RTS vs. RPG közvélemény kutatás

Indította Gameka, 2014 január 02, 10:23:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gameka

Sziasztok! Segítségeteket kérném egy olyan kérdésben, hogy Ti mivel játszanátok/játszotok szívesen? Amolyan "közvélemény kutatás" címszó alatt zajlik ez az egész, hogy mire van nagyobb kereslet a mai játékos társadalomban a lentebb megjelölt két kategória közül. Annyi lenne a feladatotok, hogy hozzászólásban az RPG, vagy RTS szót kellene elküldeni és ha esetleg úgy gondolod akkor ki is fejtheted miért szereted, vagy esetleg elmondhatod azt is, hogy mit hiányolsz belőlük, mi az ami szerinted feldobna egy ilyen játékot.
Segítségeteket előre is köszönöm! :)

Anubisss

#1
Kicsit offolnek remelem nem gond. :D

"mire van nagyobb kereslet a mai játékos társadalomban a lentebb megjelölt két kategória közül. "

Ha konkretan csak ennyirol van szo, akkor egyertelmuen RPG. Egyreszt ha csak utana nezel az elmult par evben megjelent jatekokra es az eladasi listakra, akkor nem hiszem, hogy tul sok RTS-t fogsz talalni. Konkretan en a Starcraft 2-on kivul masrol nem is hallottam, vagy csak nem jut eszembe. Ellenben utobbi nagyon jo, en is jatszom/jatszottam vele es majd ha megjelenik a kovetkezo kiegeszito megveszem azt is.

RPG kapcsan eleg sok "nagy" cim megjelent, pl. Skyrim, Witcher, Dragon Age, stb.

Mellesleg ez azert erosen fugg attol is szerintem, hogy mennyire szigoru az ember az RPG definiciojanal. :D


En az SC2-bol szemely szerint nem hianyolok semmit, szerintem az eddigi legjobb RTS. Pontosabban PVP-re biztosan a legjobb. Bar a Warcraft 4 RTS-t hianyolom... :D

RPG-vel nem nagyon jatszom (massal sem nagyon, bar mostanaban a LOL beindult), bar rovidebb ideig kiprobaltam a Skyrimet es nem tetszett, de ez nem meglepo nekem nagyon keves jatek tetszik es kot le.
Viszont a legjobb RPG, amivel valaha jatszottam es szerintem ennel jobbat nem is fognak alkotni az a Gothic 2. Kijatszottam talan haromszor is, bar mar regen volt es fiatal voltam es tudjuk, hogy az ido sok mindent megszepit... :) Story amugy, ennyi az egesz. Meg a storyhoz kapcsolodo ertelmes/valtozatos questek, szerintem ez miatt volt hatalmas jatek. Aki ismeri ugy is tudja, a kiegeszitojevel viszont nem jatszottam es nem is tervezem, mert hatha szar lett es akkor rontana bennem az emlekeket. :D
Akivel eddig beszeltem es neki is tetszett ez a jatek es ki is tolta, ok is mind azt mondtak, hogy legjobb RPG ever.


Mivel azt nem mondtad, hogy miert is erdekel ez teged, de ez a forum biztosan nem a legjobb hely a kozvelemeny kutatashoz. Ellenben ha valami jatekfejlesztes (amivel nem csak te jatszol) kapcsan lenne a kerdes, akkor egyertelmuen az indie az ut. Steam (is) tele van olcso, tok jo indie jatekokkal, amik azert jok, mert nem a grafikan/marketingen/profiton/stb van a hangsuly, hanem a jatekon, a jatekelmenyen. Tudnak/mernek ujat mutatni es eleg kreativak.

(Csak 2 peldat emlitve.)
Eleg megnezni ezt a jatekot: Papers, Please
Grafika 18. szazadi, de megis kurva sokan jatszottak vele. Nyilvan 100 ember sem kellett a fejlesztesehez, szoval biztosan profitaltak egy keveset.
Ez is hatalmas jatek, ezzel egy ideig fuggtem, bar meguntam: Don't Starve
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Gameka

#2
Nos először is köszönöm, hogy keményen 40+ emberből eddig egy ember volt hajlandó válaszolni, aki legalább normálisan is válaszolt, sőt mi több, kérdést is tett fel. Ezt először akkor neked meg is köszönöm! :)

Másodszor pedig, nos igen, elkezdtem gondolkodni, hogy kihasználnám a html5 által adta lehetőségeket, és bele kezdenék webes játék készítésbe. (persze nem Skyrim-re kell gondolni, mert nem vagyok isten, sem megváltani a világot nem lehet egyedül) Tehát valami "gagyi" játékra gondoltam, ami nem túl nagy falat, de mégis felmutatható eredmény, amit akár az ablakba is kitehet az ember, hogy ezt igen ő csinálta. :)

Ezért érdekel/érdekelne/érdekelt a véleményetek, mert nem nagyon mozgok otthonosan az ilyen stílus dolgokban, mibe mi az elfogadott, mi kell ahhoz, hogy egy adott stílusba megállja a helyét a dolog, é ne csúfolják kutya piszoknak vagy lócitromnak. :D

Anubisss, melyik mellé raknád te a voksodat? :)

Zoltan

neha a kevesebb jobb, nem kell  oriasi grafika hogy eredeti otletes  jatekot csinalj.

En jobban szeretnek egy normalisabb RTS-el  jatszani, de pl RPG elemekkel.

legjobb rpg: http://www.boringrpg.com/

amugy ha html5 akkor csinalj belole facebook jatekot :)

Szilárd

Idézetet írta: Anubisss Dátum 2014 január 03, 01:12:32 DÉLUTÁN
Egyreszt ha csak utana nezel az elmult par evben megjelent jatekokra es az eladasi listakra, akkor nem hiszem, hogy tul sok RTS-t fogsz talalni. Konkretan en a Starcraft 2-on kivul masrol nem is hallottam, vagy csak nem jut eszembe.

Lényegében az összes MOBA játék is az RTS alfaja, szóval ide sorolható a League of Legends, ami eszméletlenül nagy népszerűségnek örvend, a Heroes of Newerth, vagy ugyebár a DOTA, amiről az előző kettőt elég észrevehetően mintázták.

Ezek a játékok nagyobb érdeklődést váltanak ki az emberekből, mint az Off- és Online RPG-k többsége.
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

Gameka

#5
Személy szerint nem terveztem a facebook app integrációt, többek közt azért sem, mert tudom milyen idegesítő dolog, mikor napjában 10+ felkérést kapok az ismerőseimtől, hogy ezzel meg azzal játsszak. Ellenben, a login/auth résznél már én is számításba vettem, hogy ne kelljen esetlegesen "hosszas" időn keresztül a regisztrációval pepecselni, elég legyen egy facebook auth és kész, de egyenlőre ez még csak ötlet gyanánt merült fel bennem, és köszönöm a válaszod Zoltan. :)

Szilárd, akkor te is az RTS stílus mellett rakod a voksod? :)

Anubisss

#6
@Szilárd:

Nem tudom, de nekem azert leesett, hogy a kerdezo a tipikus (banyaszol/epitkezel/egyseget gyartasz/olsz) strategiai jatekokra gondolt. A 2. hsz-e alapjan meg foleg. Eleg erdekes lenne LOL bongeszoben. :D


@Gameka:
Bar nem ismerem az uj online jatekokat es a lehetosegeket, de en egyaltalan nem tudnek elkepzelni egy RTS-t bongeszoben. Ellenben egy korokre osztottat mar igen. Eleg sok korokre osztott RPG van. "Korokre osztott" alatt nem azt a tipikus Heroes-os korokre osztottsagot kell erteni.
Bar akkor gondolom valami olyasmire gondolhatsz, hogy a playernek lenne varosa/faluja ott epitkezik, nyersanyagot termel, harcol stb. es nem a real-time-on van a hangsuly.

Nem leszolasbol, de szerintem az nagyon rossz hozzaallas, hogy az 1. jatekod olyan lenne, amivel masoknak szeretnel megfelelni.
Legjobb ha korul nezel a neten, hogy mik vannak. Nemzetkozi/magyar valasztek szerintem boven van. Sot szerintem kicsit erdemes lenne a "nevelde" vonalba is gondolkodnod.
Regen volt egy SarkanyFeszek oldal, DragonBallos karakter nevelde, lehetett harcolni, stb. Eleg sok jot hallottam felole. Szerintem nyugodtan lehet gondolkodni WoW kapcsan is. Nem kell attol felni, hogy a Blizzard mit fog szolni, mert millioan jatszanak vele. :D
Nem mellesleg az utobbi mufajt megvalositani is egyszerubb szerintem.
Háromfajta ember van. Aki tud számolni és aki nem.

Zoltan


Gameka

#8
Anubisss, nem teljesen így értettem az RTS alatt. Elárulva már pár ötletemet, most is feldobok egyet, mi szerint két fajta elképzelésem támadt: az egyik valami olyasmi mint egy origin RTS játék, ahogy te is jellemezted - (bányászol/építkezel/egységet-egységeket gyártasz/ölsz) - , és van egy másik fajta elképzelés, ami kicsit inkább jobban hasonlítana a régi S.W.I.N.E féle megvalósításra, hogy van egy adott pálya, lerakod az egységeidet és mész hentelni "orrba-szájba-fülön kifolyva". Egyenlőre ezek mind kérdéses és ötlet+papíron lefektetett elképzelések.

(Már csak azért is mert mindegyik jó volna leginkább multiba, amik egyenlőre sajnos kétségeket vonnak maguk után megvalósítás terén. Tudom van Node.js meg socket.io és társai, amiket - szégyen ezt mondani, már ha az embernek ilyen elképzelései vannak - de nekem még linux szerveren az istenért sem sikerült beüzemelnem teljesen 100%-ra. Tehát egyenlőre a multi jelen tényállás szerint egy huszadrangú kérdés számomra, előbb az alap dolgokat szeretném lefektetni a játékkal kapcsolatban, hogy egyáltalán mire lenne igény, minek lenne értelme neki állni, amivel esetlegesen megéri fáradozni. Amúgy a multi kérdésre is már van különben elképzelés, egy saját erre a célra hívatott websocket szerver fejlesztése, de mondom, egyenlőre az alapok legyenek lefektetve. :) )

Zoltan, tudom, láttam, tapasztaltam, hogy mikre - mire is képes a html5, és éppen ezért gondoltam erre, ha egyszer már ennyire közel áll hozzám amúgy is a webprogramozás. Nem akarok - nem is tudnék szerintem - egy olyan komplex játékot mint a bananabread, meg azért azt gondolom hogy azért aki, illetve akik csinálták nem olyannyira az "amatőr" kategóriánál tartanak - tartottak, mint én. :D

Szilárd

Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

RPG! Sztorira épülő játékokat mindig szerettem főleg amit te alakítottál elég kevés volt ami lekötött. Életem során a legmeghatóbb és élvezhető játék bioshock volt. Minden szempontból eltalálták egyből az atmoszférája beszippant az a steampunk világ és elmebeteg gyilkolás mellette pedig szomorú történetünk és jó vagy rossz cselekedeteink ahogy kihatnak a játék során no meg a végén :\ Aki nem próbálta 1-2 ajánlom életre szóló remekmű.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Powered by EzPortal