Mi változott az elmúlt pár évben?

Indította Armin, 2013 február 12, 12:07:08 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Melyik kiegészítővel játszol szívesebben?

Wrath of the Lich King
7 (87.5%)
Cataclysm
1 (12.5%)

Összes szavazó: 8

Armin

Sziasztok!

Pár évvel (2-3) ezelőtt megpróbálkoztam a wow szerverezéssel, csak ugye akkoriban volt nagy divat, hogy naponta indultak, szűntek meg szerverek, így szinte lehetetlen volt normálisan felfuttatni egyet is. Ahogy elnézem, mostanra talán már kicsit alább hagyott ez a láz, én pedig ismét kedvet kaptam az alkotásra  :)
Mivel a hazai privát szervereket egyáltalán nem követem nyomon, ezért szeretnék tőletek némi információt, hogy jelenleg érdemes-e belevágni?

A szerver stílusa fejben már megvan, és szívesen neki is fognék a megvalósításnak.
A másik, ami érdekelne, hogy vajon LK, vagy Cata szerót lenne-e érdemes indítani? Eddigi tapasztalatok alapján többségben vannak azok, akik inkább a régebbi kiegészítőkkel játszanak szívesen, bár ezek inkább külföldi tapasztalatok.

Elsőre mindenképp egy jól kidolgozott, nem sablonos fun szervert szeretnék, mert szerintem ezt még mindig könnyebb elindítani.

Szóval várom a tanácsokat  :)

Szerk.: Kiegészítőre kiírtam egy szavazást  :)

NevemSenki

Ha funn szerver, akkor egy mindegy hogy milyen.
Ha Blizz, akkor pedig gondolkodóba lehet esni. 3.3.5.12340 sem tökéletes, sőt... hát akkor a Cata. PVE szinten kb ott tart, mint 3.1.3-ban a TC.
Szóval elgondolkodtató.
Most is indulnak, majd szűnnek meg szerverek, az emberekben csak a fellángolás van benne, semmi más.
Jó tisztelet a kivételnek.
Sógorom játszik egy Cata szerveren, és hát mint ne mondjak, nem lenne az az Isten hogy én azon karit kezdjek.
Attól is függ, hogy melyik réteget akarok megfogni. Mert a kisgyerekeknek csak az a lényeg, hogy csillogjon villogjon, és a cucokért ne kelljen semmit sem tenni, csak hulljon alá az égből. Meg nekik van az jump event, és más értelmetlen semmitmondó hülyeségek tárháza. Ezzel őket meg lehet fogni.
Ha viszont egy összetartó közösséget szeretnél, akkor azok nem a 14-15-16 évesek, hanem a 20-on felüliek.
Nekik viszont maga a játék számít, úgy önvalójában ahogy van, beleértve mindent. Ez a nehezebbik dió. Mert ott nem a 3 parancsot ismerő GM-ek kellenek akik jump event-eket csinálnak, hanem egy elég nagy tudással felszerelt fejlesztő csapat. Akik a dolgokat meg tudják valósítani, úgy, ahogy annak lennie is kéne.

De viszont általában csak a kisgyerekek fizetnek. Ez a szerver fenntartása céljából pedig elengedhetetlen.
Ha jó a szervered, és látják hogy tényleg jó, nem pedig csak ki van írva, akkor a felnőttebb játékosok sokkal  kisebb eséllyel mennek másik szerverre, és hagyják ott a régit. ÉS HA Jó, akkor fizetnek is szerverfenntartást. 

Sok oldala van ennek a dolognak, lehet gondolkodni. Amit leírtam, az pedig csak az én véleményem, és az általam ismert közösségen alapul.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

#2
Akkor a Cata szerverekkel egyet értünk :)
Eredetin játszottam 4.3.4-ig, viszont a pandát már nem vettem meg, így ismét visszatértem a törtre. Nem is egy noname szerverre mentem, hanem vissza a Molten-re, ami az egyik legjobb, ha nem a legeslegjobb. A Cata nagyon bejött, és ekkor már ott is voltak 4.0.6 realm-ek. Gondoltam akkor csapjunk közéjük.
Hamar le is hangolódtam. Akkora bug halmaz az egész, hogy szörnyű volt játszani. Kb. 2 napig bírtam eredeti után, és inkább mentem vissza Lich King-re  ;D
Szóval én is a Lich King szervert preferálom.
Jump, bújócska, stb. eventeket eszemben sincs kreálni. Ennek semmi köze a WoW-hoz. Blizz realm-et majd csak akkor tervezek indítani, ha a fun már eléggé befutott. 10-20 online emberrel szerintem nincs értelme a blizz szervernek. Részemről ez nem fellángolás, ugyanis több év távlatában is van még hozzá kedvem. Igaz, szinte már mindent elfelejtettem, de emlékezet frissítésnek ott a TC Wiki  ;D

És még egy apróság. Utoljára, amikor foglalkoztam vele, még SVN-en volt a TC. Git-en viszont sehol nem találok olyat kiírást, hogy "Last Stable". Le lehet tölteni valahol stabil verziót, vagy csak a master repo van?

Tudvari

Sziasztok!

Én is a WotLK-t kezdvelem jobban,mert bugmentesebb.De tartalmilag(Ha minde bugmentes lenne),akkor leginkább a classic/bc fogott meg engem.De lehet,hogy csak a régi szép időkre való visszaemlékezés miatt.

Off: Én is tervezek mostanában indítani egy szervert.Egy olyat amit még ember nem csinált(max én, csak régebben).A szerver lényege az lenne,hogy egy egész zone-t átdolgozok,kitörlök onnan mindent és átalakítom a fejéődési rendszert.Ott kezdenek a játékosok,egyedi magyar nyelvű sztori és nem max szintig lehet fejlődni,hanem level 15-ig,de vannak ugyan úgy insták,epicek repus rewardok stb.Utána elkezdem csinálni az újabb régiót ahol szintén új dolgok lesznek elérhetőek,beleértve így az új bg,insta,nagyobb max level,itemek stb.(Egyedi sztori,insták,world bossok,eventek,arénák,frakciók stb.)

Szerintetek van értelme ilyet csinálnom?Vagy csak nekem tetszene?(Kérem nem lenyúlni az ötletet :D)

Armin

TrinityCore stable verzió előkerítve, leforgatva, szóval indulhat a fejlesztés  ;D
Remélem, 1-2 hónap és publikálhatom a művet  :P De szerintem ez az idő szorozva kettővel xD

kagebunshin

Idézetet írta: Tudvari Dátum 2013 február 12, 06:03:00 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én is a WotLK-t kezdvelem jobban,mert bugmentesebb.De tartalmilag(Ha minde bugmentes lenne),akkor leginkább a classic/bc fogott meg engem.De lehet,hogy csak a régi szép időkre való visszaemlékezés miatt.

Off: Én is tervezek mostanában indítani egy szervert.Egy olyat amit még ember nem csinált(max én, csak régebben).A szerver lényege az lenne,hogy egy egész zone-t átdolgozok,kitörlök onnan mindent és átalakítom a fejéődési rendszert.Ott kezdenek a játékosok,egyedi magyar nyelvű sztori és nem max szintig lehet fejlődni,hanem level 15-ig,de vannak ugyan úgy insták,epicek repus rewardok stb.Utána elkezdem csinálni az újabb régiót ahol szintén új dolgok lesznek elérhetőek,beleértve így az új bg,insta,nagyobb max level,itemek stb.(Egyedi sztori,insták,world bossok,eventek,arénák,frakciók stb.)

Szerintetek van értelme ilyet csinálnom?Vagy csak nekem tetszene?(Kérem nem lenyúlni az ötletet :D)

Nálam egy ilyen szerver az "alap, hogy kipróbálom" kategória. Gyakorlatilag ha jól értem, akkor a wow kliens és egy szerver emulátort felhasználva egy saját mmo-t hozol létre. Kicsit erős a kifejezés, de talán nem köveznek meg érte.

Én bátorítok bárkit aki ilyesmit tervez. Annak ellenére, hogy szerintem nem sok játékost vonz az ilyesmi.
Ugyanakkor még így is, hogy sok a "nyersanyag" ez hatalmas munka.

Ha belevágsz akkor sok sikert hozzá.

U.I.: Az elképzelés nagyon ismerős. Minta lett volna már ilyesmi ahol elwyn forest volt átalakítva, 10 szint volt a max és csak warrit lehetett indítani. kb ennyire emlékszem belőle.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Tudvari

Azt is én csináltam,de végül abbahagytam.

Powered by EzPortal