(: Wow Cliens, Web, Flash, minden kis trükk ami kellhet. :)

Indította NevemSenki, 2010 augusztus 16, 12:31:26 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Skyne

szép szép lassan egy új mmo-t építetetek a wow alapjaira, ennyi erővel keressetek egy opensource mmo engine-t (pl. ryzom) és foltozgassátok saját játékká :D (mellesleg támogatnám az ötletet :P)

NevemSenki

Van benne valami.

Mivel ha jól megnézzük mindenki ért valamihez.
De mindenki a dolgoknak egy külön részlegét érti jobban. Például: $0und C++
Szóval ha mindenki jönne, akkor minden egyes fejlesztésre lenne ember.
A tudásunk pedig közös erővel meglenne.
A kitartás az kérdőjeles. :D

Utána nézek ennek a  ryzom dolognak.  ;)

Üdv.: Senki

Girosz

Bár szép lassan kezdek eltávolodni az emufejlesztéstől (több oka is van), de ha ezt elkezditek, akkor mindenképp benne lennék, jó kis móka lenne. Nem kéne mindig másokhoz igazodni, úgy építenénk fel, ahogy mi akarjuk.

NevemSenki

Na jó, teljesen felpiszkáltam saját magam ezzel a hülyeséggel, elkezdek vadul olvasni és meglátjuk mi lesz.
Vagy így, vagy úgy, de én belekezdek az tuti.

Üdv.: Senki

Skyne

hát kezdj :D support granted by Skyne, ryzom szervert raktam már össze, játszottam is rajta, elég sok potenciál van mind a kliensben mind a szerverben, kis grafikai makeup, és sok sok content kell bele :P (btw Senki: privibe ment msnem ;) )

Action

Hát nem tudom, kitartás és elszántság azért ide már nem teljesen elég.
Nem véletlen tanulja ezt valaki 4-5 évig középsuliba és még +5 évig egyetemen.

Rendben van, hogy foltozgatás úgy ahogy megy, de már pl. ha a grafikát nézzük is bukta a dolog... nincs olyan ember a fórumon, aki ténylegesen értene a grafikához, és van is hozzá tehetsége, és itt most nem egy oldal designról van szó.

Persze, hajrá, sok sikert, de nagyon sok project indul és megy 2 hétig aztán, ja igen, eltűnik.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

$0undX

azért ez a S0und ért a c++ hoz nagyon erős, tudok egy c++ keretrendszert használni, és logikus gondolkodással, és következtetéssel nagyon sok mindent meg tudok valósítani, de ez csak józan paraszti ész, és nem c++ tudás. Amit erősségemnek tartok inkább az a html;php;javascript; , ezek nagyon mennek, szerintem az c#->xna ; visual basic-re is mondhatom hogy gyakorlatilag szinte bármit megvalósítok benne, (nem félreérteni, normális keretek között.), a c++ meg mint mondtam nem nagy a teknikai tudásom, rakat dolgot nem tudok benne, az hogy tudok scriptet írni tök más. Azon kívül a saját mmo ötletét nagyon jónak tartom, és erről már többször is volt szó a neo csapattal, a fejlesztésbe egyértelműen beszálok ha van igény a munkámra. Igazából én sokkal inkább támogatnám azt hogy 0-áról írjunk mmo-t, de ha ti már félkész motorral akartok indulni azt is megértem, és akkor is segítek, ha bárki valami konkrétat el kezd szervezni értesítsen, nem akarok lemaradni  ;)


Skyne

Idézetet írta: Action Dátum 2010 október 27, 07:54:15 DÉLUTÁN
Hát nem tudom, kitartás és elszántság azért ide már nem teljesen elég.
Nem véletlen tanulja ezt valaki 4-5 évig középsuliba és még +5 évig egyetemen.

Rendben van, hogy foltozgatás úgy ahogy megy, de már pl. ha a grafikát nézzük is bukta a dolog... nincs olyan ember a fórumon, aki ténylegesen értene a grafikához, és van is hozzá tehetsége, és itt most nem egy oldal designról van szó.

Persze, hajrá, sok sikert, de nagyon sok project indul és megy 2 hétig aztán, ja igen, eltűnik.

olyan ünneprontó vagy :(
am igazad van, pontminap beszéltük a Neo-s srácokkal hogy mien fain lenne egy saját gamet írni, csakhát ehehz igen komoly modellezés, textúrakészítés, content kitalálás megvalósítás... de viszonylag jó alap ehhez egy-egy opensource framework, mellesleg ha egy cspa elkezd valamit, és érdekli amit csinál, akkor nem feltétlen volt értelmetlen akkor sem a munka ha nem sikerült azt a projectet befejezni, nagyon nagyon sokat lehet tanulni, + megismeri az ember a saját határait, amit utánna tágíthat ;)

$0undX

Nagyon egyet kell értsek skyne-al, abban is hogy ünneprontó vagy ;D
A lényeg az hogy egyes feladatokra hány olyan emberünk van aki alkalmas.
Tehát mondjuk játék "ötletelésre" gondolkodásra, gyakorlatilag bárki képes...
Persze jó játékot kitalálni már nem sokan, de az alap dolog, mi merre, azt azért 3-4 ember ki tudja találni, onnantól a megvalósítás nehezebb, a neo csapatból kiindulva szerintem több olyan ember van aki a játék rendszerét tudná programozni mint aki lemodellezni, megtervezni, de hát a neten számtalan modell van amit ingyen vagy egész olcsón meg lehet szerezni, ilyen forrásokkal könnyebb dolgozni, esetleg felturbózni ezeket és felhasználni, azon kívül ha semmi nem lesz belőle akkor is ahogy skyne mondta megtudjuk hol van a határ.

Roamer

#70
Tényleg nem rossz ötlet egy saját mmo elkészítése. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy komoly tudás kell hozzá minden szinten, de én mondjuk megcáfolnám azt, hogy a modellezés nehéz lenne.
Tavaly nyáron elkezdtem foglalkozni egy ingyenes modellező programmal, a Blenderrel. Gondolom sokan ismeritek. Rengeteg jó tulajdonsága van. Lehet animációt készíteni benne, és van játék motor beépítve, ráadást könnyű kezelni. Én mondjuk fegyvereket és tárgyakat modellezek vele, mert ember modellezése úgy, hogy mozgatható legyen kissé nehézkes, de rengeteg jó tutorial található hozzá. :)
Bátran merem ajánlani, ha esetleg ránéznétek.

letölthető: http://www.blender.org/download/get-blender/
vagy: http://www.graphicall.org/builds/
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Idézetet írta: Roamer Dátum 2010 október 27, 08:27:11 DÉLUTÁN
Tényleg nem rossz ötlet egy saját mmo elkészítése. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy komoly tudás kell hozzá minden szinten, de én mondjuk megcáfolnám azt, hogy a modellezés nehéz lenne.
Tavaly nyáron elkezdtem foglalkozni egy ingyenes modellező programmal, a Blenderrel. Gondolom sokan ismeritek. Rengeteg jó tulajdonsága van. Lehet animációt készíteni benne, és van játék motor beépítve, ráadást könnyű kezelni. Én mondjuk fegyvereket és tárgyakat modellezek vele, mert ember modellezése úgy, hogy mozgatható legyen kissé nehézkes, de rengeteg jó tutorial található hozzá. :)
Bátran merem ajánlani, ha esetleg ránéznétek.

letölthető: http://www.blender.org/download/get-blender/
vagy: http://www.graphicall.org/builds/

Én legalább is ismerem ezt a programot, dolgozgattam is vele.
Ha tényleg semmi sem lesz a dologból, akkor is valami pozitívum legalább érni fog, az hogy közben rengeteget tanulunk.

Üdv.: Senki

Action

Ünneprontó?
Csak reálisan állok hozzá.

Egy darabig eljut a dolog, fel fogjátok építeni egy bizonyos szintig a játékot, de mikor már annyira komoly tudás kell hozzá amit tényleg évekig tart megtanulni, mi lesz?

Fogjatok  bele, én is ezt tanácsolom, nem vagyok ellene, csak azt mondom, hogy egyedi játékhoz nem elég a kitartás, pénz és tudás is kell hozzá sok.
Nem akarok én is ellene lenni semminek, én leszek az első játékos, csak 1 fontos tényező aggaszt.

Itt mindenki Wowozott már, elég sokat szerintem, ne legyen utánzat. :P
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Skyne


ident

A fene az arcotokat azt! Már megint letöltöttem a blendert xD
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal