Tablet

Indította Markionni, 2013 december 19, 08:32:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Markionni

Üdv, nem tudom melyik topicban lenne a helye, de lenne egy kérdésem :D

Szerintetek melyik a jobb? Melyik az ajánlottabb ? És miért? :D Válaszokat köszönöm.

1: http://www.t-home.hu/lakossagi/keszulekek/tablagepek/samsung/samsung_galaxy_tab3_7
2. http://www.t-home.hu/lakossagi/keszulekek/tablagepek/apple/ipad_mini_16g

Armin

Egyszerű. Ha IOS kell, akkor Apple, ha android, akkor samu  ;D
Amúgy korrekt mind a 2.

Markionni

:D És te melyiket vennéd? Mert az ár egyértelmű kimellett szól... de sokan mondják hogy az iPad elég f*sza :D

Armin

Igazából az Androiddal már finoman szólva is kezd tele lenni a ...., szóval iPad-re szavazok.  ;D


tunnr

Én androidot vennék iosben nincs potenciál szvsz

Zoltan

attol fugg melyik ecosystem-et akarsz  hasznalni

- Van iMaced, szeretnel Icloudot hasznalni,?  Iphoto?  itunes?   van mas apple termeked?
Ha igen akkor   franko az ipad..

- Szeretnel google dolgokat hasznalni?   google docs stb.. ?     ott  a google :)

nem akarok vallas haborut, de szerintem   egeszen jol hasznalhato az ipad, abbol is  kicsit nagyobb verzio (ipad air )
nem vennek  androidos  dolgot, de windowsos tabletet problatam es annyira nem volt rossz :)


(az  iro kicsit elfogult, egy iMacel, ipadal, 2 iphoneal,  ipoddal,  es ceges macbook-al)

Armin

Én sem azért írtam, mert húúú de menő az Apple, hanem mert Windows Phone után egy siralom az Android. De ugye ízlések kérdése  :)

Shyro

Itthon mi egy 2012 - es Nexus 7 - t nyuzunk. Legujabb Jelly Bean rendszer van rajta. Autoban GPS - kent funkcional, olykor gagyi jatekokra, netezesre es olvasasra van hasznalva (pdf eseteben szerintem korrekt megoldas), kijelzo eppenhogy, de azert eleg. Nem volt vele gondom, aksi is birja, gyors. Oszinten szolva, ennel tobbre en szemely szerint nem tudom mire lehetne hasznalni egy tabletet. Lattam olyat is aki eeepc - t faragott belole es felvalta tapizott es potyogott, vicces latvany volt.
Az igeny hatarozza meg a dontest szerintem. A jelen valasztek kozott en lehet elgondolkodnek a Mini - n, nekem a kijelzoje jobban adja. ;)
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

Markionni

Értem :D Köszi :D
Hát én amúgy nem tudom mennyit játszanék rajt, de sok mindenre jó lenne azt tudom. :)
Igen amúgy a kijelző tényleg jobb... meg az iOS miatt gondolkodom rajt... amúgy az ár... nem tudom meg ér e ennyivel többet.. :D

Shyro

En magaval az android - al mint koncepcioval nem vagyok kibekulve (linux kernelre egy jvm - t, wtf), de nem hasznalhatosag szempontjabol. Jo az iOS, de a keret az keret, es ha nem varsz csodakat egy tablet - tol, akkor szerintem a Galaxy - ban sem fogsz csalodni.
Az alkalmazasokkal meg ovatosan, nagyon sok a silany minosegu, szemetelnek ossze-vissza, adatkapcsolatot keresnek, stb., tudjak fogni a gepet rendesen.
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

Markionni

Hm.... Nem egyszerű a választás :D

NevemSenki

Teljes ár: 83 760 Ft
Teljes ár: 35 760 Ft

Én csak egy dolgot kérdeznék. Mit tudsz te ezen dolgozni, vagy mit fogsz vele csinálni ami ennyi pénzt megér? Ez csak egy ártatlan kérdés!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Markionni

Igen, én is ezeket a kérdéseket teszem fel amúgy magamnak... Csak akinek már volt Apple cucca az mind azt mondta nekem hogy nem bánták meg hogy megvették...
De tény hogy igen nagy az árkülönbség... tudásba pedig nem akkora...

NevemSenki

Bejöttek ezek a Tabelt-ek....
Én abban a korszakban nőttem fel mikor nem volt " hozzányúlós  " telefon, se Tablet.
Én Pesten élek, és látom ahogy a tizenéves csürhe vonul mint egy csorda 10% IQ-val, mocskos viselkedéssel Tablet-el a kezében. Az esetek 80%-ában, mikor rálátok a Tablet képernyőjére, szó kirakó megy.
Ezen készülékek szerintem kicsit többre hivatottak mintsem játékra. Néztem ezeket a Tablet-eket, nekem is tetszenek, de egyszerűen 3 dolog miatt nem veszek.

1, A 2002-ben bemutatott Tablet-nél nem tudnak sokkal többet, de azóta eltelt 10 év.
2, Horribilis összegért adják, miközben nem ér annyit.
3, Nem tudnám mire használni, tudnám, de kihasználni nem bírnám az biztos.

Most megkérdezem újra, nem a kötözködés és a rossz szándék vezérel.
Annyira fontos ez a Tablet hogy megéri kiadni érte ennyi pénzt?




Ha már Tablet-nél tartunk, nekem kéne egy alap készülék, igazából nem is Tablet... hanem csak egy sima PDF olvasgató! Nem ér annyit amennyiért pazarolják, ezért nem is vettem még! De jó lenne, tudnám használni, mert rengeteg könyvem PDF-ben van, és most nem mindegy hogy 800W köröli teljesítménnyel dolgozó gépen olvasom a könyveket 2-3-4 óra hosszán keresztül, vagy egy ilyen kis készüléken, ami ráadásul Portable!

Most felteszem a kérdést, akinek esetleg van egy használt, akár rossz állapotban lévő ilyen kis PDF olvasgatója, Tablet-e, az írjon rám mert engem érdekelne!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal