Wowhead Modelviewer MySQL, GET 1.0

Indította NevemSenki, 2014 február 12, 01:36:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki


Üdv.

Szóval... most bele lehet nézni a kódba is, és nem csak képek vannak!!! Kíváncsi vagyok hányan nézik meg, és szólnak hozzá a dologhoz akármit is!

Ott kezdeném hogy wowhead 3D-s megjelenítő, de kicsit okosabban.
Vannak információs fájlok, amik text fájlok, de kaptak egy SIS vagy MUM kiterjesztést.
Ezt a Falsh ( SWF ) GET alapon betölti, majd azon fájlban található utasítások szerint töltögeti be a szükséges összetevőket.
Ilyen fáj rengeteg van!!
Hogy elkerüljem a több ezer felesleges fájlt, ezért az egészet htaccess segítségével, és egy adatbázis kezelővel megoldottam egy másik módszerrel.

A gondolat az volt, hogy ha get alapon kér valaki valamit, akkor azt átirányítom. De ügyesen ám... egy PHP fájlra.
Itt jön a csavar, egy GET változóval.
Sokat nem mondok, rá lehet keresni a dologra, itt a kulcs:

IdézRedirectMatch item.(.*)\.mum$ /direct/models/item/item.php?item=$1

Ha érkezik egy kérés, mondjuk egy ilyen:

Idézhttp://localhost/direct/models/item/20094.mum

Akkor ez a kis fájl átirányítja, mégpedig így:

Idézhttp://localhost/direct/models/item/item.php?item=20094

Innen már egyszerű a dolog. Adatbázis kapcsolódás, 2 különálló tábla. Egy az InvSlotID miatt, a másik a betöltendő fájlok miatt.

Majd ezt ügyesen kiíratva, és okosan megjelenítve ( header('Content-type: text/mum'); ) már működésre is van bírva.
Sokat kell még rajta foltozni, kiegészíteni, de az alapötlet és a működésre való hajlama elég biztató.

LE LEHET TÖLTENI, MEG LEHET NÉZNI!!

DOWNLOAD NOW!


Az egész rar fájlt kicsomagoljátok a wamp főkönyvtárába.
Találtok benne 2 SQL fájlt. Hozzatok létre egy adatbázist [ modelviewer ] névven, majd importáljátok mind a kettőt! Ha ez megvan, jön a kapcsolat.php, itt beállítjátok értelemszerűen, és megadjátok a DB nevet is.
Most nyissátok meg az index.html fájlt, és nézzétek hogy mit és honnan tölt be.

Ha más elérési utat adtok meg, akkor figyeljetek a htaccess és a ContPatch átállítására is!!

Üdv.: Senki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

AximCore

Egy tanács, SQLyog-ot ne használj exportálásra arra ott van a mysqldump sokkal jobb/átláthatóbb és gyorsabban importálható fájlt generál le.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

NevemSenki

Hali.

Ha valakinek jobb ha MysqlDump-al mentem ki, akkor tessék. Ebben megtaláljátok a két táblát egy sql-ben.

DOWNLOAD NOW!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hali.

Most jobban kibontogattam a dolgokat, és rájöttem arra hogy wowhead rengeteget hibázott, és szarta le az egészet a 3D megjelenítést illetően.

Kezdjük ott, hogy a humanoid NPC-kre nem is lehet Back-et adni ( Cape ). Meg sincs írva a lekezelése, pedig ahogy elnéztem 2 sor plusz kéne csak a falsh forráskódjába....

A haj stílus, és színek el vannak cseszerintve szintúgy...

Igazából nem ezt csináltam, de belefutottam a hibába.

Az eredeti cél az lenne, hogy megjelenítsünk egy humanoid NPC-t 3D-be neten. Ugye a sok fájlt kiváltja az itt közzétett módszer. De ugye az NPC-knek lehet a kezükbe tárgyakat adni. Left, Right, Ranged.
Ezt mi meg is tesszük, mégpedig a creature_equip_template tábla segítségéve.

Ez lenne az én újításom, hogy kicsit jobbak legyünk mint a wowhead, beadjuk az NPC megjelenített 3D-s animációjába a equip-eket.
Pontosan úgy bírnánk megjeleníteni, mint ahogy a InGame összefutunk vele.
És ha változtatunk rajta a játékban, automatikusan változna a weben is a 3D-s kép. 

De most így kicsit bonyolultabb lett a helyzet.

Ha én közzéteszem ezt az egész replikációt, azt kapjátok ami wowhead-en van, ahogy wowhead-en van!

És itt jönne egy kérdés. Ugye, ez csak 3.3.5.12340. Én már átlátom ezt az egészet, és tized annyi idő alatt képes lennék akár Cata-ra, vagy éppen Pandriára is megoldani ezt az egészet.

De mivel nekem erre nincs szükségem, ezért nem teszem, csak akkor ha van érdeklődő akinek kellene és használná. 2 emberért nem fogom replikálni nagyobb kiegészítőre, csak akkor ha lesztek egy páran.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

eztcsekk

Kipróbáltam nagyon ász! , egy 5.4.2-es verzióért adnék egy pár Rep-et!

NevemSenki

Ha tényleg kéne, és nem csak 1 ember jelentkezik, akkor nincs más hátra mint előre, kell majd pár dbc az adott wow verzióból.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal