Írjuk újra a WoW-ot

Indította Armin, 2013 március 01, 05:46:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mist-er

Látom nem értetted a célzást, azért hoztam fel a filmes példát. Egyedi, jó történettel rendelkezdő szépen, igényesen scriptelt instákat nem tudsz írni 2-3 emberrel. Csak egy ótvar valami lesz belőle, az ilyen egyedi dolgok mindig gagyin végződnek. Talán ha új effekteket meg spelleket írsz a bossnak, sőt ha már itt tartunk, új bosst hozol létre ami a wowban nincs? Ha ennyi időd és kedved van szerintem csinálj meg egy blizzlike dragon soult és tuti sikeres leszel vele.  :D

NevemSenki

Idézetet írta: mist-er Dátum 2013 március 02, 09:24:12 DÉLUTÁN
...a legjobb az lenne, ha totálisan magyarra átírnál mindent, spellektől kezdve az instában lévő boss yellekig mindent, az még talán érdekelne is sokakat....

Én ezzel egyet értenék. Úgy egy éve, én is utána néztem hogy miként kéne mindent lefordítani. Rengeteg az anyag. De most attól, hogy más DisplayID-jő őrök lesznek OG-ban, Magyarok, és teljesen egyediek lesznek a Quest-ek, attól a játék ugyan az marad. Kb olyan hatása lesz, mint egy szétbarmolt Funn szervernek.
Én inkább azt támogatnám, hogy mindent írjatok át Magyarra. A DBC-ket is.
Vagy pedig egy teljesen Kliens módosított szervert próbáljatok meg összehozni.

Ez csak az én véleményem. Én várom a fejleményeket, a képeket, esetlegesen videókat. Mert ez eddig csak beszéd. Ha már valami kész lesz, akkor alkotunk róla véleményt, persze csak ha kéritek.

Ne gondolkodjatok ilyen nagyban.. először csak kicsikben, és azt vitelezzétek ki.
Mert beszélni róla, és megcsinálni az két különálló dolog.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Az instákat is úgy tervezem, hogy nagy részük teljesen új boss-okat kap, saját script-ekkel, stb.
Nem akarok semmit a régiben hagyni.

"csinálj meg egy blizzlike dragon soult és tuti sikeres leszel vele."

Ezzel úgy vagyok, hogyha eddig szinte senkinek nem sikerült, akkor annak tuti, hogy oka van  ;D
Meg ebben nincs semmi kreativitás. Soha nem voltam az a mindent blizzre típus, mert lehetetlen megcsinálni. Elég csak maga a játék működése. Még a sima classic wow-ban is rengeteg dolog van, ami a mai napig nem működik törtön, és nem is fog soha. Azt mondod, hogy gány lesz az eredmény. Hát ne haragudj, de az összes tört szerver egy nagy gányolás az eredetihez képest  ;D innentől fogva.....  :)
Abszolút nem adja vissza egy szerver sem a WoW feelinget, játékélményt, stb.

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 02, 09:47:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mist-er Dátum 2013 március 02, 09:24:12 DÉLUTÁN
...a legjobb az lenne, ha totálisan magyarra átírnál mindent, spellektől kezdve az instában lévő boss yellekig mindent, az még talán érdekelne is sokakat....

Én ezzel egyet értenék. Úgy egy éve, én is utána néztem hogy miként kéne mindent lefordítani. Rengeteg az anyag. De most attól, hogy más DisplayID-jő őrök lesznek OG-ban, Magyarok, és teljesen egyediek lesznek a Quest-ek, attól a játék ugyan az marad. Kb olyan hatása lesz, mint egy szétbarmolt Funn szervernek.
Én inkább azt támogatnám, hogy mindent írjatok át Magyarra. A DBC-ket is.
Vagy pedig egy teljesen Kliens módosított szervert próbáljatok meg összehozni.

Ez csak az én véleményem. Én várom a fejleményeket, a képeket, esetlegesen videókat. Mert ez eddig csak beszéd. Ha már valami kész lesz, akkor alkotunk róla véleményt, persze csak ha kéritek.

Ne gondolkodjatok ilyen nagyban.. először csak kicsikben, és azt vitelezzétek ki.
Mert beszélni róla, és megcsinálni az két különálló dolog.

Üdv.: Senki

Természetesen a véleményt, kritikát azt szívesen vesszük majd. Ezért is hoztuk fel a témát.

"Mert ez eddig csak beszéd"

Valóban, de megvan az az előnye, hogy egy kicsit csiszolódik a dolog, és jobban át lehet gondolni.

"De most attól, hogy más DisplayID-jő őrök lesznek OG-ban, Magyarok, és teljesen egyediek lesznek a Quest-ek, attól a játék ugyan az marad."

Persze, senki nem mondta, hogy belépsz, és "Waaaaaa, ez nem is WoW". Viszont az sem biztos, hogy pl. OG nagy szerepet fog játszani. Lehet építeni saját falukat, kisvárosokat is.  :)

Tudvari

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 02, 09:36:09 DÉLUTÁN
Utóbbiak már a 3 éve üzemeltetett szerveremben is bent voltak, de azokat leszámítva igen  ;D
Csak azért írtam,mert a dolgok nagy részét én írtam le neked,és utána úgy írtad le,mint ha a te ötleted lett volna. :D
Én már egyszer megvalósítottam ezeket csak nem volt játékos,és egyedül nehéz volt folytatni.

NevemSenki

Igen, lehet építeni ilyen városszerűségeket. De azok inkább nem városok, hanem csak kis falvak látszatát keltik majd.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Idézetet írta: Tudvari Dátum 2013 március 02, 10:00:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 02, 09:36:09 DÉLUTÁN
Utóbbiak már a 3 éve üzemeltetett szerveremben is bent voltak, de azokat leszámítva igen  ;D
Csak azért írtam,mert a dolgok nagy részét én írtam le neked,és utána úgy írtad le,mint ha a te ötleted lett volna. :D
Én már egyszer megvalósítottam ezeket csak nem volt játékos,és egyedül nehéz volt folytatni.

Hát mivel az első hsz-ben ott van, hogy az előző témára építve, valamint valószínűleg olvasták is azt a topic-ot, így szerintem senki nem gondolta, hogy az enyém volt az alapötlet  ;D
Amit én hozzátettem: "Némi módosítással"  ;)

Armin

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 02, 10:07:15 DÉLUTÁN
Igen, lehet építeni ilyen városszerűségeket. De azok inkább nem városok, hanem csak kis falvak látszatát keltik majd.

Üdv.: Senki

Azok is teljesen megteszik. Nem kell feltétlenül metropolis  :P

NevemSenki

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 március 02, 10:13:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 március 02, 10:07:15 DÉLUTÁN
Igen, lehet építeni ilyen városszerűségeket. De azok inkább nem városok, hanem csak kis falvak látszatát keltik majd.

Üdv.: Senki

Azok is teljesen megteszik. Nem kell feltétlenül metropolis  :P


Ez végül is igaz.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

mist-er

Valószínűleg azért nem csinálta meg még senki mert nagy munka. De a kliens újraírása nem az? Én mondjuk csak pandariát tanulmányoztam, mert mi azon dolgozunk, de csak abban került be eredetin ~2200 darab új küldi, aminek valószínűleg a töredékét fogjuk csak megcsinálni, mert fizikailag képtelenség egy maroknyi csapattal megcsinálni annyi dolgot amit eredetileg több száz vagy ezer ember csinál.
Így nyilván ha eredetin egy új patchben bekerülő teljesen új instán dolgoznak a játékélmény érdekében mondjuk 300-an, designerek, marketingesek és programozók, annak az eredménye meg is mutatkozik az élményben, de te hogy akarsz megközelítőleg olyan élményt nyújtani 2-3 emberrel úgy, hogy másra meg nem is marad időd? Tegyük fel szépen megcsinálsz egy vagy több egyedi instát, mellé többszáz egyedi történetbe illő küldit, és még új helyszíneket is tervezel.
Ehhez kapásból kéne legalább 20 ember aki napi rendszerességgel dolgozik rajta, különben ennek 2 féle végeredménye lehet:
1. Gagyi, ócska, összecsapott vagy hiányos szar lesz, Senki szavaival élve szétbarmolt Fun szerver.
2. A másik topicban említett 5 év múlva jelentkezünk című történet következik be.

kagebunshin

Látom picit elszabadultak az indulatok. Örülnék neki, ha nem szólnánk le egy ötlet kapásból, hogy hülyeség. Természetesen mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani, de azt is lehet szép kulturált formában, hogy ne sértsük meg a másikat.

IdézDe a legfontosabb kérdés az, hogy érdekelne-e ez rajtad kívül valakit...

Szó volt már erről korábban. Valóban nem valószínű, hogy több 1000 játékost fog érdekelni a téma, de szerintem ezt nem lehet megjósolni. Sosem tudhatod mit fog "zabálni" a nép.

Idéza wow története se érdekel túl sok játékost

Valóban nem, de lehet nem is nekik szól a szerver.

Idézmivel a magyar játékosok 70%-a abszolút nem tud angolul, és teszem fel, nem fogja az összes küldi szövegét lefordítani csak azért, hogy tudja, mit miért csinál. De ha teljesen magyarul ott van előtted minden, érted, felfogod, akkor talán még érdekelhet is, mi lesz belőle.

Hasonlóképp vagyok én is. Én ugyan szívesen questelek. Megcsináltam már loremastert is. Nem vagyok pró angolos, de ha olyanom van olvasgatok. Csak ugye nem mindegy, hogy magyarul elolvasom értelmezem 2 perc alatt, angolul meg szöszmötölök vele mondjuk 10 percet.

IdézHa el is készül, ez a dolog nagyon ótvar lesz

Bevallom őszintén nem is számítottam, hogy megváltják a világot és egy olyan mmo-val állnak elő ami még eredetit is übereli.

Idéza legjobb az lenne, ha totálisan magyarra átírnál mindent

Fordításról: Örök hálám mindazoknak akiknek eddig felhasználtam a fordításait egy-egy kedvenc játékomhoz. Számomra sokat dobtak a játékélményen. Főleg ott ahol még szinkront is készítettek, akármilyen gagyinak is hatott. Nem szeretem ha neveket, helyszíneket fordítanak le (háromfejű tuskóököl), de ezektől inkább csak jó kedvem lesz ezért még erre sem tudok haragudni.

Idézde te hogy akarsz megközelítőleg olyan élményt nyújtani 2-3 emberrel úgy, hogy másra meg nem is marad időd?

Vannak már nagyon igényes ingyenes/flash játékok is amik sokszor 2-3 ember munkájából születnek. És bizony pár napra/hétre le tudnak kötni. Ritka ugyan de belefutottam már ilyen jellegű magyar játékba is.

Végezetül pedig:
Olvastam valakitől korábban egy nagyon jó idevágó szöveget, de mivel nem emlékszem rá pontosan nem teszem idézőjelbe. Csak jelzem, hogy nem saját gondolat)

Sok rajongói alkotás ott bukik meg, hogy már az első publikáláskor a legjobbat szeretné kihozni magából és nincs türelme befejezni.

Ha nem is nagy életbölcsesség, azért pár percre elgondolkodtatott.

Kijelöltök ugye egy zónát. Berendezitek npc-kkel küldikkel stb. Nem kell, hogy tökéletes legyen, csak játszható és élvezhető. A készítés közben nyilván fejlődtök valamit. A következő zóna már könnyebben, gyorsabban fog menni. És ha a játékosok is mindent megtesznek, hogy építő jellegű kritikáikkal segítsék a munkátokat, akkor ebből nagyon is szép dolgok születhetnek. És itt hangsúlyozni szeretném az építő jellegű kritikát. Ugyanis magyar fórumokon ilyet ritkán tapasztalok. (erről is lehetne oldalakat írni inkább nem megyek bele, mert nem ez a téma)

Köszönöm a figyelmet.

Üdv mindenkinek!
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

mist-er

Nem is volt szó róla, hogy hülye ötlet, csupán nem kivitelezhető minőségi formában 2-3 emberrel.

Armin

Egyre jobban kezdek hajlani afelé, hogy a WoTLK kliens mégis jobb lenne  :)
A Cata emuk siralmas állapotban vannak. Magával az egyedi játékkal is irdatlan sok munka lesz, szóval ha emellé még az is párosul, hogy szinte élvezhetetlen az emu, akkor valóban "5 év múlva jelentkezünk"  ;D

Armin

#43
Valaki....esetleg....aki próbálta már, nem tud véletlenül egy letesztelt, működő map/vmap/dbc pack-ot TC4.3.4-hez?
próbáltam kb. 6 kliensből kinyerni, nem lettek jók. letöltöttem 5 helyről, nem lettek jók. Szerintem feladom  ;D

Szerk.: TALÁLTAM MŰKÖDŐT  ;D

Armin

Idézetet írta: kagebunshin Dátum 2013 március 03, 10:23:58 DÉLELŐTT
Látom picit elszabadultak az indulatok. Örülnék neki, ha nem szólnánk le egy ötlet kapásból, hogy hülyeség. Természetesen mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani, de azt is lehet szép kulturált formában, hogy ne sértsük meg a másikat.

IdézDe a legfontosabb kérdés az, hogy érdekelne-e ez rajtad kívül valakit...

Szó volt már erről korábban. Valóban nem valószínű, hogy több 1000 játékost fog érdekelni a téma, de szerintem ezt nem lehet megjósolni. Sosem tudhatod mit fog "zabálni" a nép.

Idéza wow története se érdekel túl sok játékost

Valóban nem, de lehet nem is nekik szól a szerver.

Idézmivel a magyar játékosok 70%-a abszolút nem tud angolul, és teszem fel, nem fogja az összes küldi szövegét lefordítani csak azért, hogy tudja, mit miért csinál. De ha teljesen magyarul ott van előtted minden, érted, felfogod, akkor talán még érdekelhet is, mi lesz belőle.

Hasonlóképp vagyok én is. Én ugyan szívesen questelek. Megcsináltam már loremastert is. Nem vagyok pró angolos, de ha olyanom van olvasgatok. Csak ugye nem mindegy, hogy magyarul elolvasom értelmezem 2 perc alatt, angolul meg szöszmötölök vele mondjuk 10 percet.

IdézHa el is készül, ez a dolog nagyon ótvar lesz

Bevallom őszintén nem is számítottam, hogy megváltják a világot és egy olyan mmo-val állnak elő ami még eredetit is übereli.

Idéza legjobb az lenne, ha totálisan magyarra átírnál mindent

Fordításról: Örök hálám mindazoknak akiknek eddig felhasználtam a fordításait egy-egy kedvenc játékomhoz. Számomra sokat dobtak a játékélményen. Főleg ott ahol még szinkront is készítettek, akármilyen gagyinak is hatott. Nem szeretem ha neveket, helyszíneket fordítanak le (háromfejű tuskóököl), de ezektől inkább csak jó kedvem lesz ezért még erre sem tudok haragudni.

Idézde te hogy akarsz megközelítőleg olyan élményt nyújtani 2-3 emberrel úgy, hogy másra meg nem is marad időd?

Vannak már nagyon igényes ingyenes/flash játékok is amik sokszor 2-3 ember munkájából születnek. És bizony pár napra/hétre le tudnak kötni. Ritka ugyan de belefutottam már ilyen jellegű magyar játékba is.

Végezetül pedig:
Olvastam valakitől korábban egy nagyon jó idevágó szöveget, de mivel nem emlékszem rá pontosan nem teszem idézőjelbe. Csak jelzem, hogy nem saját gondolat)

Sok rajongói alkotás ott bukik meg, hogy már az első publikáláskor a legjobbat szeretné kihozni magából és nincs türelme befejezni.

Ha nem is nagy életbölcsesség, azért pár percre elgondolkodtatott.

Kijelöltök ugye egy zónát. Berendezitek npc-kkel küldikkel stb. Nem kell, hogy tökéletes legyen, csak játszható és élvezhető. A készítés közben nyilván fejlődtök valamit. A következő zóna már könnyebben, gyorsabban fog menni. És ha a játékosok is mindent megtesznek, hogy építő jellegű kritikáikkal segítsék a munkátokat, akkor ebből nagyon is szép dolgok születhetnek. És itt hangsúlyozni szeretném az építő jellegű kritikát. Ugyanis magyar fórumokon ilyet ritkán tapasztalok. (erről is lehetne oldalakat írni inkább nem megyek bele, mert nem ez a téma)

Köszönöm a figyelmet.

Üdv mindenkinek!

Köszi a lelkesítést, az ilyen kommentek azért tudnak adni egy kis lendületet.
A sztori nagyjából már körvonalazódott, a játékmenet is kezd letisztulni, szóval neki lehet állni a megvalósításnak. :)
Meglátjuk, mennyire lesz kapós :D

Powered by EzPortal