4.0.6 és a 4.3.4

Indította Fiberhau1, 2012 december 16, 07:28:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fiberhau1

Sziasztok!
Mi a különbség world of warcraft cataclysm 4.0.6 és a 4.3.4  között?

zerus


Fiberhau1

És ezek a 4.3.4 szerverekben mind benne kell hogy legyen?

zerus

Hogy ha blizzlike-ot szeretnél akkor igen, "kellene". :)

NevemSenki

Nagyon én sem értem a különbséget ( mert engem a wow csak és kizárólag 3.3.5.12340-ig érdekel ), de biztosan van valami. Változhat az Interface, kerülhetnek be új modell-ek, újulhat a DBC, esetleg új mappok kerülhetnek bele. De viszont az megoldható, hogy kisebb Kliens-el is fel tudj menni egy nagyobb Patch verzióra tervezett szerverre, vagy fordítva. Mert ha lényegileg nem változott meg akkor lehet hogy neked nem lesz ott 1-2 dolog, de viszont nem dob ki hibaüzivel a játék.
Pont erre a dologra épül az egyedi kliensem is. Ami igazából 3.3.5.12340-as Tc emu, és egy módosított kliens.
Olyan minta felpatch-eltem volna a játékot. Csak az új területekre csak úgy lehet kijutni, ha megvan a kieged.
Ezzel elkerülöm hogy kék-fehér kockákat lásson az illető, vagy épp kiessen a játéktérről.
Mint régen volt olyan is, amit én is kipróbáltam ( jó régen volt ) hogy akkor az emuk még csak 3.1.3-ig vitték a klienseket, de viszont összehoztak egy Arcemu repack-ot, amire be lehetett lépni 3.3.2-vel is, és semmi baj nem volt... lényegileg.

Különbség az van, de nem óriási.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

zerus

#5
Sajnos ez nem ilyen szép és jó. Különbség van és a legtöbb esetben óriási. Éppen ebből adódik hogy az emuk el vannak maradva az eredetihez képest, mivel minden patch-nél újra kell írni a server-client közötti kommunikációt.

Régebbi kliensel pedig nem tudsz felmenni az új szerverre (max az auth szerver enged fel), de a világba már nem tudsz belépni, mert teljesen más opcode-ot használnak az egyes patch-ek.

NevemSenki

Még az elejében fent volt nekem is a Cata. Egy ismerős mondta hogy kicsit menjek már fel oda ahol ő játszik.
Kérdezte hogy ilyen patch-el rendelkezik a kliensem, mondtam neki, mondta hogy jó lesz, és fel is mentem játszani.
Kiderült, hogy neki kisebb Patch volt mint nekem. De nem láttam semmi problémát, ugyan úgy játszottam mint a többiek.
Ez így történt, nem ellenőriztem le a kiegét, nem hiszem hogy lett volna oka hazudni.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

zerus

Nagy eltérés nem lehetett akkor sem. Valószínűleg egy hotfixnyi eltérés lehetett a kettő között, akkor nem szokott különösebben változni a kapcsolat működése.

Powered by EzPortal