Proceszor Tunning probléma.

Indította jex005, 2013 március 13, 05:31:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

jex005

Nem tudom pontosan ide Tartozik Ez a téma de itt kezdem

A problémám voltakép az lenne hogy nekem van egy intel  E2180 2ghz dual core procim,
amit simán tudok huzni 2.8ghz-2.9ghz ig, viszont olvasgadtam hogy Vcore huzásal Lehet ezt még Tovább is fokozni, volt nekem a gépemben egy Gigabyte Nvidia 250gs em, ami több áramot kért mint amit az alaplap adot neki, és kicsi a tápom igy muszáj volt bátyámal cserélnem egy gyengébre ami nem igényel többet.
és elözöleg simán tudtam álitani a Vcore-t, de most az új video kártyával ami egy Gigabyte 9500gt, nem lehet álitani a Vcore-t a proceszore nak, csak Normál és Automatán tudom üzemelni a gépet régen emelet volt egy olyan felirat hogy 1.35v most csak 0000000 van, és akármire álitom fixen a Vcore-t nem kapcsol be a gépem csak normál és automatán hagyhatom automatán amugy nem tudom huzni a procit csak normálon.

Kérdésem az lenne mi a gond, miért nem lehet a Vcore-t állitani?

egy Gigabyte p41t-d3 alaplapom van,

NevemSenki

Igen, jó helyre írtad.

Én annyit tudok, hogy minden PC alkatrész fele annyit ad ki magából, mint amennyit tud.
Ehhez a Procis dologhoz kapcsolódóan mondok egy érdekeset.
Adott egy ABIT BH7-es alaplap. Benne egy 1 GHz-es proci. Kaptam egy újabb gépet, amiben szintúgy ABIT BH7-es alaplap volt. Átettem a procit az újjonan érkezett de ugyan olyan alaplapba, és ekkor a proci már 1.4 GHz-es volt.

Abban különbözött csak a két konstrukció, hogy más volt a Bios.

Hogy nálad mi lehet a dolog nyitja, gőzöm nincsen.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Locutus

Szia!
Először is nem az alaplap osztja ki hogy mi mennyi áramot kap hanem a BIOS. Nem keverendő az alaplap meg a BIOS. A bios olyan mint az ember limbikus rendszere. Mindent az szabályoz. A táp az ami felveszi az áramot és a biosz segítségével szétosztja oda ahova kell. Na másmost. Volt egy videó kártyád ami több voltot igényelt mint amennyit a Táp tudott biztosítani. Jó akor ilyenkor csináltál egy kártya cserét. Egyálltalán a kártya kompatibilis az adott dolgokkal. Sajnos a számítógép nem olyan egyszerű hogy mindent mindenhova bele tudsz dugni. Az agyad sem olyan egyszerű. És a videókártya és a processor sokban összefügg. Amikor elindul egy játék akkor a videókártya adatokkal bombázza a processort meg a ramot és azok feldolgozzák. (Ez a bizonyos memória és gpu órajel.) Lehetséges hogy ha felhúzod a procit akkor a videókártya nem bírja hozzá az adott dolgokat. Vagy lehetséges hogy a ram meg a videókártya nem szuperál jól. Ezekhez le kéne futtatni pár teszt programot hogy mi hogyan bírja a gépedben a szuflát.

Üdvözlettel Locutus
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Armin

Utoljára akkor húztam procit, vga-t, amikor még Core2Duo-m volt, és egy 8800GTS-em. Ami tanulság volt volt, hogy teljesen felesleges rángatni őket. Ha pl. egy játéknak kevés a konfigod, hiába húzod orrvérzésig, akkor is kevés lesz neki.
Arról nem is beszélve, hogy hosszabb távon megsütöd vele a gépet. A procit felhúztam 2.2-ről 2.9-re, és izmosabb terhelésnél melegedett, mint a barom. A VGA szintén. Pár száz Mhz-el feljebb toltam a gyári feszt, és olyan durván melegedett tőle a kari, hogy játék közben már szemcsésedett a kép. Ha fel is húzol mindent másfélszeres feszre, akkor is nyesz vele talán 5-10FPS-t. Ennyit meg nem ér. Ha nagyon gyengusz már a gép, akkor inkább vegyél bele erősebb procit, vga-t.
Nekem évek óta alapfeszen megy minden a gépben, és tökéletesen futnak a legújabb játékok is 1920x1080 max grafikán. Egy sima GTS250 VGA van a gépben, ami 2-3 éve is csak 35ezer volt, ma meg már szinte ingyen utánad vágják.  ;)

Powered by EzPortal