Van esélye egy ilyen szervernek?

Indította Tudvari, 2013 február 21, 08:41:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tudvari

Sziasztok!

Azon gondolkoztam mostanában,hogy lehet hogy nem is annyira jó a szerver ötletem.
Nem fogom leírni mire gondolok,mert elég hosszú.
De itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=iPpUsmhrZM0
Véleményeket várok.Köszönöm!

NevemSenki

Hali.

Hát mint ne mondjak, érdekesen hangzik. Kicsit még gondold át az ötletet, és részeket próbálj belőle megvalósítani. Mint például a Frakcióválasztást.
A másik dolog, ha kicsit átnézed a leírásaimat, akkor úgy is meg tudod oldani a későbbi Patch-elést ( Kliens Patch-elést ), hogy letölteted a Launcher-el, majd ha már nem kell ( másik szeróra akar menni a játékos ), akkor a felhasználó vissza tudja Patch-eltetni magának. Mint te is mondtad, hogy ne zavarjon be a másik szerveren.

Én ahogy elnéztem, azon két terület amit említettél, nem valami jól kidolgozott. Kicsit azért nézd körbe.

Megvalósíthatóak a dolgok csak előbb részeiben, kis léptekben próbáld meg kivitelezni. Mert ezen dolgok kivitelezése nem valami egyszerű feladat.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Tudvari

Azokat csak példaként hoztam fel.Jelenleg Hinterlands a legesélyesebb.Az alapötlet jó,vagy inkább ne folytassam,mert kevesen kedvelnék a szervert?

NevemSenki

Az én véleményem szerint nem lesz rá ember.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

kagebunshin

Én ahogy már korábban is említettem nekem bejönnek az ilyen jellegű szerverek. Bár kezdem azt hinni egyedül vagyok ezzel. Szóval ha csak nekem csinálnád akkor inkább ne fáradj vele :).

Arra még kitérnék, hogy sokszor előjött már ez a téma, hogy "nem éri meg a módosított kliens, mert hogy a játékosok úgysem töltenék le". Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy játszottam már más mmo-val (nem mondom a nevét) szintén magyar tört szerverek, ahol szinte mindegyikhez külön le kellett szedni a teljes saját kliensüket, hogy játszhassunk rajta ez kb olyan 4-5 giga volt. És mindegyiken volt olyan 100-200 játékos. Ez kb olyan 6-7 éve lehetett, akkor azért még a letöltési sebesség sem volt ekkora mint most, de ha ezt akkor megtették viszonylag szép számmal akkor most az a pár száz mega...

Na mindegy, a többiek nevében úgysem beszélhetek. A lényeg, nekem nem akadály, hogy wow mérete mellé még letöltsek x megát.

U.I.: Csak egy ötlet ami így most jutott eszembe. Ha a wow-os tábornak nem is igazán jön be ez a fajta módosított játék. Lehet hogy más körökben is meg lehetne próbálni reklámozni. Lehet hogy pont olyanoknak tetszene az általad tervezett játékmenet/játékstílus akik amúgy nem szeretik a wow-ot.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Tudvari

Van pár ember aki jönne(kb. 5-6)
De az a baj,hogy az nem elég.Level 80-as PvP szervernek lenne esélye?Egyedi PvP Dailyk,NPC-k,Bossok,Insták,stb?Level 80-as PvP jelenleg nincs Mo.-n nem?

Redbull


balazsrico

Szerintem nincs semmi sansza egy ilyen szervernek, catába kell gondolkodni!
Nem lesz rá érdeklődés olyan szinten, hogy érdemes legyen csinálni WOTLK-t!

kagebunshin

Végül is ha letisztít mindent és egy adott zónát alakít ki először, azt a kiegészítő nem befolyásolja. Illetve... azért jócskán befolyásol dolgokat, de ebbe inkább nem megyek bele.

Saját vélemény, hogy szerintem egy instant full szintes pvp-re biztos több embert találsz mint az előző ötletre. Az viszont engem nem igazán vonz. Bár az egyedi instákra és boss-okra kíváncsi lennék.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Raisen

#9
IdézSzerintem nincs semmi sansza egy ilyen szervernek, catába kell gondolkodni!

Igen is van esélye, ha megfelelően van megvalósítva ugyanis, ha valakinek bejön a cata nem húzza a fogát, hogy leszedjen-e annyi gb adatot és ha jól van kivitelezve gondolkodás nélkül leszednék a wotlk-t, hogy kipróbálhassák. Annak viszont nem látom értelmét, hogy valaki 28 gb-ot letöltsön (cataclysm), csak azért, hogy egy játék negyedét kihasznált területen játsszon amikor minden megvalósítható wotlk alatt is és töredéke amit le kell tölteni, de a magyar wowosok nagy része rendelkezik wotlk kliensel.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

balazsrico

Neme szólok bele, csináld meg 2 hét után rájössz, hogy igazam volt és ennyi...
Nem vitatkozok, tettek beszélnek, sok siker!
Idézvalaki 28 gb-ot letöltsön (cataclysm), csak azért, hogy egy játék negyedét kihasznált területen játsszon amikor minden megvalósítható wotlk alatt is és töredéke amit le kell tölteni
Ha valakinek 28 GB sok akkor felejcse el a wow-ot!
A megvalósítás rész alatt nem tudom mire célzol hiszen mérhetetlen a WOTLK és a Cata közti különbség.
Ha a Cata szarabb lenne a WOTLK nál akkor nem adták volna ki... Az hogy most tört mennyire bugos az  teljesen hidegen hagy ahogy mindenki, hiszen most egy elméletileg pvp vagy pvp/pve (teljesen egyedi dolgokkal rendelkező) szeróról van szó szal ha nincs midnen 100% scriptelve + van pár bugos quest a szerón azt hiszem nem vág földhöz.
Idézmagyar wowosok nagy része rendelkezik wotlk kliensel.
Ez szintén kit érdekel?
A magyar wowo-sok nagy része Taurizik és nem jön onnan el az tuti...
Na most ha már minden kész elméletben akkor, milyen közösségekre számítasz, majd írd meg, hogy miért mennének a szerveredre. Én személy szerint tisztában vagyok a hatalmas szakadékkal WOTLk és Cata közt így nincs az az isten h felrakjam megint a WOTLk-t.

NevemSenki

IdézHa valakinek 28 GB sok akkor felejtse el a Wow-ot!

Ne felejtse el a Wow-ot!

Off, teljesen egyedi vélemény, nem tartozik szorosan a témához!

Érdekes meglátás, bizonyos szinten igazad van.
Mesélek egy kicsit. Az én házamban 4 PC 2 laptop 1 PS3 üzemel. Ez a PC a legjobb felszereltségű amin én ügyködöm. 3,6 Dual proci, 2 Gb ram és egy 160Gb-s merevlemez.
Ez nekem pont elég.
Sógorom itt lakik velem. Megszűnt a WOTLK szerver ahol játszott, és átment egy Cata-sra. Sok lehetőség nem volt, mert csakis ide vitték át a kariját cakkon púder.
Egy kisebb gépen játszotta eddig a wow-ot, amiben egy 40 GB-s merevlemez, 1 GM ram, és egy 64Mb-s videókari volt.
Jött a Cata a pár GB-jével, és nem fért fel a gépére. Na jó, veszek neki egy merevlemezt, és akkor mehet a menet.
Be is mentem. Mivel a gépében csak IDE csatlakozó van, ezért hát egy olyan merevlemez kéne. Egy 80GB-s ide merevlemez, mind a 2 üzletben 26 és 32 ezer között volt. Vagyis nem volt, csak hozatni tudtak, mert az már nagyon nem kapható. Innen az ötlet elvetődött. Annyit messze nem ér az egész gép + a monitor......
Így hát vagy egy új alaplap, vagy egy USB-s merevlemez.
Azt beszéltük, hogy veszünk egy külső merevlemezt, és azt használjuk a gépéhez, azon lesz a Cata.
Így is lett. Egy olyat kellett venni.
Azóta játszik, már ha az instantból leadható küldik játéknak számítanak......

Itt sokat számít hogy mekkora a Kliens. Mert sokaknak gondjuk van a tárhellyel!!!
És ne, ne felejtsék el a Wow-ot.

Ez nagyon megszúrta a szememet. Mert hiába van itt mindenkinek 100000 GH-es 10 magos procija, 100000 Gb ram-ja... és még 10000 Gb tárhelye. Nem használja ki..... Én nagyon sok gépet javítok nap mint nap, rengeteg emberrel beszélek. Anyukákkal, apukákkal.... nem bírják megvenni a cocokat a kissrác gépéhez... Utánanézek hogy mi mennyibe kerül, és van mikor 3-4-5 ezerrel kevesebbért adom oda nekik, mert nem tudnák megvenni az alkatrészt. Ahol én felnőttem, abban a kis faluban 22 embernek van gépe, abból 4 embernek van ( P4-es ) gépe. De internet majdnem mindenkinek van.

És ilyet ne mondj, hogy felejtse el a wow-ot, mert ne tegye. Az a baj, hogy bejöttek az ultraszuper játékok, és az emberek nem tudnak hozzá kellő gépet összeszedni.

Mert az erdő nem csak a szuper hozzányúlós telóból, a hozzányúlós PC-ből, és társaiból áll, hanem nagyrészt a kisemberek régi kis gépeiből.

Kicsit kiakasztott ez a mondat, elnézést. De az éremnek itt a másik oldala. Mert én nem tudom a szemébe mondani egy 11 éves kissrác anyukájának, hogy felejtse el a fiad a Wow-ot, miközben a többi srác azzal játszik, mert az ő szülei meg tudják venni......


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Nagax

Idézetet írta: balazsrico Dátum 2013 február 25, 01:44:55 DÉLELŐTT
Neme szólok bele, csináld meg 2 hét után rájössz, hogy igazam volt és ennyi...
Nem vitatkozok, tettek beszélnek, sok siker!
Idézvalaki 28 gb-ot letöltsön (cataclysm), csak azért, hogy egy játék negyedét kihasznált területen játsszon amikor minden megvalósítható wotlk alatt is és töredéke amit le kell tölteni
Ha valakinek 28 GB sok akkor felejcse el a wow-ot!
A megvalósítás rész alatt nem tudom mire célzol hiszen mérhetetlen a WOTLK és a Cata közti különbség.
Ha a Cata szarabb lenne a WOTLK nál akkor nem adták volna ki... Az hogy most tört mennyire bugos az  teljesen hidegen hagy ahogy mindenki, hiszen most egy elméletileg pvp vagy pvp/pve (teljesen egyedi dolgokkal rendelkező) szeróról van szó szal ha nincs midnen 100% scriptelve + van pár bugos quest a szerón azt hiszem nem vág földhöz.
Idézmagyar wowosok nagy része rendelkezik wotlk kliensel.
Ez szintén kit érdekel?
A magyar wowo-sok nagy része Taurizik és nem jön onnan el az tuti...
Na most ha már minden kész elméletben akkor, milyen közösségekre számítasz, majd írd meg, hogy miért mennének a szerveredre. Én személy szerint tisztában vagyok a hatalmas szakadékkal WOTLk és Cata közt így nincs az az isten h felrakjam megint a WOTLk-t.

Ha annyira kiegre megyünk akkor inkább pandaria az új faj miatt mivel a cata is rohadtul unalmas számomra. Pandaria se izgat annyira de jobban megfog talán, de már elég régóta nem vagyok érdekelt ebbe a játékba, amikor még szerettem akkor BC volt onnantól kezdve nem láttam kb semmi játékélmény javulást vagy fejlődést csak annyi hogy más a kieg neve meg új faj én szemszögemből nézve ennyi.
Hamarosan !

Raisen

#13
balazsrico csak neked külön, hogy le essen.

A bc és wotlk között volt ég és föld különbség nem a cataclysm és a wotlk között. Nagyon nagy újítás nem történt ami pedig változott egyszerűen wotlkba is megvolt írva az alapja és a célzásom erre ment mivel kliens módosítással el kezdtem foglalkozni tiszta értelmetlen egy custom szerverre leszedni 28 gb-ot, hogy abból ne használjunk fel semmit. Rövidítve ha szükséges a játék a kivett területekkel és fel nem használt dolgokkal lebutítható 2-3 gb-al akkor jöhet a kérdés miért nem bc-re módosítanak az még kevesebb. Wotlk-n bejött az új kliens rendszer valamennyivel több polygon-t tartalmaznak a modellek és jobban is kezeli a grafikus kezelő szaggatás mentessen. Hiába van ultra virtuális orgazmust okozó grafika, ha egyszerűen laggol még egy másik motor alatt kis trükkökkel ugyan az elérhető. Wotlk teljesen megfelel az elvárásnak amit ki lehet belőle hozni. Új fajok kb fél nap alatt megoldhatóak, hogy a wotlkban bent legyenek sőt még a mopos karakter kreáló menü is hiszen nem más az mint egy új hud. Tauri tauri nem más szervereket kell előtte nézegetni mi nem jó és majd azzal beindul hanem egyediség kell. Taurisok sok százaléka amúgy is retardált 11 éves és a játékos számot veszik figyelembe. Milyen jó is a tauri hmm. . . hát grat nekik 1 év alatt sikerült icc-t megnyitni amikor már máshol és itt a fórumon is megbeszéltük mit, hogyan kell megcsinálni szóval nem lehetnek valami elszánt emberek, nagyjából még a játékos szám nem csökken -500-al leszarják a nyomorodat. Saját véleményem szerint még a szeretett rworld szerver ahol sokat játszottam azt mondom igen lassan fejlődött és nem a fejlesztésre figyeltek, hanem más szervereket néztek mikor mi megy aztán ha játékos - van neki álltak. Itt lezárnám ezt a sztorit saját példából mindenki eldönti mit szeret legyen az akár milyen játék de még mindig jó ötletnek tartom a wow átírását és az ütős sztori kreálását. Régi szólásomat még mindig tartom csak azt lehet kritizálni aki csinál is valamit.

Üdv Raisen


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

Idéz
hát grat nekik 1 év alatt sikerült icc-t megnyitni amikor már máshol és itt a fórumon is megbeszéltük mit, hogyan kell megcsinálni

Igen, ezen annó valami hatalmasat nevettem  ;D Molten-en már rég elindult a cata realm, ICC is 1000 éve kész volt, taurin pedig a következő hír: örömmel értesítünk titeket, hogy bekerült ICC első 3 boss-a  ;D

Powered by EzPortal