Trinity core 3.3.5a szerver készítés (Részletesen_2012)

Indította Raisen, 2012 december 27, 05:24:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tudvari

az mmaps gondoskodik arról,hogy az npc-k ne rohanjanak át a falakon?

Zolee


Mikh4il

#47
Nos a problémám az volt, hogy hiába akartam hogy cmake dolgozzon szépen, folyamat sorra minden elöttem felsorolt hibát kiköpött.
7 óra szenvedés után elkezdtem gondolkozni azon, hogy "vajon a cmake revemmel lehet e a baj?".. fogtam és letöltöttem egy régebbi verziót (2.8.11.2 vel próbálkoztam előzőleg). Feltettem a gépre az x.8.9-et, hátha az segít orvosolni a problémámat... és lám, igazam volt. Az OPENSSL -t kellett csak megadnom neki hogy hol van, utána minden szépen ment gördülékenyen.
Szép volt a leírás, hasznos volt, és lényegre mutató.

Annyi hozzáfűzni valóm volna, hogy az összeválogatott fájlok:
"OpenSSL/visual redistributable c++ 2008/cmake

Feltöltöttem egyben, hogy ne kelljen külön külön leszedni.


Letöltés" linkje nem jött be, így ez egy kicsit lelassított, de igyekeztem és úgy tűnik meglesz az eredménye.

Most kezdődik a VS forgatás, remélem sikerülni fog, és nem adja vissza megint az olyan hibáit, hogy: "....\src\game\game.lib missing"...

Ha befejezedődött a forgatás, leírom mire jutottam vele..



Update:

Hát, 13 - 3 - 0 - 1 el végződött a forgatás, valahogy teljesen meg vagyok lőve, mert a forgatni kívánt emu, az (https://github.com/ProjectSkyfire/SkyFireEmu) volna, tehát, a hiba valószínűleg nálam keresendő. Másra már nem tudok gondolni, csak arra, hogy az OpenSSL fájljaimmal van valami probléma, és még a cmake során belekerült miatta valami "hiba"... nincs már több tippem.
Esetleg valakinek volna, valamilyen ötlete, hogy hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?
Ui.: Megpróbálkoztam azzal is, hogy újraforgattam VS-el, de sajnos eredményhez nem vezetett. :(

Bárki tudna segíteni nagyon sokat segítene, bármilyen tipp-útmutatás. Előre is köszönöm mindenkinek.


Update #2 - Last


Sikerült mindent megcsinálnom, korrigáltam a hibákat, az volt a gond, hogy nekem Win7x64-em van, az OpenSSL-t még sem érzékelte, és ha én adtam meg az elérését akkor sem volt jó. leszedtem hozzá egy x32-t, és máris ment minden mint a karikacsapás :)

Raisen

Örülök sikerült megcsinálni pedig most akartam válaszolni olvastam a pm-et. Amúgy nem értem mi baja van 64 bites rendszerrel innen szedtem le újra a kis packomat amit felraktam 64 bites win server 2008 rc2 elsőre minden ment :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

ladiszlai


Raisen

2012 leírás 2 link halott, de google a barátod Xampp letöltés, SQLyog letöltés és megvan oldva.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Rolanddd

Sziasztok!
Egy apró picike kis gondom van, ha tudnátok segíteni megköszönném. A worldserver.exe ezt a hibát dobja:

IdézUsing configuration file worldserver.conf.
Using SSL version: OpenSSL 1.0.0j 10 May 2012 (library: OpenSSL 1.0.0j 10 May 20
12)
Using ACE version: 6.1.4
TrinityCore rev. unknown 1970-01-01 00:00:00 +0000 (Archived branch) (Win32, Rel
ease) (worldserver-daemon)
<Ctrl-C> to stop.

______                       __
/\__  _\       __          __/\ \__
\/_/\ \/ _ __ /\_\    ___ /\_\ \, _\  __  __
   \ \ \/\`'__\/\ \ /' _ `\/\ \ \ \/ /\ \/\ \
    \ \ \ \ \/ \ \ \/\ \/\ \ \ \ \ \_\ \ \_\ \
     \ \_\ \_\  \ \_\ \_\ \_\ \_\ \__\\/`____ \
      \/_/\/_/   \/_/\/_/\/_/\/_/\/__/ `/___/> \
                                 C O R E  /\___/
http://TrinityCore.org                    \/__/

In mysql_stmt_prepare() id: 55, sql: "SELECT name, permission, help FROM command
"
Unknown column 'permission' in 'field list'
DatabasePool world NOT opened. There were errors opening the MySQL connections.
Check your SQLDriverLogFile for specific errors.
Cannot connect to world database 127.0.0.1;3306;root;valami;world

Nekem nincs ötletem, kerestem külföldi fórumokon, de ott sem találtam semmi használhatót.
Ha lenne valakinek ötlete azt megköszönném.

EroniX

Azuregos Delta Force

ramizz

Nekem ez a Permission miatt néha be bugolnak a commandok. Mert ügye eddig Security volt, és most ha berakok valami scriptet pl .buff parancsot, akkor nem érzékeli. Ez miért van?


Senlan

Sziasztok! Nekem is az lenne a problémám, mint Rolanddd-nak:

A Server.txt fájl: http://pastebin.com/GEhqhXnq

Most jöhetnének azok a válaszok, hogy "ne legyél már vak, már válaszoltunk neki, olvasd el és csináld meg -.-".
Igen ám, csinálnám én, de amikor a C:\Szerver\forras\sql\updates mappában lévő ÖSSZES sql fájl-t egyesítem dbupdate.sql-é, és próbálnám a world adatbáziba importálni, ez az üzenet fogad:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Hozzáteszem, hogy ezt a world adatbázist importáltam előtte: TDB_full_335.52_2013_07_17
A tutorialban ajánlott, TDB_full_335.49_2012_09_16 -nél is ugyanez a hiba lépett föl.

Kérem segítsetek!

P.S.: Úgyse működött a frissítés, ha a characters, auth és a world frissítéseit KÜLÖN egyesítettem és úgy akartam importálni.
"Az igazán nagy embert az jellemzi, hogy a lehetetlent akarja, és valósítja meg."

Armin

Hali!

Próbáld meg egyesével betenni a frissítéseket. Tudom, hogy kicsit időigényes, de sokszor előfordul, hogy valamelyik sql file-ra hibát dob, és ilyenkor lehet, hogy kiakad a progid. Vagy esetleg nézd meg, mire írja a hibát, és azt vedd ki a file-ból. Nekem is kb. 1 hónapos az emu, de volt egy pár frissítés, ami nem ment fel, mert már vagy frissítve volt, vagy egyéb hibákat írt.

Amúgy tuti, hogy minden be van állítva rendesen? Csak mert nem azt írja, hogy nem friss az adatbázisod, hanem azt, hogy nem tud csatlakozni hozzá.

Senlan

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 december 09, 02:23:31 DÉLUTÁN
Hali!

Próbáld meg egyesével betenni a frissítéseket. Tudom, hogy kicsit időigényes, de sokszor előfordul, hogy valamelyik sql file-ra hibát dob, és ilyenkor lehet, hogy kiakad a progid. Vagy esetleg nézd meg, mire írja a hibát, és azt vedd ki a file-ból. Nekem is kb. 1 hónapos az emu, de volt egy pár frissítés, ami nem ment fel, mert már vagy frissítve volt, vagy egyéb hibákat írt.

Amúgy tuti, hogy minden be van állítva rendesen? Csak mert nem azt írja, hogy nem friss az adatbázisod, hanem azt, hogy nem tud csatlakozni hozzá.

MySQL-el már igencsak rájöttünk, mi a geb*sz. XAMPP-vel akartam működtetni a hamát, + még valami nem stimmelt, ezért leszedtük az 5.5-ös mysql szervert és újra leforgattam a szervert. Most járok a mapextractornál, ha minden jól megy, akkor működni fog minden :D
"Az igazán nagy embert az jellemzi, hogy a lehetetlent akarja, és valósítja meg."

Senlan

Hát ez nem sikerült :/

Mindent megcsináltunk, ugyanaz a hiba.

Most telepítettem az 5.6-os mysql-t, még az auth se jön be. Ott is ugyanolyan hiba lett, mint world-nél.

Aki tud segíteni, kérem tegye meg.
"Az igazán nagy embert az jellemzi, hogy a lehetetlent akarja, és valósítja meg."

Armin

#59
Szerver verzió: 5.6.12-log - MySQL Community Server (GPL)
Apache/2.4.4 (Win64) PHP/5.4.12

Nálam ez van fent, és gond nélkül megy minden.
Szóval akkor:

Ha az adatbázis rendben van, és minden be van rakva, stb., akkor nézd meg a konfigot, hogy tuti minden jól van-e beállítva, és még egy apróság, ami talán elkerülte a figyelmed:
Idéz
libeay32.dll, libmySQL.dll, and ssleay32.dll will need to be manually added to this folder, and you need to copy them over from the following installation/bin directories:
libmySQL.dll: C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.x\lib
libeay32.dll and ssleay32.dll: C:\OpenSSL-Win32\bin

Ezeket a file-okat manuálisan kell hozzáadni. A libmysql.dll-t is cseréld ki. Tudom, hogy alapból beteszi, de az nem biztos, hogy jó neki. Hirtelen ennyi jutott eszembe  ;D

Ja és ha friss az emu, akkor mindenképp az 52-es TDB-t használd, ne a régieket.

Powered by EzPortal