Spell Nerfelés

Indította ramizz, 2013 szeptember 17, 07:13:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ramizz

Sziasztok!

Egy spellt szeretnék le gyengíteni, mert hatalmasakat üt, és a Spell_bonus_data táblába nem lehet rajta módosítani, azaz hiába módosítok, ugyanolyan erős marad, mert direct_bonus, dot_bonus, ap_bonus, és a ap_dot_bonus 0-n van.
Kérdésem az lenne, hogy Core-n belül hogyan tudom gyengíteni a spellt? Illetve DBC-ben lehetséges nerfelni?


Anubisss

#1
Hat sokat segitene ha elarulnad, hogy mi a spell es milyen verzioju a WoW. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.


Anubisss

Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

ramizz

Nekem ez így le írás nélkül Kínai  :'(

Anubisss

#5
:)
Ha bug miatt akarod javitani, akkor annak a normalis javitasaba inkabb nem mennek bele, mert ugy sem ertened szerintem. :)

Ellenben ha csak nerfelni akarod, vagy esetleg igy szeretned/probalod javitani a bugot, akkor a damage valtozot allitgasd.


// Hammer of the Righteous
if (m_spellInfo->SpellFamilyFlags[1]&0x00040000)
{
    // Add main hand dps * effect[2] amount
    float average = (m_caster->GetFloatValue(UNIT_FIELD_MINDAMAGE) + m_caster->GetFloatValue(UNIT_FIELD_MAXDAMAGE)) / 2;
    int32 count = m_caster->CalculateSpellDamage(unitTarget, m_spellInfo, EFFECT_2);
    damage += count * int32(average * IN_MILLISECONDS) / m_caster->GetAttackTime(BASE_ATTACK);
    break;
}



pl. ha azt szeretned, hogy a mostani sebzesnek csak a 85%-at sebezze akkor a kovetkezot hasznald: damage *= 0.85f;

azaz a teljes kod:

// Hammer of the Righteous
if (m_spellInfo->SpellFamilyFlags[1]&0x00040000)
{
    // Add main hand dps * effect[2] amount
    float average = (m_caster->GetFloatValue(UNIT_FIELD_MINDAMAGE) + m_caster->GetFloatValue(UNIT_FIELD_MAXDAMAGE)) / 2;
    int32 count = m_caster->CalculateSpellDamage(unitTarget, m_spellInfo, EFFECT_2);
    damage += count * int32(average * IN_MILLISECONDS) / m_caster->GetAttackTime(BASE_ATTACK);
    damage *= 0.85f;
    break;
}


UI.: Persze az is elofordulhat, hogy ez nem pont 85% lesz, mert ezt a damage valtozot kesobb meg mas is modosithatja, sot nagyon eselyes, hogy fogja is. Probalgatni kell, hogy neked mikor lesz szimpatikus a sebzes. Azt hiszem a semminel az boven jobb nerfelesre es meg egyszeru is. :)
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

ramizz


Powered by EzPortal