Pontosan mire is jó a JAVA?

Indította Armin, 2013 április 06, 09:11:37 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Armin

Sziasztok!

A kérdés szerintem elég egyértelmű  :)
Filóztam, hogy kicsit elmélyítem programozói ismereteimet, és sok helyen olvasni, hogy a JAVA egész jó nyelv.
Milyen lehetőségei vannak a nyelvnek, és mely területen használják leginkább? Aki egy kicsit jártas a témában, egy kicsit felhomályosíthatna  :)

NevemSenki

Nekem a Java bonyolultnak tűnt. Én egyszer elakartam kezdeni vele foglalkozni. Nagyon sok területen használják. Volt itt a Fórumon egy srác, aki Java-ban írt programokat.
Én 2 helyen találkoztam eddig Java-val.
Az egyik a Jdownloader, ami nagyon nem működik, mert valami Security dolog kell neki, de hiába teszem ide-oda, nem működik... Win XP 32
A másik hely pedig a Cib-es fiókom. Online ügyek intézésére.
Én több alkalommal keveredtem összetűzésbe a Java-val.... nem nagyon szeretjük egymást. :)
Ha a srác aki ezzel foglalkozott, visszatér és megnézi a Topic-ot, ő biztosan minden kérdésedre tud válaszolni.
Engem is érdekel a téma.  ;)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Armin

Rossz nyelv nem lehet, mert pl. ez is JAVA-ban íródott:

http://www.drakensang-online.hu/

Mondjuk én nem igazán akarok vele játékot írni  ;D
Az viszont gáz, hogy egyik mobil platform sem támogatja a JAVA-t...ez picit lesújtott, mert weben szerettem volna alkalmazni, és jó lett volna felturbózni vele (pl. chat, stb)

zerus

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 09:39:37 DÉLELŐTT
Rossz nyelv nem lehet, mert pl. ez is JAVA-ban íródott:

http://www.drakensang-online.hu/

Mondjuk én nem igazán akarok vele játékot írni  ;D
Az viszont gáz, hogy egyik mobil platform sem támogatja a JAVA-t...ez picit lesújtott, mert weben szerettem volna alkalmazni, és jó lett volna felturbózni vele (pl. chat, stb)

Ezt téves információ. Androidra pl Javaban kell programozni.
Ha érdekel a programozás akkor mindenképpen a C/C++ ajánlom kezdésnek és ha megvannak az alapok akkor jöhet a Java.

EroniX

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 09:39:37 DÉLELŐTT
Az viszont gáz, hogy egyik mobil platform sem támogatja a JAVA-t...
Heh? Az android akkor mi?
Azuregos Delta Force

zerus


Armin

Igen, utólag gondolkodtam, hogy ebből háború lesz, szóval helyesbítenék  8)

Böngésző szinten nem támogatják a java-t. Tehát olyan oldalakat nem tudsz megnyitni a mobilos böngészőben, ami alatt java fut. Pl. egy java chat.
Amúgy nem vagyok kezdő. Már jó pár éve űzöm az ipart, csak eddig a java valahogy kimaradt. A C++-tól pedig a jáó Isten mentsen meg  ;D
Mivel inkább webes alkalmazásokra gondoltam, ezért érdekel a java.

EroniX

Idézetet írta: zerus Dátum 2013 április 06, 10:26:30 DÉLELŐTT
Maga az android nem Java, mivel Linux alapokon fekszik.
Idézetet írta: EroniX Dátum 2013 április 06, 09:51:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 09:39:37 DÉLELŐTT
Az viszont gáz, hogy egyik mobil platform sem támogatja a JAVA-t...
Heh? Az android akkor mi?
Ezzel nem arra utaltam, hogy az android java alapokon van hanem, hogy az android mobilplatform és támogatja a javát.
Azuregos Delta Force

Armin

#8
Böngészőben az Android sem támogatja  :)

Some PDAs (Blackberry, Palm), tablets (iPad, Android), smart phones (iPhone, Android), gaming consoles (Nintendo Wii), MP3/MP4 players (iPod), and other personal mobile devices do not support the Java plugin. See your device manufacturer's website to determine if Java is available for your specific device.

EroniX

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 10:31:33 DÉLELŐTT
Böngészőben az Android sem támogatja  :)
Támogatja mint programozási nyelv. Egyébként ha jól tudom egyik mobilplatformon található böngésző se támogatja a javát (és a flash-t se).
Azuregos Delta Force

Armin

Idézetet írta: EroniX Dátum 2013 április 06, 10:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 10:31:33 DÉLELŐTT
Böngészőben az Android sem támogatja  :)
Támogatja mint programozási nyelv. Egyébként ha jól tudom egyik mobilplatformon található böngésző se támogatja a javát (és a flash-t se).

Igen, erre akartam kilyukadni  :)
Mivel weboldalba szeretném integrálni, ezért a mai mobil / tablet világban elég szívás. Erre max az lehet alternatíva, hogy minden platform-ra külön app.

NevemSenki

Ahogy én megnézegettem, a webes Armory Java alapokon nyugszik eredetin. Hogy bizonyos részben kell hozzá, az biztos!
Valamit tudnak vele kezdeni a telefonok.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Gameka

Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 10:36:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: EroniX Dátum 2013 április 06, 10:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Armin Dátum 2013 április 06, 10:31:33 DÉLELŐTT
Böngészőben az Android sem támogatja  :)
Támogatja mint programozási nyelv. Egyébként ha jól tudom egyik mobilplatformon található böngésző se támogatja a javát (és a flash-t se).

Igen, erre akartam kilyukadni  :)
Mivel weboldalba szeretném integrálni, ezért a mai mobil / tablet világban elég szívás. Erre max az lehet alternatíva, hogy minden platform-ra külön app.

Hat nem tudom, nem ertek annyira hozza, de ha jol emlekszem a youtube is flash alapokon mukszik, mar a video lejatszast tekintve. En pedig frankon nezem winphone-rol a videokat, es hallgatom a zeneket youtube-rol. :D

EroniX

#13
Idézetet írta: the_scv Dátum 2013 április 06, 12:53:15 DÉLUTÁN
En pedig frankon nezem winphone-rol a videokat, es hallgatom a zeneket youtube-rol. :D
Igen a youtube megy mert gáz lenne ha nem menne, próbáld ki a honfoglalót...
Azuregos Delta Force

Gameka

Errol jut eszembe, regebben akadt egy kis problemam a flashel ilyen teren, hogy ugye azt akartam megvalositani, hogy ha nem tamogatott a flash verzio, vagy nincsen telepitve, akkor a falsh animacio helyett kepet jelenitsen meg. Ezt hogyan lehetne megoldani? :)

Powered by EzPortal