[Android] - Reverse Tethering

Indította Shartigan, 2013 április 08, 04:46:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Shartigan

Az mindenkinek egyértelmű, hogy a telefonodat használhatod WiFi/USB modemként, hogy a számítógépedet ellásd internet kapcsolattal. Én most bemutatom azt az eljárást, amivel USB-n keresztül megoszthatod a telefonoddal az internetet.

Kellékek:

  • USB Kábel
  • Telepített Driver csomag
  • Root-olt telefon
  • SuperUser alkalmazás
  • USB Tunel alkalmazás

1) Csatlakoztassuk a telefonunkat a számítógéphez, majd engedélyezzük az USB Debugging módot. (Beállítások -> Alkalmazások -> Fejlesztés -> USB Debugging)

2) Töltsük le a szükséges programcsomagot: http://data.hu/get/6409950/Android_Reverse_Tethering_Shartigan.rar

3) Csomagoljuk ki és másoljuk fel a telefonunk memóriaegységére "Tracetool service.apk" nevű fájlt, majd telepítsük. (válasszuk le a memóriakártyát)

4) Indítsuk el az "AndroidTool.exe" nevű fájlt, kattintsunk a Refresh és Check DNS gombokra, majd Connect

Sok sikert!  ;)


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

tirias

Üdv!

Nagyon köszönöm ez úton is! ...az elmúlt két napban feltúrtam a netet hasonló megoldásokért, de csak homályos utalások voltak rá, hogy kivitelezhető, holott szerintem adja magát (persze-persze, ahogy egy néhány száz forintos wifi is :) ) ...de mégis!! ...jól láthatóan valaki megcsinálta!! ...pacsi!! :))

Annyi kérdésem volna, ha nem vagyok nagyon tolakodó... hogy a telefonról egész pontosan hogy kell továbbosztani a hálózatot?

...rootoltam a telefont, letöltöttem mindent... a telefonon már el is érhető az internet az Android Reverse Tethering-nek köszönhetően, de wifin, mintha a telefon csak a saját hozzáférését akarná tovább osztani... vagyis csak akkor van net a wifire csatlakozó laptopon, ha a telefonon nincs kikapcsolva az internet... ergo sajna nem a másik pc broadband netjéhez jut a laptop, hanem a telefonéhoz...

...tudsz esetleg kérlek erre valami megoldást?

...nagyon köszi előre is!

üdv,
tirias

wasquez

Nem tudom, nálam mi lehet a gond, de ahogy elindul a terminálban a belépés folyamata, a végén no route hibaüzenettel connection down.

Mi lehet a baj?

Powered by EzPortal