Kész én végleg felhagyok a wow szerver hostolással. "Szánalmas"

Indította Raisen, 2013 február 08, 04:16:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

10-12/hó ez a vps. Köszi, de az elmúlt 1-2 hónap tapasztalata alapján nem kell hosting   ;D

rasocsabi


imdawe

10k felett már gépet is kapsz nettel( meg ajándék kólával.)
Így inkább megéri az. http://www.server4you.com/ ezen a téren őket tudom ajánlani, velük sem volt még problémám az elmúlt években.
Docler holding pedig jöhet mikor már minden stabil és biztos a fejlődés.

Armin

#18
Aha, meg kb. 50ezerért feltesznek nekem 15 perc alatt egy linuxot. Jajj, de rendesek  ;D

Az viszont valóban előny, hogy a Deutsche Telekom-nál hostolnak.

imdawe

50 ezerért? mi van?  ???
A Backup és install dolgok is ingyenesek.
Ami negatívum hogy 1 évnél ha hosszabb ideig tervezed igénybe venni a szolgáltatásukat akkor érdemes kifizetni azt a 150 dolcsit előre, úgy megéri a setup fee. Anélkül meg kicsit drágábbak az árak.
Ügyfélszolgálattal sem volt problémám.

Armin

Idézetet írta: imdawe Dátum 2013 március 22, 08:46:27 DÉLUTÁN
50 ezerért? mi van?  ???
A Backup és install dolgok is ingyenesek.

Hát nem tudom, felénk a "setup fee" nagyjából telepítési díjat jelent, ami mellesleg 199dollár, ami nagyjából majd 50ezerFt.

imdawe

hah, :D nálam még 150 dolcsi volt  :P
És nem feltétlen kell kifizetni azt sem, csak akkor érdemes ha 1 évnél tovább szeretnéd igénybe venni a szolgáltatásukat.
De emelet a szolgáltatásuk akkor is kiemelkedő a többihez képest.

mist-er

Nálam még mindig a szerverem.hu áll nyerésre, bruttó 20-ért adnak 8 gb ram + 6ghz proci + 50 gb tárhely + 150mbit sávszélesség + korlátlan adatforgalom + sms riasztás + win server 08 r2 konfigurációt ingyenes telepítéssel. Ha kész az emunk az indulásra úgy tűnik náluk veszem, de linkelgethetnétek még cégeket, hátha akad jobb szolgáltató. :D

Gameka

Idézetet írta: mist-er Dátum 2013 március 24, 11:37:10 DÉLELŐTT
Nálam még mindig a szerverem.hu áll nyerésre, bruttó 20-ért adnak 8 gb ram + 6ghz proci + 50 gb tárhely + 150mbit sávszélesség + korlátlan adatforgalom + sms riasztás + win server 08 r2 konfigurációt ingyenes telepítéssel. Ha kész az emunk az indulásra úgy tűnik náluk veszem, de linkelgethetnétek még cégeket, hátha akad jobb szolgáltató. :D

Ugye nem windows serverrol akarod futtatni a szervert?



Armin

#26
Áruld már el nekem, hogy miért tartod annyira gáznak a Win szervert? Azt leszámítva, hogy "Hát mert mindenki csak fikázza".
Csak úgy mellékesen megjegyezném:

Futtattam már teszt szervert otthonról is egy sima Digi nettel. Minden olyan progi fent volt, ami otthoni használatra kell, viszont egy kimondott szerverre fel nem tenném, tehát a sok futó progi miatt már alapon megette a rendszer a 4GB ram 30-40%-át! Emellett futott még az emu, amin délutánonként átlag 60-70! ember fent volt, és most kapaszkodj meg: én is erről a gépről futtattam a WoW klienst, és úgy játszottam!!!
Érdekes, hogy egyszer nem halt meg semmi, nem laggolt, nem fagyott. És mindössze 4GB ram volt a gépben, egy sima otthoni nettel, és nem is Szerver edisön windows, hanem egy mezei Win7 x64.

Tudom, nagyon menő fikázni a Win-t, de azért ne szálljunk már el ennyire.
Arra a nyakamat teszem, hogy még köszönő viszonyban sem voltál soha a Windows Server-rel  ;)

mist-er

Nincs semmi felára a win servernek ennél a cégnél, akkor meg inkább nem szenvedek a linuxal.

Armin

Hát jah. Ha normálisan be van állítva, akkor ugyan olyan stabilan elpöfög, mint egy linux.

Gameka

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 24, 12:13:12 DÉLUTÁN
Áruld már el nekem, hogy miért tartod annyira gáznak a Win szervert? Azt leszámítva, hogy "Hát mert mindenki csak fikázza".
Csak úgy mellékesen megjegyezném:

Futtattam már teszt szervert otthonról is egy sima Digi nettel. Minden olyan progi fent volt, ami otthoni használatra kell, viszont egy kimondott szerverre fel nem tenném, tehát a sok futó progi miatt már alapon megette a rendszer a 4GB ram 30-40%-át! Emellett futott még az emu, amin délutánonként átlag 60-70! ember fent volt, és most kapaszkodj meg: én is erről a gépről futtattam a WoW klienst, és úgy játszottam!!!
Érdekes, hogy egyszer nem halt meg semmi, nem laggolt, nem fagyott. És mindössze 4GB ram volt a gépben, egy sima otthoni nettel, és nem is Szerver edisön windows, hanem egy mezei Win7 x64.

Tudom, nagyon menő fikázni a Win-t, de azért ne szálljunk már el ennyire.
Arra a nyakamat teszem, hogy még köszönő viszonyban sem voltál soha a Windows Server-rel  ;)

Nos par eszre vetelem volna a fent emlitett dolgokal kapcsolatban:

- Igen, eloszor is leszogezem, nem nagyon volt dolgom winszerverrel! viszont linuxot sem istenitem annyira
- A bajom azzal van hogy grafikus feluletu, es a sok hozza nem erto, szeret beleturkalni olyan dolgokba, ami utan tobb orat is raszan az ember mig kijavitja, ellenben ugyan ez igaz a linuxra is
- Legutobbi versenyen win server uzemeltetesbol indultam, alairom - mint linuxos idomet vegig nezve - nagyon furcsa volt szamomra a tulzott grafika a konzol utan, es sokkal masabb minden (csak szamomra lehet)
- Biztonsagi szempontbol nezve a kerdest, edigi statisztikaimat figyelembe veve, tobbet kellett foglalkozni vele mint egy linuxal
- Precizitas szempontjabol szamomra linux viszi a palmat, kernel modositasoknak koszonhetoen tobb is kihozhato belole mint egy windows szerverbol software szemszogbol

A "bajom" az jelenleg, hogy igen csak bele astam amgamat a C#programozasba, ami ha ugynezzuk nem akkora baj, ellenben linuxon nezve a Mono kornyezet igen csak tudja terhelni dolgokat, ellenben itt a win szerver gyoz, mivel sajat platform.

A tanulsagot leszurve, egyikkel sincsen semmi bajom, mindegyiknek van jo es rossz oldala (plane rossz, ha egy hozza nem erto foglalkozik vele), es szo se volt itt fikazasrol. Csupan a sajat tapasztalataimbol szurtem le a dolgokat. Szerverterembe maskepp eli meg az ember az os kerdest mint itt a forumon. :)

Powered by EzPortal