HLDS team fortress 2 probléma

Indította Gameka, 2013 június 01, 01:38:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gameka

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de nem mertem úgy túlzottan sehová sem mertem megnyitni ezt a témát, és balhét sem akarok belőle, majd ha kiderülne, hogy nem jó helyre írtam volna, akkor úgy is át lesz helyezve. :) (ezért előlegbe is bocsánat)

Nos, mint a címből is adódik problémám akadt. Mi nap unatkoztam, leszedtem újra a TF2, játszogattam vele, és furdalt a kíváncsiság hogy hogyan is lehetne saját szervert belőle létrehozni. Fogtam is hát a gúgli barátomat, fel is nyálaztam pár oldalt rajta, feltelepítettem vps-re egy szép kis debian kiszolgálót, és hozzá kezdtem.

Letöltöttem a hldsupdatetool.bin nevű cuccoskát, majd chmod, majd futtatás, pipa, ez meg van, ezzel nem is volt probléma.
Na most jön be a képbe a probléma. Ha mindezzel meg van az ember, ugye egy szép parancsot kiadva, tudjuk letöltetni a megfelelő játékhoz a DS fájlokat (dedicated server), ezzel nem is lenne baj...
A team fortress 2 wiki szerint a parancs  a következő: ./steam -command update -game tf -dir <mappa név>
No igen ám, de olyan, hogy TF olyan nincsen... Helyette kilistázza az összes elérhető játékot, amit le lehet szedni, mivel azt hogy tf, azt ő nem ismeri fel. Megpróbálkoztam most azzal, hogy láttam egy olyat az opciók között hogy ORANGEBOX de abba nem jött le más csak hl2 mappa, tf2 mappának hűlt helye sincsen. Valaki valami okosságot esetlegesen tudna mondani/írni?  :( :-[


UPDATE


Közben ráírtam skype-on ismerősömre, hogy mesélje már el nekem hogy ez mi a francért nem működik... Közölte velem, hogy a Source SDK-s játékok, már SteamCMD-vel működnek... Hát jó, tettem egy próbát...
Leszedtem, felraktam, beírtam a parancsot először úgy ahogy a tutorialban is szerepelt:
./steamcmd +login anonymous +force_intall_dir ../tf2_server/ +app_update 232250 validate +quit
Na ez egy vicces jelenet volt, mivel anonymous csatlakozáskor kiírta, hogy nem csatlakozok az internetre (szerinte)... Akkor megpróbáltam úgy, hogy felhasználónevet átírtam a sajátoméra, majd bekérte a jelszavamat, eddig nem is volt probléma, majd kiírja utána: ERROR! Failed to install app '232250' (no subscription) ... (megjegyzés: https://developer.valvesoftware.com/wiki/SteamCMD#Supported_Servers -> szerinte a Team Fortress 2 dedivcated server app id-je 232250) Ez az mondom. Na ilyenkor mi a teendő? :D


UPDATE


Sikerült a csatlakozás anonymous felhasználónévvel, és közben módosítottam teljes könyvtár elérésre a +force_install_dir -t. :) Elvileg most szépen jön lefele már az adat.


UPDATE


Remélhetőleg az utolsó... :D Sikerult megoldani a problémát, működik a dolog. :) Furfangosan van ez kitalálva.. :D Akit esetleg érdekelne/igény lenne rá, akkor megírom a menetet amolyan kis "tutorial" címszó alatt. :)

Powered by EzPortal