Összefogás infóbarkács.hu(áthelyeztem jól jönne egy topic törlés gomb is ide)

Indította Asus5, 2013 február 22, 10:51:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Asus5

Sziasztok most nagyon tömőre fogom mivel ideges vagyok mivel pontosan 1óra 47percig írtam egy szöveget amit mivel kijelentkezett a a felhasználó elvesztettem teljes mértékben mindent

Én egy lelkes olvasója vagyok a emuforumnak vagyis anno emuforum a lényeg az, hogy mostanában egyre jobban elkorcsosulnak a magyar szerverek mert már nincs mit kitalálni és mivel várja mindenki a sült bugfix-elt szervert a gépekbe de ez magától nem megy gondoljatok bele mit csináltunk az elmúlt 3 évben amióta kiadtak 2 új kieget. Mivel már kezdet unalmas lenni a régi 3.3.5 ezért elkezdtünk kicsit kutakodni míg aztán pár új dologra rá nem jöttünk unalmunkba. pl lehet új itemeket betenni "aztaaaa" és ezzel elkezdődött a fun/instant szerverek gyártása 100000x statokkal unbalancal... majd meg jöttek a kreált insták mivel ismét untuk magunkat, Aztán cata jó voltából a transmog amit eddig a kreált itemek alapanyagai voltak újjab újítás miközben mop már 5.0.5nél zsongott. eljárt felettünk az idő a velünk szembeni országok lehagytak 4.0.6 román stabil szerver stb stb. folytonosan húzogatjuk le a bőrét a kedves WoTLK-nak. Nagy nehezen a mop 5.0.5 verziójával párhuzamban a tauri is elért AAAAA lich kingig. fuu most végeztek a WoTLK utolsó részével pihi van egy fél év szabi gyerekek. Miközben persze már meg van a Dragon Soul néhány helyen... De legalább az LK stabil de még milyen stabil! Azt már ha meg ddosolod a szervert akkor se megy szét most már jégbe fagyott a lich king úgy hogy rendben van.... (ultra gay) Mi meg vakarásszuk a fejünk mit is csináljunk...


és addig csináljuk ezeket ameddig teljesen el nem torzítjuk a WoTLK... miden szarral és ramatya 2 napos munkával rengeteg jó szakember van itt és nem egy MoP-ot kellene csinálni csak megcsinálni azt amit előttünk sokan már. Működő Cataclysm-ás szerver. úgy ahogy a weboldalakban segítitek a másikat. Publikusan csinálni lehet, hogy így nem lesz sok hasznunk belőle de rengeteg embernek segítünk amire való is ez az oldal eredetileg. Egyszerűen csak szépen lassan publikusan ki javítgatni őket. Pl. csinálni egy szerver tesztet nyitott lenne mindenki felé és mindig itt fórumon írnánk a hibákat és szépen lassan egyre kevesebb és kevesebb lenne de Róma se egy nap alatt épült fel emberek. Szépen lassan fokozatosan készítenénk egy olyan szervert amin a bugg szint 99% alá esik. Tudom, hogy nehéz de hosszú távon sokat segítene mindenkinek profi szakemberek gyülekezete van itt ne mondjátok, hogy ha szépen egyenként elkezditek javítgatni egy szervert egyszer csak nem fogynak el a bugok majd utána jöhetnek a scriptek amik kemény dió de mindent meg lehet csinálni... Csak azzal a tudattal, hogy köszöneteket kapunk és esetleg pár támogatót nem dollár milliókat. Persze nehéz lehet de gondoljatok bele már azon gondolkodtok, hogy lehetne egy szinte teljesen új játékot kifejleszteni.... pedig nem nagy dolog csak annyi, hogy össze fogtok kicsit de nem 1-2 ember hanem egész infobarkács wowos közössége! Remélem sikerülni fog hamarosan valamit fakasztok magamból a projecthez de én csak egy ember vagyok és 1 ember sosem fog győzni társak nélkül! Erre gondoljatok osszátok meg meddig jutottatok hátha valaki segít aminek nagy a valószínűsége. csináljatok egy profi weblapot adjátok meg a modját és a végén ha pénzt nem de a sok tapasztalattal valamire később menni fogtok és melyikre emlékeznél szívesebben segítettem egy embernek pénzért vagy az egész magyar wownak a háláért cserébe!
Köszönöm, hogy meg halgatattok

Raisen

Engem megfogott a szöveg 10/10 és az a kép fenomenálisan jó :).

Az a helyzet, hogy én belefáradtam a szerverezésbe és nem lehet egyről a kettőre jutni, mert mindig valahol bukik az ötlet. Valaki azt mondja alánk vág egy vps szervert ami nem 512 mb ram és 1ghz vas alatt fut, talán. Az alapoknál fogva mégis nyílt szervert akarsz ami sajátunk ezáltal pénz is kell hozzá. Megbízhatósági részleg itt is úgy van messziről jött ember azt mond amit akar. Ezzel azt akartam kifejezni, hogy akárki lenyúlhatja a munkát. Rosszabb része a dolognak, hogy nem érdekel sok embert megvan a maga biztos szervere amire tud éppen időt szakítani, vagy abba hagyta és elvétve segít az embereknek én az utolsó kategóriába tartozom. Lehet azt mondani erre, hogy tömeg gyilkos szöveg de nem egy project bukott már meg vagy későbbiekben abba hagyták fejlesztését. Szép dolog lenne az első félig meddig működő magyar emulátor de vannak nagy csapatok akik pár hónap alatt ezt megoldják lásd cataclysm. Mindenki sandbox módon indult el majd a cactusemu létrejött és az alapokat lefektették amiből szinte minden core elindult. Amondó vagyok, hogy a többfajta ide oda rakosgatás helyett egy tényleg 5.0.5 vagy újabb patchre fejlesztett emunak kellene neki állni vagy tényleg egy 20 főből álló csapatot össze szedni. Nem azt mondom lehetetlen de a beta alatt is egy kezdetleges emuból (Amit én is megcsináltam.) megértek összetákolni valamit a login részig ami = volt a semmivel mivel az egész felépítése csak arra épült és teljesen üres volt. Meglátásaim nincs rá elég idő illetve kitartás akár honnét is nézzük a dolgot max innét a fórumról talán 5 ember aki rá érne ilyenre a többi olvasgat vagy elfoglalt és van szervere vagy dolgozik valahol. Mindenesetre tényleg szép leírás és elgondolkodtató, hogy miért indult ez a fórum és mi volt az eredeti célja de ahogyan kikerültek / kikerültünk az olvasgatás részből a pénz szerzés is célpontba került ami a nézeteket nagyban megváltoztatja főleg, ha nincs sok pénzed és van mellette egy halom dolgod, rájössz van fontosabb a szerverezésnél és a befektetett idő nem jövedelmezik és mellé rontja a napi teljesítményed, ha azzal 3 órát foglalkozol és itt a lényeg a komolyan gondolt csapatban napi több órán át kellene rajta dolgozni, hogy 1 hónap alatt kb 1-2%-ig eljuss a bugtalanak mondható szerver névhez és ez a bemelegítő 1-2% minél több javítás bekerül annál több bug keletkezik és itt nem beszélek a szarrá scriptelt instákról és az új rendszerekről aminek haladása talán fél évbe is telhet ami az utolsó 1-2% javítási részleg :). A wotlks trinitycore milyen régi is ? :) Most se mondanám, hogy megüti 95% bugtalansági szintet viszont a maradék százalékot leszarja mindenki, mert elavult a játék és az újonnan belépők nem is ismerik. Mop fejlesztésben látom én is a jövőt a wotlk és a cataclysm alap javítással esélytelen, megvannak már a biztos szerverek labdába nem lehet rúgni mellettük. Az épeszű ember meg nem hagyja ott szeretett szerverét mert a másikon 2% jobb a minőség  és csili vili cuccokkal tele van. Én az rworldön kb 2-3 évet játszottam és mégsem hagytam ott mert a végén eltűntek a játékosok és a tauri rendelkezett M.O a legnagyobb játékos számmal. A játékos rangomat is a rworldön fejeztem be. Igaz több szervert kipróbáltam de a revolon (rworld) lyukadtam ki :)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Asus5

De gondolj bele ha publikus a dolog nem 20 ember csinálja hanem aki látja aki meg lopja ki nem szarja le csinálja ezzel is 1 fokkal több lesz a szervere esetleg. Már azért megéri mert fejlesztjük a magyar szerverek nagy részét és az oldal látogatási mércéit is megnöveljük vele...
Mindenkinek az esze a pénz körül jár. Semmi tapasztalat semmi tenni akarás amint meg fogalmaztad elgondolkodtatót igen az de gondolkodni rajta kevés. Gondolkodhatunk évekig azon mit fogunk tenni ha kifutunk az időből már rengeteg szerveren beköszönt a stabil rendszer... 70% bugtalanítás. Nálunk mi van tauri és ezzel sokat  sokat is mondtam.   
és hogyha nincs meg normális minimum 90% cata akkor mit akarunk mopal

NevemSenki

Idézetet írta: Asus5 Dátum 2013 február 23, 10:32:48 DÉLELŐTT
De gondolj bele ha publikus a dolog nem 20 ember csinálja hanem aki látja aki meg lopja ki nem szarja le csinálja ezzel is 1 fokkal több lesz a szervere esetleg. Már azért megéri mert fejlesztjük a magyar szerverek nagy részét és az oldal látogatási mércéit is megnöveljük vele...
Mindenkinek az esze a pénz körül jár. Semmi tapasztalat semmi tenni akarás amint meg fogalmaztad elgondolkodtatót igen az de gondolkodni rajta kevés. Gondolkodhatunk évekig azon mit fogunk tenni ha kifutunk az időből már rengeteg szerveren beköszönt a stabil rendszer... 70% bugtalanítás. Nálunk mi van tauri és ezzel sokat  sokat is mondtam.   
és hogyha nincs meg normális minimum 90% cata akkor mit akarunk mopal

Teljes mértékben osztom a véleményedet!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Bocsánat a dupla Post-ért, de ezt jobbnak látom külön írni.

Itt igazából mind a kettőtöknek igaza van. A belinkelt kép, nagyon jól tükrözi a dolgot, de én kicsit pénzéhesebre rajzolnám a nagyfőnököt. Vas ide, vas oda, ez is említésre került. Egyértelműen bérelni kell, de amint olvasgattam, ezzel is nagyon nagy gondok vannak. A bugg-talanítós gondolatmenetben teljesen igazat adok Asus-nak. Ez csak így működik. Egy csapat nem rossz ötlet, de a baj a kitartással van. Senki nem marad 2 hétnél tovább.
Véleményem szerint, a MOP-ot magasról le kell szarni, még a Cata is messze van a játszhatótól.
Mint tudjátok, én 3.3.5-ös srác vagyok. Én annál feljebb nem megyek. Nekem az volt az a kieg, amit nem bírtam kijátszani, a sok bugg miatt. Ezért én ezt fogom tökéletesíteni, ha hosszú évekbe telik akkor is.

Én messze nem vagyok nagy tudású srác, először csak html, majd adatbázis, majd php, nemsokára eljön nálam is a C... de az még várat kicsit magára. Pont ezen dolgok miatt nem lépek be egy Project-be sem, ezért nem veszek be senkit a sajátomba.

Hiába is lenne csapat, és ha még be is szállnék, nem nagyon tudnák hozzátenni a dolgokhoz. Boncoltam a Kliens-t? Igen! Jutottam valamire? Igen! Melyik Kiegen? WOTLK. És a baj itt van. Amíg én nem csinálom meg a szerveremet, és nem játszom ki ezt a kis hülye WOTLK kieget, addig én nem foglalkozok a többivel.

Ha esetleg tudok, akkor segítenék, de beszállni nem szállnék.

Az igazság a képen rajta van!!!!! Csak az én buta nézőpontom szerint, a Cata szól lecserélném Wotlk-ra.



Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal