PC VS Konzol kérdésem. (JACKPOT találtam egy kezdetlegest)

Indította Raisen, 2013 április 13, 10:21:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Raisen

Pici bevezetéssel kezdem.

Miért akarunk konzolt általában.

Legjobb válaszom, mert a legjobb co-op játékokat arra adják ki.

Többi miért elvethető ?

Gépet tv-re ugyan úgy rá tudod kötni.
Kontrollert tudsz használni.

Mint mint kettő kedvelő most leírom, hogy a konzolok fel sem érnek a pcvel akárki is meg akarja erősíteni ellentétét. Kis off (válaszok többsége azzal jön erre mert a win megeszi a ramot és a konzoloknál nincs ilyen. :D Ugyan már +1 gb ramot poton 3 000 ft lehet venni és megvan oldva a nullázás.)

No és a kérdésem itt jön. Miért nem megoldható a ps3 és az xbox 360 játékok emulálása ?

Nekem ne, hogy valaki azt írja mert nem elég a gép teljesítményere mert az új generáció összetétele kb a pck 50% teljesítményét érik el.

Ps4 konfigja nagy vonalakban

cpu AMD "Nevét még nemtudjuk angolok Steamroller vagyis úthengerként emlegetik"4 mag ("4,2") ghz
ram 8 gb
gpu  AMD HD 7970

Erre mit mondjak kb ezt a teljesítményt 2-3 éve is elérhető volt csak nem megfizethető áron.
Most egy hasonló konfigot 200k-ból ki lehetett hozni.

Vissza térve a kérdésemre (Teljesen maga a felépítés ugyan abban dolgozik sőt játékok ugyan azon a nyelven is alapulnak) akkor miért nincs emulátor és a másik kérdésem miért emlegették, hogy a pc nem képes rá amikor 2 évvel ezelőtti technológiával már megvolt a mostani új generáció teljesítménye ?

Mindenki válaszoljon akár milyen felvetése van erre a dologra.


UP Találtam egy kezdetleges emulátort szóval innét folytathatjuk ki mit tud belőle kihozni :)





▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Zolee

#1
Elméletileg már van rá megoldás, hogy pl. Xbox 360 játékot emuláljunk PC-n.
Még nem volt alkalmam kipróbálni (talán egyszer kifogom), de találtam egy ilyen weboldalt, most hogy ez kamu-e vagy sem azt nem tudom, de a megoldás lehet valahol itt kezdődik:
http://xbox360emulator.net/

Én személy szerint PS3-ra nem emulálnék még véletlenül sem játékot, mert annak a gépigényét megfizetni szerintem végképp nem lehet PC-n. (Bár, kinek mi.)
Arra egy emulátor pedig itt található, ha netán érdekelne:
http://ps3.emulatorx.info/

Locutus

Igen én is így tudom hogy már ezekre van emulátor. A mai világban sokmindenre létezik már megoldás csak keresni kell. Ha meg nem akkor meg okoskodni egy kicsit és 2-3 dologból összerakni ami neked kell. Mindenre van megoldás csak idő és energia....
Üdvözlettel Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Zolee

#3
Mivel van egy Xbox 360-as játék a gépemen, ezért megpróbálok valamit alkotni, de az már nagyon idegesít, hogy ennél a résznél megakadok:
http://xbox360emulator.net/bios.html

Ezt hogyan lehetne megoldani, hogy végre elkezdje a letöltést? Mert én várhatok 1 napig is, de ez semmit sem csinál.

Locutus

Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

Raisen

#5
Ezek kamuk azért írtam miért nincs rendes emulátor :)

Röviden lehúzás az egész mert, ha rendesen működnek lenne open surce a további fejlesztéshez illetve teljesen ingyenes lenne, mert a többi cég azt végképp nem hagyná, hogy egy működőt még árusítsanak is. Itt gondolok pl a PCSX2-re ami tökéletesen működik és nyílt forráskódú emulátor.

Többnyire amik fent vannak kell állítólagos "Bios" hozzá ami persze már fizetős oldalra visz át :) Érdekes ami működik pl ps2 ps1 első xbox emuk mellette van minden és nem kell 8000 oldalt végigjárnod még találsz hozzá valamit és persze fizetősen. :)

Kicsit off ként más programoknál is észrevettem, hogy ez nagyon vicces sport amikor több gb letöltesz és a pofádba veri, hogy kód kell a kinyitáshoz persze a mellékelt csomagban a fizetős letöltési helye ott van :) Egyszer a gears of warnal amikor megjelent 2008 körül a lényeg rég akkor kicsi netem volt 1 mb/s mondom én ezt nem hagyom bruteforceval kinyitom közel 1 hétig ment a gép ami a csomag tartalma volt sok játékból összeszedett fájlok -.-"

Ezt már csak úgy tudják fokozni, hogy a fizetős "csomag" kinyitásához készítenek egy másik programot amihez megint fizetős kód kell, hogy feltudd nyitni a fizetőst :D

Hasonló cipőben kezd járni mint az állítólagosan nyertél egy terméket csak küldj egy sms-t.
Épp ésszel ilyenkor a kérdésem miért kell sms-t küldeni, ha nyertél lakcím és utalják azt csá nem ? :D
Komolyan ebből meg lehet élni bérelsz egy sms rendszert reklám felületet megcsinálod rá aztán ismerősöd fotóját berakod amikor annyi pénz össze jön, hogy kb 10 iphone 5-t zsebből megveszel a sok idióta miatt és így tovább tovább amikor már szinte mindenki elhiszi tényleg lehet vele nyerni :)

Régi időszak szerintem mindenkinek megvolt amikor kedvelt játékához hacket keresett és abba ütközött, hogy megint védett a cucc vagy semmire nem volt jó erre annyit tudok mondani praktikusabb félre tenni rá és bankkártyával vásárolni. No megint elkalandoztam de a reklámokról jutott ez most eszembe. Mostanában inkább, ha van olyan online játék ami tetszik megvásárlom online 1-3k között és nincs vele szarakodás. Single playeresek meg torrentről és kész itt gondolok bf cod szériára vagy hasonló egyszer megvevős játékokra amit egyszer megveszel és nincs gond utána a tört szarakodásával. Példát mondjak is múltkor steamen le volt akciózva a Left for dead 2 és poton 1200-ft megvettem.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Zolee

#6
Na ja, ez is a pénzről szól, mint mindig...

Amúgy szerintem még a Dolphin (Wii) is jól működő emulátor, főleg azért mert a Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3-at lazán nyomatom vele. ;D Eddig amúgy emulátorok terén a legjobb a Dolphin (Wii) bizonyult, eddig minden játékot szépen emulált.

Régebben volt dolgom PCSX2-vel, de az nem igazán jött be nekem (bár akkor még gyengébb vasam volt). Azóta nem nyúltam hozzá. :D

Raisen

Igen minden bizonnyal csak kihagytam :)
Nálam is tökéletesen futott + a pcsx2 amikor megtaláltam a megfelelő beállítást mindenben.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Raisen

#8
Valami reményt látok olyan ps3 emulátorra bukkantam ami open source project és elég szépen haladnak. Jelenleg ott tartanak, hogy a hardverek közötti architektúrák össze hangolták és képes már "teszt" ps3 konzolra megírt játékokat futtatni. Több indoklás van az emulátorok leállásával kapcsolatban így már érthető miért nem készülnek el. Röviden elmondanám mi a probléma amire nem is gondoltam.

A. Nézőpont
Konzol hardveres összetétele architektúrája teljesen más és ezeket ki ismerni nagyon sok idő egyedi fejlesztők ként illetve teljesen megoldani a játékok futtatását.

B. Nézőpont ami elképzelhető ezt hívják emulációnak.

Maga a program az adott játékot vagy amit betöltesz átértelmezi pc számára érthetőnek elküldi a csomagot proci feldolgozza majd az adott műveletet elvégzi amit az egyéb pluginok szolgáltatnak pl kép, hang, majd a megérkezett csomagot vissza alakítja az adott konzol architektúrájára a megkapott csomagot értelmezi és így tovább tovább ez a folyamat. Úgymond real timeba folyamatosan a csomagokat kódolja egyik rendszerről a másikra és ezért van szükség brutal procira és ram-ra, hogy folyamatos legyen ez a művelet.
Itt említik a ps2 emulációt ahol 300 mhz processzoról van szó és 512 mb ramról <- (Konzol teljesítménye) amit egy közepes configgal épp, hogy 30 fps lehet futtatni.

Nem is húzom tovább itt van a program Próbáljátok ki. Elvileg létezik elf formátumba konvertáló amivel meg lehet oldani a bootolást erre még nem jöttem rá viszont az alap pack ami bent van fut igaz tetrisz ami ps3 van írva a lényegen nem változtat működik az alap felépítése.

Letöltés



▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Zolee

#9
Na, jónak tűnik. Majd jobban utánanézek ennek az emulátornak is és hátha sikerül valamit alkotni. :D

(Bár jelenleg PS3 játék híján vagyok...)

Én inkább próbálok ráhajtani az Xbox 360 emulátorokra, mert jelenleg olyan játék épp kéznél van a gépemen, meg amúgy is jobban kedvelem magát a konzolt. ;D

NevemSenki

Mit nem mondjak, nem sok értelmét látom a konzol emuknak.
Nekem egy PS3-am van itthon, és nagyon szeretem!
Miért? Mert nagyon szép a grafika, jó nagy a TV, és nincsenek csalók ( Multi ).
Ha beteszek egy játékot, akkor az biztos nem kér ilyen + olyan videó kártyát, vagy éppen 2000000 GHz procit, nem laggol, szaggat.... stb..
Szerintem tök felesleges egy PS3 emu PC-re.

Belegondolsz.....

Megoldod az emulátort hogy egyáltalán működhessen, letöltesz egy játékot, ha minden jól megy Singe-ben tudsz játszani ( és lehet hogy szaggatva ). Multi-ban nem hinném hogy valaha is játszani lehetne.
Akkor ha ténylegesen emulálni akarod a dolgokat, akkor beszerzel egy konzol kart.

Másik lehetőség:

Veszel egy PS3-at ( 20 000 FT ) és egy játékot mondjuk olyan 10 000 +/- 5000 körül. És minden frankó, nem laggozik, nem szarakodik... játszol frankón még Multi-ban is.

Másik lehetőség:

Veszel egy leharcolt PS3-at 5000 - 10 000 ft, feldobod rá az új szoftvert, routeren keresztül FTP-vel fellövöd rá azokat a játékokat amiket letöltöttél, és játszol Singe-ben. Így sincs Multi, de legalább nem laggozik nem szaggat, stb....

Nem látom az értelmét az emulátornak....

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!


Zolee

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2013 április 16, 01:14:32 DÉLUTÁN
Mit nem mondjak, nem sok értelmét látom a konzol emuknak.

Értelek. Én sem azért akarok futtatni PC-n egy konzolra készült játékot, mert hú de jó lehet, hanem csak mert érdekel valamiért. Ez még valamikor a Nintendo DS emunál kezdődött, mikor akartam végre egy normális Naruto-s játékkal játszani, ami nem ilyen sz*r Mugen (ami általában oldal nézetes PC játékokat foglal magába).
Ezeket ugye egyszerű volt kivitelezni és emulálni, aztán jött a PCSX2, Dolphin és így a Nintendo Wii emulátorral nagyon megelégedtem, mert azt a régi gépemen is nagyon jól futtatta PC alatt.
Végül is azóta már rájöttem, hogy csak "Fake" emulátorokat gyártanak, amik valójában csak emulátornak látszó sz*rságok. Ezért mától nem foglalkozom Xbox 360 emuval, hacsak nem jön valami értelmes, nyílt forráskódú emu. Aminek nincs sok esélye. Legalábbis jól működőnek nem.

Viszont a PCSX2 (PS2) és a Dolphin (Wii) az továbbra is érdekel, azok beváltak.

RaZoR93

#13
inkább vegyél egy konzolt és levan tudva az egész :)!!

Raisen

#14
Akkor elmondom kicsit jobban miért akarok pcn emulálni. Első szempont, én rendelkeztem a videojáték korszaktól szinte minden nagyobb kiadott konzollal vagy közeli rokonomnak volt és elég sokat függtem rajta. PS1 amikor megjelent be is izzítottam egyet akkoriban nagyon megérte és jóvalta fejlettebb volt mint a pc. Szintén PS2 amikor megjelent használtam elég sokat és még bőven jobb játék élménye volt mint a pcnek. Jött soron az xbox 360 amikor unokatesóm ahogy megjelent 1 hétre rá vett is egyet ami bőven jobban tetszett mint a pc viszont rá 1-2 évre olyan minőségű játékok kezdtek megjelenni (2009), hogy már akkor nem érte meg a játékok árát is nézve a konzol. Még akkoriban az xbox 360 elite közel 120k volt egy komplett pc  140k ami akár, hogy is nézzük többet tudott funkcionalitásban és elég jó konfignak számított. Akkoriban a flashelés elég sok bonyodalommal járt és úgymond kompromisszumot kellett kötni, hogy ingyen tolhasd a játékokat még pc-nél egy crack és max egy elég gyér vírust bekapsz amit jobb esetben programmal ki tudsz írtani, még konzol terén a hűtés flashelés után el kezdett szarakodni és az olvasó fej elég hamar meghalt illetve automatikusan le lettél bannolva liveról és itt még nem ér véget minden nagyobb updatenál újra meg kellett a flashelést csinálni különben nem mentek a játékok. Végére a lényeg ami miatt jobb lenne emulálni. Egy jobb xbox 360 vagy ps3 40 000 - 50 000 ft körül kezdődik és itt csak 1 kar és adapter van hozzá. Ingyen akarsz játszani küldheted fel BP-re flashelni majd szintén updatelgetni amikor jön a frissítés és a fej megoldása még mindig nincs meg mivel írott játékokat nehezebben olvassa azért hamar tönkre megy a fej bár ez szerencse kérdése is, lényegében amiért kell az a "család" "barát" centrikus rendszer és játékok. Nagyon jó kis együtt működős játékok készülnek konzolokra amin jót lehet szórakozni unalmas estéken illetve, ha sikerülne a teljes emulálás mégis jobban megérné csak a kinectet megvenni rádugni a pc-re és úgy nyomni a rá készült játékokat. Multis gamek pc-re vannak a legjobbak szerintem pár játék miatt pedig nem éri meg xboxra kidobni, hogy porosodjon + manapság a monitorok is elég nagyok kb 1-2 éve az 58 cm samsung monitorom volt 49 000-ft ezért még tv-t sem kell használnom, hogy élvezhessem a játékokat full hd-ban.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal