Van-e igény wow hostingra?

Indította hunti, 2014 október 08, 06:56:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hunti

Az utóbbi pár évben többen is felkerestek engem, hogy nem-e akarok újra wow szervereket bérbe adni. Általában az volt a válasz, hogy tervben van, és hogy talán hamarosan lesz.
Eléggé elfoglalt voltam, most viszont úgy állok, hogy a napokban befejezem azt amin most dolgozok, és tekintve hogy pár hónapja újra van saját szervergépem a teremben, újra bele tudnák vágni a wow szerver hostingba. (TFM world-től függetlenül)

A kérdés az, hogy van-e olyan aki szeretne wow szervert bérelni, mert nem szeretnék úgy felépíteni egy új wow hosting környezetet, hogy senkinek sem kell wow szerver.

Két féle elképzelés van, első verzió a kevésbé hozzáértők számára, egy wow szerver, start/stop funkció, frissítés általam (lényegében az ami korábban nálam is volt), illetve egy hozzáértő funkció, ssh loginnal, amivel a forráskód szabadon szerkeszthető és fordítható. Utóbbi konkrétan egy vps publikus ip nélkül, vps áránál alacsonyabban, slotszám limit nélkül (a vps erőforrásai fogják csak limitálni hány játékost bír el).

Mindkét esetben ingyen webtárhely, ts (vagy egyéb voice) szerver, regiszrációs oldal sms támogatással és item shoppal, és hasonló finomságok járnak a szerverhez (több így hirtelen nem jut eszembe).

Nos, mit szóltok ehhez, illetve lenne-e igény ilyenre?

gorwar1990

Lenne rá igény! ;D ;D Engem legalább is érdekelne ! :)

Gameka

#2
Én inkább egy konkrét battlenet hostingnak látnám értelmét. Nekem is volt már hasonló ötletem WoW téren, a probléma azzal van csak, hogy az összes core-hoz naprakészen frissítést és hasonló dolgokat letárolni - beszerezni, nem egy egyszerű mutatvány, ha csak nem több géppel üzemelsz/több gép van a tulajdonodban. Erőforrás szempontjából sem túl kedvező a VPS megoldás, ha csak nem több gép van. Lehet, hogy egymástól különállóak a VPS-ek, de a generált adatforgalom, és a fizikai gép terheltsége igen csak érdekes számomra kérdőjeles probléma.

Ha esetleg érdekel írj pm-t, van egy felépített koncepcióm erre, igaz, jóformán csak papíron/pdf és egy kevéske kis kód, de segítségnek szerintem kiváló. :)

De ha esetleg van igény rá, Diablo3 téren is tudnánk valamit kezdeni akár a WoW mellett. :)

eztcsekk

Idézetet írta: Gameka Dátum 2014 október 24, 11:21:36 DÉLELŐTT
Én inkább egy konkrét battlenet hostingnak látnám értelmét. Nekem is volt már hasonló ötletem WoW téren, a probléma azzal van csak, hogy az összes core-hoz naprakészen frissítést és hasonló dolgokat letárolni - beszerezni, nem egy egyszerű mutatvány, ha csak nem több géppel üzemelsz/több gép van a tulajdonodban. Erőforrás szempontjából sem túl kedvező a VPS megoldás, ha csak nem több gép van. Lehet, hogy egymástól különállóak a VPS-ek, de a generált adatforgalom, és a fizikai gép terheltsége igen csak érdekes számomra kérdőjeles probléma.

Ha esetleg érdekel írj pm-t, van egy felépített koncepcióm erre, igaz, jóformán csak papíron/pdf és egy kevéske kis kód, de segítségnek szerintem kiváló. :)

???

Ez a Fizikai Szerver vs. VPS ez ma már nagyon nem egyértelmű,  egy jó szervergép megfelelő SSD-vel vagy egy jóféle Raid 5-10-el és elég memóriával, sokkal többet ér mint, 3db satnya szerver 1-1 HDD-vel kevés memóriával.

Gameka

Egyet ertek ezzel, de pl ami szamomra kerdojeles, hogy megis, hogyan lehetne kiszamolni azt, hogy erdemes legyen kiadni egy komplett gepet, hadd vogezkodjon rajta az illeto? Pl anyagi ellenszolgaltatas teren, ha mar szabalyozva csak az eroforassal lehet.

Powered by EzPortal