Dell Vostro 1014

Indította NevemSenki, 2013 május 10, 09:01:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NevemSenki


Hali.

A birtokomban van egy Dell Vostro 1014-es Lap-Top. A kijelzője totál halott, de mindene tökéletesen működik.
Található rajta külön VGA kimenet. Az Op. rendszer betöltése után változtatható a megjelenítőeszköz, de előtte viszont nem ( vagy csak én vagyok a tudatlan ). Az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám azt megoldani, hogy a megjelenítést alapértelmezetten a külső VGA kimeneten csak / is leadja. Mert így sajna nem férek hozzá a BIOS-hoz, se semmi máshoz. ( Hozzáférek, de nem látok semmit. )
Erre létezik valami megoldás? Valami ötlet?
Itt a Service Manual-ja. De ebben semmit nem találtam ami segítene.

Előre is köszönöm az ötleteket / megoldásokat.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Zed

Ezt furcsállom, mivel pont fordítva szokott működni a dolog, (legalábbis eddig akárhány notit javítottam mindegyiknél így volt) mert a bekapcsolás után mind2 kijelzőre ki kell hogy adja a képet, majd az oprendszer betöltésénél veszi el a külső kijelzőről azt.

Mindegyik notin van rá gyors billentyű, elvileg ennél az FN+F8 combó a nyerő, 3 állapot van rajta, 1. monitor, 2.monitor, mind2 monitor.

Értelemszerűen addig nyomod, míg meglátod a "fényt" a külső kijelzőn :)

NevemSenki

Ilyennel én sem találkoztam. FN-es dolgot tudom, de az nem vált be, ha betölt az OP Rendszer egy bizonyos szintig, csak akkor működik ez a kombináció. Alapjáraton csak a lap-Top-on ad képet. Nem a kettőn egyszerre.

Végül megoldottam a dolgot.

Kikaptam belőle a kijelzőt, és így alapértelmezetten a külső VGA kimeneten adja ki a jelet. Így a dolog megoldódott.
Ha sehogy nem tudja valaki életre kelteni a külső VGA portot, akkor simán kösse ki a kijelzőt.

Másik kérdésem az lenne, hogy esetlegesen valakinek nincsen egy használt Dell Vostro kijelzője? ( BT156GW02 V.0 ). Vagy hol lenne érdemes venni? Mert én 26 000 Ft-ért találtam, de annyit messze nem ér. Mivel egy DELL Vostro lap-Top már akad 50 000 + -ért is. Ha valaki tud olcsóbban akkor megvenném. Ha nem ez a szériaszámú lenne, hanem másik, akkor az sem lehet nagy gond ha a csatija stimmel.

Ha valakinek van, vagy tud valami boltocskát ami olcsó, nekem nem kell új kijelző, az írjon hogy hol lenne érdemes megnézni.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Zed

http://laptophardware.hu/

De túlzottan olcsón ezt nem fogod megúszni, a kijelző gyakorlatilag a legértékesebb alkatrésze a notiknak.

Powered by EzPortal