Szervergép üzembe helyezve!

Indította wlptv, 2013 február 19, 02:19:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

wlptv

Üdv. Mindenkinek. A mai nap helyeztük üzembe , dedikált 100/100-as net alá szerverparkban a múlt héten vett gépet , amit egy wow szerver futtatására vettem. Nem egy nagy gép olcsón szerettem volna megúszni a dolgot, kíváncsi lennék egy ilyen szervergép alatt mennyi playert lenne képes bírni . WOTLK kiegészítőre menne a szerver.
A teszt szerverünkön ami a múlt héten nyílt egy délutánra elértük a 47 online playert ! :) Nemzetközi FUN szervernek indul egyébként.

A gép adatai:

Processzor:  AMD Phenom Quad Core 2,40GHZ ( 4 mag )

RAM:  5GB DDR2 800mhz

Winchester:  500GB SATA 2

Hálózat:  100/100 dedikált !

Na itt a vas konfigja. Kíváncsian várom a válaszokat , mennyi playert lehetne max kicsikarni egy ilyen géppel.

Armin

Na tessék. Itt a jó példa arra, hogy 3.3.5-tel is lehet nyugodtan szervert indítani  :)
5-6-700 playert elméletileg simán bírnia kell. Bár ez op. rendszer függő is. Ramból azért mehetett volna picit több. De egyelőre bőven elég. Sok sikert  ;)

Sunny

mit mondtad olcsón meg akartad úszni, végül mennyibe került a gép? :)

wlptv

Operációs rendszer , Windows 2003 server . Linuxhoz sajnos nem értek , és mindig is Windows alatt futtattam szervereket.

A gép összességében 60.000 ft volt . 1 éves használtan lett véve.

Armin

Nem gáz a win, csak szereti zabálni az erőforrásokat  ;D bár a 2003-as szerver edisön-ről nem tudok nyilatkozni. Azzal nem volt dolgom. Annó próbálgattam XP-n az emut, de valami érthetetlen oknál fogva átlag fél percenként felnyomta a proci használatot 100%-ra egy rövid időre, és ilyenkor mega laggok voltak. A WIN7-nél ez nem fordult elő. Azért a 2008as  verzióval lehet jobban jártál volna. Ha tévedek, akkor a szakik majd helyesbítenek :D

wlptv

Nekem volt már dolgom a 2003 és a 2008-al is. Szerintem a 2008 több ramot eszik mint a 2003 , Stabilitást nem tudom , annyira nem nézegettem át a dolgokat rajta. De még nincs veszve semmi ha a 2008 stabilabb rá tudom pakolni a gépre.

Armin

Újratelepítés előtt azért inkább várd meg a win szakik véleményét  :)

wlptv


AximCore

Dobd ki a fenébe a Windowst és talán több hajad marad :D Csak ajánlás képen mondom, hogy jobban jársz ha elkezdesz ismerkedni a unix megoldásokkal, olcsóbb és kevésbé fosa össze magát plusz kevesebb erőforrás kel neki...
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

Armin

Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 19, 04:39:31 DÉLUTÁN
Dobd ki a fenébe a Windowst és talán több hajad marad :D Csak ajánlás képen mondom, hogy jobban jársz ha elkezdesz ismerkedni a unix megoldásokkal, olcsóbb és kevésbé fosa össze magát plusz kevesebb erőforrás kel neki...

+1  ;D

De mivel azt írta, nem ért a Linuxhoz, így legalább próbálja meg kiválasztani a "legjobb" wint erre a célra  :)

Zed

#10
Idézetet írta: AximCore Dátum 2013 február 19, 04:39:31 DÉLUTÁN
Dobd ki a fenébe a Windowst és talán több hajad marad :D Csak ajánlás képen mondom, hogy jobban jársz ha elkezdesz ismerkedni a unix megoldásokkal, olcsóbb és kevésbé fosa össze magát plusz kevesebb erőforrás kel neki...

Nem szeretem ezeket a provokatív hozzászólásokat, ebből indulnak mindig a flame háborúk, ahol jönnek a trollok, a kontra, prokontra esetek. Nem kellenek ide ezek.

A unix megoldások olcsóbbak hiszen nagyrészük ingyenes, ez így van.
A stabilitás meg rendszergazda függő, nem operációs rendszer, a windows serverek is pont annyira beton stabilak mint unix társai, csak jól kell bekonfigurálni.
Nem kell ez a sztereotípia, hogy windows az szar mert ezt mondja mindenki (csak az a baj, hogy a mindeki is mástól halotta, és mikor megkérdezik tőle, hogy fejtse ki miért akkor 10 ből 8 azt mondja, hogy mert más is azt mondta, vagy mert az windóóóz, tehát nem tudja miért, csak mert)


Mivel a kérdező saját bevallása szerint nincs otthon linux téren, azt nem fejtette ki, hogy windows-nak ezen részén mennyire van otthon (mert ez nem egy otthoni felhasználásra szánt rendszer) Itt azért sokkal többre van szükség mint otthon. Ha nincs otthon a szerver oldali részben windows-nál sem, gyakorlatilag teljesen mind1, hogy melyiket használja, mind2nél nagyon sok tanulni valója van.

wlptv

#11
Windowsnál csak az alapokat tudom , de mivel egy komoly szervert szeretnék kialakítani , ezért arra gondoltam , hogy keresnék majd egy rendszergazdát , aki benne van a windows tapasztalat években. Megegyeznénk egy mindkettőnknek megfelelő összegben , és megcsinálgatná nekem a dolgokat rajta. Szerintem ez egy teljesen korrekt gondolat. Tehát én ezt az egészet úgy gondoltam , én a netet fizetem , a szervergépet megvettem , és 1-2 embert megfizetnék aki a windows szervert stabilizálná , és magát a wow szervert is csinosítgatná. És ha mindig kellene valami , összebeszélnénk , összegben megegyeznénk és megcsinálná az általam kért feladatát.

Az megint egy másik dolog , hogy számíthatok -e ilyen téren valakire/kikre , persze ezért is erre a fórumra írtam , aki komolyabb wow szerver összerakásához ért , és a windows op rendszert is tudja stabilizálni , fenntartani , ilyem emberekre is szükségem lesz persze , és ahogy fentebb írtam nem ingyen .

Armin

Nem is kell nagyon keresgélned. Általában ahol hostingal foglalkoznak, ott akad néhány hozzáértő emberke is  ;)
Mivel náluk helyezed el a szerveredet, sok esetben ingyen is segítenek, vagy legalábbis nagyon kedvező áron. Szóval szerintem kérdezz rá a cégnél, ahová a szervert vinni akarod.

wlptv

Persze , azért tudom , hogy nem 1ről a kettőre lesz itt wow szerver. Időbe fog telni , de mire meg szeretném valósítani a dolgot , addigra úgy szeretném hogy a megfelelő ember/emberek meglegyenek hozzá.

Armin

Jól teszed. Nem is érdemes elkapkodni, mert jó hírnevet szerezni nehezebb a szervernek, mint rosszat  :)

Powered by EzPortal