Windwos telepítése DVD/CD írás nélkül HDD-ről.

Indította Raisen, 2013 július 23, 12:42:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Raisen

Most raktam újra a wint ezért eszembe jutott az én telepítési módszerem amivel hdd-ről tudsz bootolni (Win xp kötelező, hogy a jelenlegi rendszered működőképes legyen)

Win XP esetén. Egyerűen letöltesz egy windowst kicsomagolod egy másik meghajtóra (7600) legyen a mappa neve és futtatod a setup.exet <- Régi wined old.windows mappába kerül a fájlokat utólag is áthúzhatod és ha végeztél egyerűen törlöd az old.windows nevű mappát.


Win XP újabb rendszerek.

Letöltesz egy windowst kicsomagolod egy másik meghajtóra (7600 legyen a mappa neve) újra indítod a gépet nyomkodod az F8 mikor bedobja a választási lehetőségeket számítógép javítása "Legfelső ha jól emlékszem" vársz kicsit mikor betölt az ablak parancssor indítása (Legalsó) alapból X: nevezetű meghajtóra dob be itt kiválasztod amelyikre kicsomagoltad windowsot pl legyen E:\ meghajtó, akkor ezt a parancsot ütöd be E:  <- így átlép arra a meghajtóra, de meg is nézheted jó meghajtóra ugrottál-e át dir /w paranccsal, ha 7600 mappát látod akkor cd 7600 ekkor elvileg így kell kinéznie ahol vagy E:\7600\ itt beírod SETUP.EXE és már telepíti is az új windowst.


Szükséges parancsok

cd <- mappába lépés
cd.. <- rossz mappába mentél volna visszalépés
meghajtó betű: <- Amelyikre ugrani akarsz pl E:
dir /w <- mappák listázott lekérdezése, hogy jó helyen jársz-e.



Fontos tudnivalók: Belső merevlemezről így telepítsetek ahogy leírtam soha ne válasszátok a másik módszert amit neten promóznak az angolok ami a hdd iso bootmanager, mert egy rossz kattintással a meglevő rendszered leomlaszthatod és a winchestered elcseszheted ha rossz patchelést csinálsz "Lényegét azért leírnám" valamelyik meghajtódat átteszi egy virtuális dvd meghajtóvá amibe behúzod a win fájlokat és úgy fog működni mint egy külső meghajtó biosba át tudod állítani másodlagosra és úgy indítod a gépet viszont, ha elcseszted a pathcelést az a partíciód ugrott amit nem fogsz tudni visszahozni és a rendszer partíciót törölni kell, mert a programot még a win boot előtt olvassa és nem fogsz tudni semmit csinálni.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nobody

#1
nekem nincs cd/dvd romom...ezert en is particiorol szoktam megoldani a telepitest...http://youtu.be/QatkOEUjFCA ....a videoban latott modszerel es mukodik am tenyleg ha valaki nem ert hozza egyaltalan inkabb ne kezdje el....amugy ez a modszer amit leirtal bootolja a win xp t ugy hogy felismeri a drivereket ugy ahogy kell meg minden?

Raisen

Persze nem kell semmin állítani csak leszedsz egy windows-t másik meghajtóra rakod 7600 mappába ha win xpd van simán win alatt futtatod ha win xp újabb pl win 7 vagy server 2008 akkor f8 indításkor számítógép javítása és parancssorból indítod. Annak a menetét írtam le feljebb.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Raisen



▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nobody

Elore is megkoszonnem(jelzes kep irtam hogy meg mindig erdekel a tema ;D)

Raisen

Az a jó benne nem kell semmit állítgatni és ha le omlott a rendszered javítás módban mindig van parancssoros futtatás. (Videó hamarosan) Windows server 2008 rc2 fogom megmutatni, mert arra szükségem lesz hamarosan. Annyi hátrány tudok ennek a dolognak hagyni, ha 32 bites volt az azelőtti rendszered ilyen módon nem tudod futtatni a 64 bitest, mert azt fogja dobni telepítéskor, hogy nem futtatható 32 bites környezetben viszont forditva működik 64 bitesről tudsz 64 és 32 is felrakni.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nobody

hath ez ugyis megoldhato hogy eloszor telepitem azzal a modszerel a win7 64 et amit ide belinkeltem (video) majd utana arrol amilyet akarok a te modszeredel (en csak vissza szeretnek alni most xp re aztan ha megsem lesz jo megint win7) :Dtom sok ido de mar volt nap mikor nem 1x telepitettem win t sőőőőőőőt....

NevemSenki

Bocsánat hogy közbevágok, igaz ez kicsit OFF lesz, de nem éri meg szerintem egy új topic az érdekes kérdésemnek.
Adott egy ABIT BH7-es alaplap, egy 8 GB-os Pendrive.... Megoldható lenne-e egy WIN XP rátenni úgy a Pendrive-ra hogy képes legyen onnan Boot-olni és működni maga az XP?
Találtam leírásokat, de az nem éppen az amire én gondolok.
Vegyétek úgy hogy nincs HDD, csak az a Pendrive. Megoldható lenne ez valahogy?
Egy elég komoly zenegépet hoztam össze röpke 1 év alatt, de a HDD-kel nincs valami jó kapcsolatom.

HDD helyett Pendrive ( 8GB ), Win XP...

( Ha bonyolultabb lenne a válasz, esetleg több hozzászólás érkezne a feltet kérdésre, áthelyezem egy új Topic-ba az egészet.  )

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

#8
Ha az alaplap kezeli szerintem igen. Bedugod a pendrivet megnézed biosba felismeri-e ha igen be állítod másodlagos meghajtónak és lemezről rá telepítesz (gondolom én), de van egy másik megoldás ami működhet a portable windows. Következtetéseim szerint, ha usb használható boot telepítő ként akkor bootolható windows ként is funkcionálhat. Problémák lehetnek a pendrive sebessége miatt szerintem az lesz a legnagyobb gond ezért ajánlok egy külső vinyót ami 7-8k tudsz venni 80-120gb körülit amit biztos felismer, mert külső meghajtóra raktam windowst itthon ismerősömnek.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Raisen

#9
http://www.youtube.com/watch?v=uvWGV9YJxfQ


Szerintem utólag is azt mondom a legnagyobb probléma a pendrive olvasási/írási sebessége lesz, Főleg 8 gb nagyobb pendriveknál ami noname cég csinál 8/16/32/64 16 gb amik pár ezer forintokért vannak 6-7 gb felmásolása 16 percig tart tehát 7,5 mb/s az átviteli sebessége ami nem olyan sok.
(7*1024):(16*60)=7168:960=7,466666666666667 | 7,5 mb/s


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nobody

letoltottem egy win xp t majd felmasoltam egy masik particiora...ment is minden szepen majd mikor setup.exe t inditottam nem engedte hogy az install ra clickeljek (f8 al probalkoztam mivel win7 em van amugy most azon gondolkodtam win7 rol nem lehet elinditani vagy mi en csak szeretnek most atalni xp re ugy hogy csak HDD em van) lattam oda irtad xp kotelezo de kicsit felreertettem lehet :D

Raisen

#11
win 7 f8 módszer xp alatt kattintós de amúgy megpróbáltam win 8 alatt régebbit felrakni és elindította.

Update:

Végig is vártam kész és működik. (rögzítettem gyors felhúzom gépre vegasal megvágom és yt linket majd adok.)


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Nobody

amugy nyomtam f8 at utna repair es tod win7 nel van mar cursor meg minden meg valasztas lehetosegek is voltak hogy cmd meg system rec meg mit tom en ott cmd be probaltam beirni hogy cd.. bla ott xy:
utana cd 7600 utana pedig setup.exe(xy:/7600/setup.exe el inditottam csak ott nemtudtam ramenni az installra
:(

Raisen

Felraktam teszt alany win server 2008 rc2 ami bőven régebbi mint a win 8 és annak a parancssoros indítását használtam.

http://youtu.be/6xkbBiilELc


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal