Van esélye egy ilyen szervernek?

Indította Tudvari, 2013 február 21, 08:41:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Ahhoz a DBC-hez amit feltöltöttél.

ItemExtendedCost.dbc

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Hát nem tudom, mik kapcsolódnak még ehhez. Nekem egész árvácskának tűnik  ;D
Hacsak nem a többi item dbc-re gondolsz, mert abból van vagy 20

Raisen

#32
Csak annyit olvastam catában nem lehet módosítani és írok is nemtudom érkezett e megoldás neked. Gépemen fent van az általam módosított cata server ami db2-ből olvassa ki az adatokat és a custom itemekre a megadott adatokhoz hozzá társítja amit tud pl display idket és addonok nélkül látszanak ez mellett probléma nélkül működnek a legnagyobb előny pedig, ha egy wowheades id-t be írsz azonnal kitölti a megfelelő értékekkel a db-t.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 február 27, 07:08:13 DÉLUTÁN
Csak annyit olvastam catában nem lehet módosítani és írok is nemtudom érkezett e megoldás neked. Gépemen fent van az általam módosított cata server ami db2-ből olvassa ki az adatokat és a custom itemekre a megadott adatokhoz hozzá társítja amit tud pl display idket és addonok nélkül látszanak ez mellett probléma nélkül működnek a legnagyobb előny pedig, ha egy wowheades id-t be írsz azonnal kitölti a megfelelő értékekkel a db-t.

No ezt egy kicsit bővebben kifejthetnéd, ha nem nagy titok, mert mindenképp szeretnék Cata-ban gondolkodni.  :)

Raisen

Régebben nem használták db2-t a mostani coreban nem tudom megcsinálták-e már nálam megy de a lényege az, hogy a játékból kicsomagolja a db2 és az alap pl cuccok értéke már ott megvan adva és ha mondjuk 1000 id nincs bent a sima db-ben és be írod az idhez az 1000 akkor ki írja a statokat mi hiányzik illetve akármit be írsz a db2 értékeire fogja írni és mindennél nagyjából így van bent ez egy kisebb mappa amit a dbc-be kell berakni és a wowheadal illetve az eredeti wowos tartalmak értékével teljesen megegyezik. Egyetlen hiba van amit jelenleg nem tudok megoldani, hogy x érték felett ne csekkolja a db2-t mert nem tudsz ezáltal semmi saját dolgot berakni ha meg kikapcsolod nem fog a db2 valódi értékeket elő állítani és maradhat a régi monoton javítás keresgetős mód :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

#35
No csak 1 dolog nem világos. Elvileg akkor a dbc-ből lesi a holmikat. Dbc módosítással sem lehet új itemeket hozzáadni?

Bár mondjuk kicsit végiggondoltam ezt a dolgot, és a saját item legyen a legkevesebb  ;D Milliárdnyi item van alapból is a játékban, amik módosítás nélkül is gond nélkül használhatóak. Nem ettől lesz egyedi a játék  ;D
És úgy döntöttem, hogy item ide, vagy oda, Cata lesz az alapja az egésznek. Nem szórakozok Lich King-el.

Aimedshot

Cata-ban vagyis amikor még én játszottam vele (4.0.3 környékén) ha jól tudom vannak alap "custom" itemek amik nem szerezhetők meg mégpedig a QA itemek lookupban kiadja ha rákeresel.(bocs ha tévedek,én így emlékszem :D )

NevemSenki

Őszinte leszek, én ezt nem értem.

Nem lehetnek Custom Item-ek. Mégpedig azért, mert van egy DBC, amiben definiálva vannak az item stat-jai.
Id szerint ott van minden, mint Például a Item_template-ben?
Mert ha nem, akkor nem hinném hogy megváltoztathatatlan lenne.
Valaki elmondaná kicsit bővebbe egy gyengébb értelem kedvéért hogy pontosan mit is kéne csinálni, és miért nem lehet?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Tudvari

Custom itemeket Catán létre lehet hozni,át is lehet alakítani.De a Cachet már DBC-ből olvassa és így a playerek nem a valós statokat fogja látni,még ha azt is kapja.Pl.:

Item
+5 Strenght


Átírt Item
+10 Strenght

A játékos ha felveszi az itemet,akkor azt látja,hogy:

Item
+5 Strenght

De mégis 10-et fog kapni,mert az van DB-ben,csak hát a cache-t DBC-ből olvassa ki amit a blizzard adott meg.

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 01, 12:20:00 DÉLUTÁN
Őszinte leszek, én ezt nem értem.

Nem lehetnek Custom Item-ek. Mégpedig azért, mert van egy DBC, amiben definiálva vannak az item stat-jai.
Id szerint ott van minden, mint Például a Item_template-ben?
Mert ha nem, akkor nem hinném hogy megváltoztathatatlan lenne.
Valaki elmondaná kicsit bővebbe egy gyengébb értelem kedvéért hogy pontosan mit is kéne csinálni, és miért nem lehet?

Üdv.: Senki

Igen, ezt nem értem én sem. Oké, hogy innen-onnan olvassa, meg stb., de hogyha a dbc-t módosítom? Igazából nem igazán értem azt sem, hogy végül is honnan olvassa ki.  Ha esetleg az itemek dbc-je lesz a nyerő, akkor meg miért is ne lehetne módosítani?

Raisen

#40
OMG :D Na rövidítve a db2 nem kötelező és ugyan az mint wotlknál simán az adatbázisban módosítgatsz viszont, ha a db2 beveszed a játékba ez a szerkeszthetőség elveszik mert azt veszi figyelembe és nem a dbc-t írod felül csak írtam oda rakod be szóval, ha akarod törölheted is a db2-t. Csak egy alternatív megoldás, ha original blizz szervert akarsz csinálni, vagy olyat amiben nem akarsz custom cuccokat és a db2 elvégzi azokat a dolgokat és ki töltögeti amit neked kellene egyesével átnézned. Egyedül pár szorzó alakult át pl hp de 3 adatból ki tudod számolni melyik a megfelelő asszem 1 egység 790 ér kb így, ha mondjuk van 76000 hpja elosztod 790-el és megkapod mennyit kell oda írni ebben az esetben 96,2.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armin

Idézetet írta: Raisen Dátum 2013 március 01, 04:28:51 DÉLUTÁN
Na rövidítve a db2 nem kötelező, szóval, ha akarod törölheted is a db2-t.


persze, csak épp akkor el sem indul a szerver, mert hiányolja a db2 file-t  ;D

NevemSenki

Oké.

Na most ez a bizonyos Db2 fáj, Kliens oldalon is jelen van? Vagy csak szerver oldalon?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Ez a file a dbc mappában lapul, ami ugye csak a szerver oldalon van, viszont ugye a kliensből vannak ezek kinyerve, magyarul lövésem nincs, hogy most kliens oldalon olvassa ki az itemeket (ami elég valószínű), vagy szerver oldalon?

Raisen

#44
Jajhát komolyan :D Db2 olvassa és ki lehet kapcsolni a configba keress csak rá. Leszedtem az új revet megnéztem úgyhogy, biztos működnek a custom itemek csak a configba ki kell kapcsolni a db2 figyelembe vételét.

DB2.EnforceItemAttributes = 0 <- 0 ra rakod az értékét és minden módosításod életbe is lép.


1 - (Enabled, Enforce DB2 values)
#                     0 - (Disabled, Use database values)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal