TrinityCore multi realm [ Hogy működik? ]

Indította NevemSenki, 2013 január 08, 12:58:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Na most, olvasgattam sokat ezen témában, de akkor sem értem.

Tegnap rájöttem egy hibára TC-nél, ezt Post-oltam is.

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 január 07, 10:10:02 DÉLUTÁN
Igen törli, ezen kívül minden rendben van.
Csak a [ realmcharacters ] táblában nem változtat semmit.
Ha 10-et csináltam, és kitöröltem 2-t, akkor is 10 marad a megadott accountId-nél, de ha 1-et csinálok, és kitörlöm, szintúgy marad az 1.
Érdekes dolog.

Üdv.: Senki

Na most. Ha 2 realmunk van, akkor a WORLD és a CHARS adatbázis különböző, de viszont az AUTH nem.
Ha az AUTH egy adatbázisban van, akkor az account táblában id szerint nincs duplicate. A realmlist táblában az id-k között sem lehet duplicate.

Vegyünk egy példát.

RealmId [ 1 ] RealmNev [ Trinity1 ]
RealmId [ 2 ] RealmNev [ Trinity2 ]

Most jön a képbe a Realmcharacters tábla. Ez 3 oszlopot takar [ realmid, acctid, numchars ].

Ha van egy account-om,  csinálok 2 DB karaktert a Trinity1 realmon, és csinálok 4 karaktert a Trinity2 realmon.
Akkor ugye az úgy fog kinézni, hogy lesz 2 sor a  Realmcharacters táblában, ahol a két sornak megegyező lesz az acctid-je.


  • [realmid, acctid, numchars]
  • [1, x, 2]
  • [2, x, 4]

Mivel ahogy írtam is a hibát, ha törlök egy karaktert, akkor a numchras oszlop értéke nem változik.
Honnan tudom azt visszakeresni, hogy egy magadott [ x ] account-on, a karakterek melyik realmon vannak?

Azt vissza tudom keresni a caharcters tábla segítségével, hogy hány darab karaktere van az illetőnek, de azt már nem hogy melyik realmon vannak.
Mert lekérem mind a 2 DB CHARS adatbázis caharcters táblájából azon értékeket, amik megegyeznek a megadott accountID-vel [ x ].

De sehogy nem jövök rá, hogy melyik realmon vannak név szerint.

Most akkor hogy működik ez az egész?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

zerus

Onnan hogy tudod hogy melyik realmid-hez, melyik characters adatbázis tartozik.

hunti

Lehet én nem értem igazán a problémát, de ha lekéred a karaktereket első realm character adatbázisából, akkor azok az első realm karakterei, utána mikor lekéred a többi realm karaktereit akkor rendre úgy tárolod le őket változóba, hogy tartalmazzák a realmid-t is.

NevemSenki

Bocsánatot kérek utólag is, de egyszerűen hülye vagyok vagy nem tudom....
Most hogy nem voltam egész délután, elmentem korcsolyázni, és ezen agyaltam...
Teljesen igazatok van! Egyszerűen nem láttam át a dolgot... Valahogy elkavarodtam a táblázatokban és oszlopokban...

Ennyire meghülyíti az embert, ha nem tart szüneteket...
Én azt mondom, huzamosabb ideig ne csináljatok semmit, mert van hogy ( például most nálam ) eltűnik a józan paraszti ész...
Tartsatok szüneteket, vagy időnként foglalkozzatok mással, kapcsolódjatok ki..
Azért nagyon köszönöm a válaszokat, és bocs az új témáért.

Én ezzel a Topic-ot lezárom.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal