Írjuk újra a WoW-ot

Indította Armin, 2013 március 01, 05:46:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Armin

Azon agyaltam tegnap, hogy indítok itthon egy PTR realm-et, és aki akarja, az tesztelgetheti a dolgokat, esetleg jelezheti, ha valami nem kóser. Az a gond, hogy csak fél megás a feltöltésem, és nem tudom, ez hány emberre lenne elegendő. Most visszasírom a 80/25-ös DIGI netet  ;D
Tavaly szeptemberben leköltöztünk vidékre, és itt csak Tré-Home van  :)

Armin

No. A Fun fejlesztése lassan véget ér, szóval utána gőzerővel mehet tovább az egyedi játék.
Nagyjából már láttátok, alapjaiban milyennek készül, és mi hozható ki belőle, szóval ezek tudatában ismét felvetném a dolgot:

Lenne olyan, aki szívesen beszállna a fejlesztésbe? Ott vannak ugye a követők, ami elég egyedinek mondhatók, az egész játékmenet, elviekben megoldható lesz a nem használatos fajok életre keltése is, valamint NevemSenki elképzelése is elgondolkodtató, miszerint többnyelvűre megcsinálni a játékot.

Van itt jó pár elég frappáns ötlet, és szerintem meg lehetne próbálni ezeket 1 játékba összegyűjteni.

Gameka

Blizzard bacsi mar beszamolt arrol, hogy lesz valami uj genereacios mmo-ja, de azt nem hitttem volna, hogy ti foglyatok elkesziteni! :D Titan mmo wowemuf team! :D Sok szerencset sracok, esetlegesen ha lehet jelentkezni/segiteni, szivesen "beszallnek". :)

Armin

Hát igen. A Blizzard sokáig nyúzott minket, hogy szeretnék ennek a játéknak a jogait is megkapni, de úgy gondoltuk, hogy a WoW-ot engedtük lenyúlni, ezt nem fogjuk.
Paráznak tőle, mert nagy konkurenciát látnak benne, de nem engedünk.  ;D

Gameka

Akkor orulok neki. Ne is hagyjatok magatokat, nem szabad. :D En spec a WoW-ot mar elhagytam, de szivesen terek vissza amolyan nosztalgiazasra, inkabb sc/sc2 most meg d3. Remelem - ha az isten is ugy akarja - akkor d3-bol lesz elore jutasom most mar. :)

Armin

No, érdeklődés hiányában a fejlesztés kukázva. Egyetlen ember jelezte, hogy komolyabban benne lenne a dologban, így viszont nem igazán vállalom.
Ha már annyira saját játék a cél, akkor inkább előszedem a Unity-ben kreált project-emet, és folytatom tovább azt. Több értelme van, mint ezzel szarakodni. Infó fórumokon nem tart semeddig pár ügyes modellezőt találni, onnan pedig már egyenes az út  :)


NevemSenki

#111
Én komolyabban benne lennék a dologban, de két dologban nem értek egyet. Én a Funn szervereket nem szeretem. Az én véleményem szerint az elveszi a játék azon részét, ami az értékét adja. A másik dolog, hogy nem olyan nagyon régen ismerkedtem meg a PHP-vel, és csináltam benne pár dolgot. Az adatbázis kezelés részben megy, de ezek az INNER, LEFT, RIGHT JOIN-ok még nem, és ez nagyon fontos dolog. Most hogy megpróbálom kivitelezni hogy a szerver elfogadja a Magyar Klien-semet, most kezdek ismerkedni a C-vel. Én esetleg akkor szállnék be, ha kicsit nagyobb tudásom lenne, és minden adandó hibához / megvalósításhoz hozzá tudnék tenni érdemben valamit. Legyen az a szerver bármely területén. ( Adatbázis, Web, Script-ek, Kliens ) Amíg az itt felsoroltakat közül van olyan amihez még ötletem sincsen, de ha még van is, de nem tudom kivitelezni, én addig nem érzem úgy hogy hasznos tagja lennék egy csapatnak.
Ezt szerettem volna megosztani, remélem nem baj.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Miért lenne baj?  :)

De amúgy szerintem valami félreérthető lehetett, mert nem a Fun-hoz akartam csapatot összeszedni, hanem ahhoz, amit teljesen level 1-ről kezdtem (lásd: első videó).
A Fun az csak szórakozásnak indul, és azért, hogy le tudjam tesztelni élesben is a dolgokat.


NevemSenki

Akkor én elkeveredtem a Hsz-ek között, és valamit tényleg félreértettem. Valamiért ez a Funn maradt a fejemben csak.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

#114
Viszont van kb. 60-70GB Unity cuccom, szóval azt hiszem marad ez a vonal  :)
Ott még a szerver-kliens rész, ami kicsit fejtörős, de nem lehetetlen szerencsére.
Amúgy az meg C#, és JavaScript alapokon van (Legalábbis a script része).

Pl. ez is Unity-ben készül(t): http://www.youtube.com/watch?v=mL1FfoYTNRo

Zolee

Remélem, hogy ettől eltekintve a Fun-t nem hagyod abba. :D

Armin

Nem, a Fun az marad  ;D
Azzal egyedül is bírok.  :)


Gameka

sorry az offért, de kíváncsiskodnék, hogy mi lett azóta az ötlettel vagy, hogy áll a projekt? :)

Anubisss

Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Powered by EzPortal