common.h definiál..
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Aimedshot

Én account_access táblába beírom hogy 255 levelen legyek és azon vagyok. szerintem túl bonyolítod :D

Raisen

#6
Adatbázisban meg lehet oldani akár mennyi szintet be írhatsz lehet 255 a teteje de annyi szintet még nem határoztam meg régebben. Ha 10 szintet ki osztasz utána csak az adatbázisban a commandok mellet kell módosítani a szintet. Vipekre így volt összetákolva egy webrendszer még lvl 2/3/4 rang volt rájuk módosítva ezért szükséges volt a többi alap gm szint és így ment 10-ig kicsit kibővítve. Szerintem elég hasznos dolog. :)

Kicsit Off.
Elég sok mindent meg lehet valósítani adatbázisban főleg ha hostingnál vagy és nem képesek scriptet berakni. Ha értesz a scriptek megírásához és szinte anyanyelvi szinten megy akkor tuti egyszerűbb ha nem inkább először adatbázisban nézzen mindenki körül tényleg rengeteg dolgot meglehet ott is csinálni.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal