Pontosan mire is jó a JAVA?

Indította Armin, 2013 április 06, 09:11:37 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

AximCore

#15
Mire jó a JAVA ? Ha egy grafikus programot akarsz írni ami minden platformon elfut akkor tökéletes választás lehet. Böngészők igaz, hogy nem támogatják de a pl javascript szintaxisa hasonlít rá. A másik meg, hogy ma már a flash helyet a html5-öt preferálják, amit már minden böngésző támogat ( valamilyen szinten ). A youtube is és adobe is html5 mögött "sorakozik" fel főként mobil piacon ( nem hiába hagyta abba a adobe flash fejlesztését mobile eszközön ). Szóval ha chat-et akarsz turbózni ami egy weboldalon helyezkedik el akkor jó alternatívák lehetnek :


  • html5
  • javascript
  • ajax

Mellékesen :

Idézetet írta: zerus Dátum 2013 április 06, 10:26:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: EroniX Dátum 2013 április 06, 09:51:41 DÉLELŐTT
Heh? Az android akkor mi?
Maga az android nem Java, mivel Linux alapokon fekszik.

Végül is ez relatív mivel a kernel amit Linuxnak hívunk az C-ben van írva ez oké, de ezt nem csak a Google fejleszti/használja, szóval az amiért a Android OS-ról úgy beszélünk, hogy Android az a GUI JAVA-ban van írva tehát így nézve az Android végül is JAVA, de ha úgy nézzük, hogy mindent egybe veszünk Android alatt akkor már az állítás nem állja meg a helyét.

"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

Shyro

#16
A Java az szimplán egy programozási nyelv, ugyanúgy, ahogyan a c++. A specialitását az adja, hogy hihetetlenül sok háttérkönyvtár tartozik hozzá. Vállalati környezetben ez előny, hiszen nem kell mindent a nulláról felépíteni. Viszont az az idő mire egy programozó kiismeri magát ezek között a háttérkönyvtárak között, az hosszú. Ettől függetlenül bármit meg lehet benne írni, akár a nulláról is. A Java program egy virtuális gépen fut, ezért "platform független". A böngésző motor nem képes Java kódot fordítani, értelmezni, és emiatt nem "támogatja", lásd: WebKit. (Az idézőjel nem véletlen, mind2nél)

A Java meg a JavaScript szintaxisai között kb. annyi a különbség, mint c meg a c++ között.

A HTML5, mint szabvány, a HTML, CSS és a JavaScript összefoglaló neve akar lenni. Gondoljunk csak a dropzone attribútumra. A HTML pedig egy dokumentum indexelő, jelölő vagy leíró (nevezzük akárminek) nyelv. CSS - t szerintem nem kell részletezni.

A JavaScript - et lenézni nem szabad! Aki még is így tesz, az körülbelül a 2005 - ös év környékén rekedt. Főként akkor van értelme JavaScript - et használni, ha a szerver terheléséből szeretnénk átruházni némit a kliensre. A Java - ban írt programunk döcög a szerveren, ami végzi a kommunikáció és adatbázis kezelést, bejön egy HTTP request, amire a Java visszadob egy halom JavaScript kódot. Böngészőnk vígan értelmezi, és az átadott paraméterek alapján kirajzolja weboldalunk. JavaScript - et már nem csak a villogó menükre használjuk. Sőt!

Az Ajax pedig nem programozási nyelv, hanem technológia. Változó, hogy ki mit tart annak. A világ ma ott tart, hogy szimplán egy adatcsere folyamat kliens és szerver között. A profiknál ez úgy történik, hogy adott eseményre, pl.: INPUT - ba beírsz egy stringet, elmegy egy POST a szerver felé, XML - ben. A szerveren futó Java visszaböfög az XML - ed alapján, az adatbázisból szintén egy XML - t, megfelelő paraméterekkel. Amit a böngésződben futó JavaScript feldolgoz. Ez Ajax.

Szerk.:

Hogy válaszoljak is a kérdésre, a Java - t főként nagyvállalati környezetben használják, és igen elterjedt. Magas szintű programozási nyelv, így kérdés, mikor van értelme benne programot írni. Főként, ha gyorsan, hatékonyan akarsz, objektum-orientált szemléletben programot írni. Ha igazán "expert" akarsz benne lenni, az évek kérdése.
Ha csak a szintaxissal akarsz ismerkedni, az is jó buli. Vannak benne elég komoly megkötések, pl. egy objektum csak egy objektum tulajdonságait örökölheti.
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

Armin

Idéz
Hat nem tudom, nem ertek annyira hozza, de ha jol emlekszem a youtube is flash alapokon mukszik, mar a video lejatszast tekintve. En pedig frankon nezem winphone-rol a videokat, es hallgatom a zeneket youtube-rol.

Nekem is Windows Phone telóm van, és én is simán youtube-olok rajta, viszont azt elfelejtetted megemlíteni, hogy alapból nem ment, hanem le kellett hozzá tölteni a Youtube progit, és csak utána volt hajlandó elindulni a videó  ;)


Amúgy köszi a válaszokat mindenkinek. Szerintem beleásom magam kicsit jobban.

Gameka

Nekem nincsen semmi letoltve hozza, IE-bol nyomom. Amit m.youtube nem jatszik le, atvaltok munkaasztalra, megvarom mig a piros sav eltunik a video frame-bol, aztan mar nezni is tudom a videjoot. :)

Armin

Akkor a Lumia telókba lehet már alapból belerakták a youtube-ot. Az LG-m a legelső WP7-es teló volt, kb. 2010-ben dobták ki, és ebben még nem volt benne. Nem arról van szó, hogy más a Lumia, csak ez már szériában tartalmazza. De mondjuk a Nokia amúgy is elég sok extrával dobálja a telókat.

Shyro

Hehe. Ezen jót mosolyogtam, talán még én is kipróbálom ha kijött.
http://www.youtube.com/watch?v=TslR9CG6yKI
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

imdawe

#21
A Java akármire jó. Lásd Minecraft valamint android alkalmazásokat is készíthetünk a nyelvel.
A sok okosságot meg amit elolvastam itt az előttem szólóktól nagyon jók! És mind igaz!

Shyro

Idézetet írta: imdawe Dátum 2013 április 09, 08:50:47 DÉLUTÁN
A Java akármire jó. Lásd Minecraft valamint android alkalmazásokat is készíthetünk a nyelvel.
A sok hülyeséget meg amit elolvastam itt az előttem szólóktól nem is kommentálom.

Engem érdekelne az a sok hülyeség.
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

NevemSenki

Idézetet írta: Shyro Dátum 2013 április 09, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: imdawe Dátum 2013 április 09, 08:50:47 DÉLUTÁN
A Java akármire jó. Lásd Minecraft valamint android alkalmazásokat is készíthetünk a nyelvel.
A sok hülyeséget meg amit elolvastam itt az előttem szólóktól nem is kommentálom.

Engem érdekelne az a sok hülyeség.

Engem is.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal